Huijarit vaudissa

Mastedon

Mua raivostuttaa tapahtuma Nouse suomi.
Facebookissa mun seinällä näkee usein mainoksia tapahtumasta. En voi enää kommentoida, koska estävät minut. Olen ilmeisesti liikaa kritisoinut noiden käyttäjien toimintaa Heidi Baker ja joku taikuri maldonado. Netissä on klippi jossa maldonado muuttaa veden juomalasissa punaiseksi ja yleisö on aivan sekaisin tuosta taikatempusta. Pitävät sitä Jumalan ihmeenä. Yksinkertaista sirkus temppua.
Nää ihmiset ovat käyttäjiä, josta Raamattu varoittaa. Maldonado on miljonääri joka tulee keräämään rahat Suomesta. Lisäksi tapahtumaan on pääsymaksu. Evankeliumi ei olekaan ilmaista heidän mielestään.

12

405

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Masredon

      Käyttäjien tilalla pitäisi lukea eksyttäjä. Ennakoiva tekstinsyöttö on vihollisista.

    • Närhit

      Ajattelin että tapaus Patrick Tiainen saisi ihmiset ajattelemaan, että kaikki eivät ole ihan terveellä pohjalla. Tarkoitan siis noita äärikarismaattisia. Hillsong seurakunnat, toverit, missio maailma, ja monet pienet menestysteologia levittävät seurakunnat.

    • Nukkuva

      Kuinka moni on menossa nouse suomi-tapahtumaan?

    • Nurisija

      Onkohan Patrik Tiainen tapahtumassa? Hänhän on hyvä ystävää Heidi bakerin kanssa.

    • Kaatuja

      Onko kellään kokemuksia tapahtumasta? Kaataako Heidi Baker ihmisiä?

    • Alleni

      Ajattelin kaataa Heidi Bakerin.

      • No.höh

        :0(


    • Totuudenpuolesta
      • Olemmekounessa

        Kiitos. Hyvä ja valaiseva linkki. Jospa edes jollekkin tulisi ajatus, että ei ehkä kannata olla mukana tällaisessa.


      • akkakokkolasta50

        kyllä täytyy taas ihmetellä, miks "uskovat" juoksevat tällaisissa tapahtumissa, siis oikeesti miettikää , koetelkaa, ja tutkikaa onko tää Kirkauden ja Kaikkivaltiaan tekosia...??


    • en-lähtis-pilkkaamaan

      2Kor. 4:4 niissä uskottomissa, joiden mielet tämän maailman jumala on niin sokaissut, ettei heille loista valkeus, joka lähtee Kristuksen kirkkauden evankeliumista, hänen, joka on Jumalan kuva.
      Jes. 6:10 Paaduta tämän kansan sydän, koveta sen korvat, sokaise sen silmät, ettei se näkisi silmillään, ei kuulisi korvillaan, ei ymmärtäisi sydämellään eikä kääntyisi ja parannetuksi tulisi."
      Matt. 13:14 Ja heissä käy toteen Esaiaan ennustus, joka sanoo: 'Kuulemalla kuulkaa, älkääkä ymmärtäkö, ja näkemällä nähkää, älkääkä käsittäkö.
      2Kor. 3:18 Mutta me kaikki, jotka peittämättömin kasvoin katselemme Herran kirkkautta kuin kuvastimesta, muutumme saman kuvan kaltaisiksi kirkkaudesta kirkkauteen, niinkuin muuttaa Herra, joka on Henki.
      Ef. 2:2 joissa te ennen vaelsitte tämän maailman menon mukaan, ilmavallan hallitsijan, sen hengen hallitsijan, mukaan, joka nyt tekee työtään tottelemattomuuden lapsissa,
      Me jotka noissa tilaisuuksissa käymme, me nautimme ja kiitämme Jumalaa kaikesta siitä hyvästä sanasta, joka toteutuu niissä jotka uskovat !

    • Jeesus sanoi, rauhan minä jätän teille, Minun rauhani,,,,,,,,Joh.14

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      44
      844
    2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      11
      843
    3. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      62
      778
    4. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      42
      753
    5. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      750
    6. 51
      647
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      60
      597
    8. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      597
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      67
      566
    10. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      111
      527
    11. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      28
      518
    12. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      18
      497
    13. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      495
    14. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      33
      487
    15. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      44
      485
    16. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      60
      439
    17. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      437
    18. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      33
      425
    19. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      17
      420
    20. Mitä sulle

      Kuuluu?
      Ikävä
      24
      419
    Aihe