Kokoomukselle olisi eduksi jos hallitus hajoaisi

Kokoomus pääsisi sujuvasti palkitsemaan lojaalina isäntäänsä ärkkopeetä jos hallitus hajoaisi

Siihen asti survotaan silmitöntä kokoomuslaista kurjistamispolitiikkaa

https://www.hbl.fi/artikel/riksdagsforskare-halla-aho-kan-radda-vasa-sjukhus-2/

.
8145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Voi+olla+että+näin+kävisi+väliaikaisesti+mutta+persujen+on+kasvettava+oppositiossa+uudelleen+isoksi,+itseasiassa+isommaksi+kuin+jytkyn+jälkeen,+ja+tämä+ei+tule+onnistumaan+8%+apupuolueena+olemalla+kokomusta+ja+keskustaa+myötäillen!

Äänestä

Kokoomus ei missään tapauksessa halua hajottaa hallitusta juuri nyt. Jos näin onnettomasti kävisi, että Sipilän hallitus kaatuisi, niin SoTe-ratkaisu valinnanvapauksineen palautuisi lähtöruutuunsa. Hyvin huono juttu. Jos kuitenkin Jussi Halla-aho valitaan PS:n puheenjohtajaksi, niin on todennäköistä, että Sipilän hallitus kaatuu tuohon valintaan. Kokoomus ei pystyisi selittämään omille äänestäjilleen eikä veljespuolueilleen EPP:ssä, että se on yhteistyössä muukalaisvastaisen ja islamfobisen miehen johtaman puolueen kanssa. EPP:ssä katsotaan, että Halla-aho ja Hollannissa vaikuttava Wilders ovat saman äärimmäisyysajattelun edustajia ja heihin suhtaudutaan erittäin kielteisesti.

Äänestä

Kunnallisvaalit ja Valtiovaalit ovat eri asia

Äänestä

Suomelle olisi eduksi jos hallitus hajoaisi ennen kuin se ehtii kirjoittaa nimensä miljardien SOTE-vekseliin, sallia osakesijoittajien veronkierron ja pystyttää yliraskasta maakuntahallintobyrokratiaa.

Äänestä

Kokoomukselle on kaikki eduksi taisteltaessa
soinismia eli smp-kepulaisuutta, ja maalaisliitto-kepulaisuutta ja SAK-sdp-läisyyttä vastaan

Pitkässä juoksussa kaikki on mennyt kokoomusputkeen sitten Rihtniemen päivien

stalinistit tuhoutuivat skdl tuhoutui neuvostokommunismi tuhoutui sdp on sak:hon juuttunut valittaja ja pelkuri
maalaisliitto-kepulaisuus on sivuraiteella nuokkuva maitotili
ja LOPULTA SOINI PILASI SMP-KEPULAISENA PERUSSUOMALASET

Kaikki kokoomuksen laariin, puolueen, jota pelättiin toisen maailmansodan jälkeen

Äänestä

Mikä on eduksi Kokoomukselle, on eduksi myös veronmaksajille.

Äänestä
  • Siis tavallisten ihmisten kuppaaminen on heille eduksi.

    Äänestä

On ollut kyllä häpeällistä, kuinka kokoomus on samassa hallituksessa persujen kanssa, persut ei ole muuta kuin roskaporukkaa, ei ole hyväksi kokoomuksen maineelle olla tuollaisten kanssa samassa pöydässä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


siksi_silmitön_painostus kirjoitti:

Kokoomus pääsisi sujuvasti palkitsemaan lojaalina isäntäänsä ärkkopeetä jos hallitus hajoaisi

Siihen asti survotaan silmitöntä kokoomuslaista kurjistamispolitiikkaa

https://www.hbl.fi/artikel/riksdagsforskare-halla-aho-kan-radda-vasa-sjukhus-2/

.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu