Myös valtion hallinto voi harjoittaa terrorismia!

Ei pidä olla liian sinisilmäinen. Ei edes Suomessa, jossa tapetaan hallinnollisin määräyksin jopa satoja ihmisiä vuosittain jättämällä tietoisesti hoitamatta tai muulla tavoin heitteille.

Terroristi on aina terroristi. Täysin riippumatta yhteiskunnallisesta asemastaan.
157
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Terveyskeskukset jättävät nykyisin köyhimmät sairaat lähestulkoon kokonaan hoitamatta. Jos ei ole rahaa, on turha tulla notkumaan, vaikka kuinka ottaisi sydämestä.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


P0LIISI kirjoitti:

Ei pidä olla liian sinisilmäinen. Ei edes Suomessa, jossa tapetaan hallinnollisin määräyksin jopa satoja ihmisiä vuosittain jättämällä tietoisesti hoitamatta tai muulla tavoin heitteille.

Terroristi on aina terroristi. Täysin riippumatta yhteiskunnallisesta asemastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu