Patrick on törkeästi hyväksikäyttänyt vaimoaan

Ajatelkaa vaikkapa kaikki heteromiehet tilannetta, jossa olette menossa rakastamanne naisen kanssa naimisiin ja hääyönä tuolta unelmien naiselta löytyiskin munat - millainen olo siitä seuraa?

Eikö ole todella häikäilemätöntä, itsekästä ja täysin piittaamatonta käytttää toista ihmistä ainoastaan oman elämän kulissin rakentamiseksi?
10455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Hän on myös hyväksikäyttänyt Kristuksen Morsianta eli seurakuntaa.

Ei tälläinen toimiminta ja hyväksikäyttö ole Pyhästä Hengestä vaan itse perkeleestä.
Hän on myös käyttänyt Pyhää Henkeä ja Jeesuksen Kristuksen nimeä hyväksi.

Eikö tämä ole jos mikä Pyhän Hengen pilkkaa.

Miten ihmeessä vanhat uskovat lähtivät tämän väärän hengen perään ja vielä tuomitsivat ne jotka näkivät väärän hengen ja varottivat.

Nyt on kääntymisen paikka niille jotka tämän eksytyksen nielaisivat.
Seuraava eksytys on vielä sokaisevampi. Tätähän raamattu meille lupaa tulevaksi.

Lukekaa sanaa

Äänestä
  • Aivan kuin Jumala olisi näyttänyt, miten helposti voi eksyä! Ja tahti vain tulee kiihtymään.

    Äänestä

  • Lukekaa Psalmi 51, mitä Daavid rukoili itselleen, kun profeetta Naatan tuli hänen luokseen ja Daavidin lankeemukset paljastuivat!

    Äänestä

Mutta ne eksyneet vanhimmat ja jokapaikan evankelistat pysyy vaiti, kaiketi käsienpesu vaatii satasella keskittymistä ei siitä riitä aikaa olla osallinen mihinkään ei tokikaan.

Äänestä

Mahtoiko Patrick kertoa Marialle ennen naimisiin menoa, että hän on homo? On tosi raukkamaista, jos salasi sen tiedon ja yritti rakentaa kulissia

Äänestä
  • Blogissaan kertoo saaneensa paljon tukea muilta kaappihomoilta. Säälipisteitä keräilee ja uutta kannattajakuntaa.

    Äänestä

Oliko Marian kanssa yhdynnässä ollenkaan?

Äänestä
  • Lasketaanko homoseksi uskottomuudeksi?

    Äänestä

Tiesittekö, että aramean sana Bakhta on suomeksi vaimo. Miten nyt pitäisi kääntää jeesuksen sanat:
Eli Eli lama sabakhtani. Sanooko hän; miksi vaimoni ?

Äänestä

Vaimo= Israel ?
Morsian= Jumalan uudestisyntynyt morsian tässä Armonajassa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


TunteillaLeikkijä kirjoitti:

Ajatelkaa vaikkapa kaikki heteromiehet tilannetta, jossa olette menossa rakastamanne naisen kanssa naimisiin ja hääyönä tuolta unelmien naiselta löytyiskin munat - millainen olo siitä seuraa?

Eikö ole todella häikäilemätöntä, itsekästä ja täysin piittaamatonta käytttää toista ihmistä ainoastaan oman elämän kulissin rakentamiseksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu