Toveri/ sivari Halla aho ja tuhkimon kenkä.

Siviilipalvelusmiesten on vaikea täyttää alikersantti Soinin saappaita ja luulen, että housutkin on liian suuret.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201705062200123091_pi.shtml
Mutta muutenhan on hienoa, että te kilpailette puheenjohtajakisassa ja toivottavasti voitatte, olen pitkään odottanut perussuomalaisen puolueen hautaamista muistojen joukkoon
5120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kaikki PS:n pj-ehdokkaat eivät ole sivareita.

Itse asiassa, eräät PS:n pj-ehdokkaat ovat jopa palvelleet rauhanturvaajina maailman konfliktipesäkkeissä varusmiespalveluksen jälkeen, siten osaltansa myös Suomen etuja varmistaen (se maahanmuuttopolitiikka, konflitialueilta tavataan lähteä vilkkaan muille maille jos rauhaa ei ole tiedossa). Tuleeko mieleen nimiä ao. ehdokkaista?

Äänestä

ketä muuten siellä ehdokkaina on ?

Äänestä
  • IS: "Perussuomalaisten puheenjohtajan paikasta kisaavat europarlamentaarikko Jussi Halla-aho, kulttuuri-, urheilu ja Eurooppa-ministeri Sampo Terho, kansanedustajat Leena Meri ja Veera Ruoho sekä puolueaktiivit Riku Nevanpää ja Raimo Rautiola."T

    Äänestä

Aika ironista olisikin että isänmaallisina itseään pitävinä persuilla olisi sivari puheenjohtajana!
Persusäännöt ei koske heitä itseään?

Äänestä
  • Aika epätoivoista olisikin että anti-PS:n aktiivit vetoisivat JUURI TÄHÄN kun kaiketi heidän pitäisi jopa toivoa että Vihreiden ym. viherkommareiden linjan mukaisesti toivottavaa on ns. antimilitaristinen linjahan on se mitä parhainta ns. Unelman kannalta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


VelmeriVääräleuka kirjoitti:

Siviilipalvelusmiesten on vaikea täyttää alikersantti Soinin saappaita ja luulen, että housutkin on liian suuret.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201705062200123091_pi.shtml
Mutta muutenhan on hienoa, että te kilpailette puheenjohtajakisassa ja toivottavasti voitatte, olen pitkään odottanut perussuomalaisen puolueen hautaamista muistojen joukkoon

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu