Mua raivostuttaa tapahtuma Nouse suomi.
Facebookissa mun seinällä näkee usein mainoksia tapahtumasta. En voi enää kommentoida, koska estävät minut. Olen ilmeisesti liikaa kritisoinut noiden käyttäjien toimintaa Heidi Baker ja joku taikuri maldonado. Netissä on klippi jossa maldonado muuttaa veden juomalasissa punaiseksi ja yleisö on aivan sekaisin tuosta taikatempusta. Pitävät sitä Jumalan ihmeenä. Yksinkertaista sirkus temppua.
Nää ihmiset ovat käyttäjiä, josta Raamattu varoittaa. Maldonado on miljonääri joka tulee keräämään rahat Suomesta. Lisäksi tapahtumaan on pääsymaksu. Evankeliumi ei olekaan ilmaista heidän mielestään.
Huijarit vaudissa
12
376
Vastaukset
- Masredon
Käyttäjien tilalla pitäisi lukea eksyttäjä. Ennakoiva tekstinsyöttö on vihollisista.
- Närhit
Ajattelin että tapaus Patrick Tiainen saisi ihmiset ajattelemaan, että kaikki eivät ole ihan terveellä pohjalla. Tarkoitan siis noita äärikarismaattisia. Hillsong seurakunnat, toverit, missio maailma, ja monet pienet menestysteologia levittävät seurakunnat.
- Nukkuva
Kuinka moni on menossa nouse suomi-tapahtumaan?
- Nurisija
Onkohan Patrik Tiainen tapahtumassa? Hänhän on hyvä ystävää Heidi bakerin kanssa.
- Kaatuja
Onko kellään kokemuksia tapahtumasta? Kaataako Heidi Baker ihmisiä?
- Alleni
Ajattelin kaataa Heidi Bakerin.
- No.höh
:0(
- Totuudenpuolesta
Tässä oli hyvää analyysia tapahtumasta ja sen vierailevista tähdistä!
http://radioliekki.fi/nouseeko-suomi/- Olemmekounessa
Kiitos. Hyvä ja valaiseva linkki. Jospa edes jollekkin tulisi ajatus, että ei ehkä kannata olla mukana tällaisessa.
- akkakokkolasta50
kyllä täytyy taas ihmetellä, miks "uskovat" juoksevat tällaisissa tapahtumissa, siis oikeesti miettikää , koetelkaa, ja tutkikaa onko tää Kirkauden ja Kaikkivaltiaan tekosia...??
- en-lähtis-pilkkaamaan
2Kor. 4:4 niissä uskottomissa, joiden mielet tämän maailman jumala on niin sokaissut, ettei heille loista valkeus, joka lähtee Kristuksen kirkkauden evankeliumista, hänen, joka on Jumalan kuva.
Jes. 6:10 Paaduta tämän kansan sydän, koveta sen korvat, sokaise sen silmät, ettei se näkisi silmillään, ei kuulisi korvillaan, ei ymmärtäisi sydämellään eikä kääntyisi ja parannetuksi tulisi."
Matt. 13:14 Ja heissä käy toteen Esaiaan ennustus, joka sanoo: 'Kuulemalla kuulkaa, älkääkä ymmärtäkö, ja näkemällä nähkää, älkääkä käsittäkö.
2Kor. 3:18 Mutta me kaikki, jotka peittämättömin kasvoin katselemme Herran kirkkautta kuin kuvastimesta, muutumme saman kuvan kaltaisiksi kirkkaudesta kirkkauteen, niinkuin muuttaa Herra, joka on Henki.
Ef. 2:2 joissa te ennen vaelsitte tämän maailman menon mukaan, ilmavallan hallitsijan, sen hengen hallitsijan, mukaan, joka nyt tekee työtään tottelemattomuuden lapsissa,
Me jotka noissa tilaisuuksissa käymme, me nautimme ja kiitämme Jumalaa kaikesta siitä hyvästä sanasta, joka toteutuu niissä jotka uskovat ! Jeesus sanoi, rauhan minä jätän teille, Minun rauhani,,,,,,,,Joh.14
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1378328Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047529Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925706Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,975656Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194830Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1452658Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys612513Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81485Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71454Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531349