"Emmanuel on tolkun ihminen"

sanoi Jyrki Katainen hetki sitten ja Jyrkillähän on tunnetusti jalat maassa...
19219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Tuohan on aivan tolkuttoman hyvä uutinen Euroopalle...

Äänestä

Katainen on pölhökustaa. Tämä fakta se vaan pysyy ja paranoo.

1Äänestä

Kataisen mielestä salamyhkäinen eliitin tapaaminen Bilderberg-kokous on "normaali kansalaisfoorumi". Kyllähän Bilderberg-herrat tietysti ovatkin iloisia, kun eliittiä nuoleskeleva EU:n suuri kannattaja valittiin Ranskan presidentiksi.

1Äänestä

Kataisessa ei ole itsessään mitään tolkkua, yksi monista savolaisista ym. joiden ainoa toivo ja tolkun antaja on ollut liittyä Kokoomus-puolueeseen! Kyvykkyyttä ei kysellä ja maalaistollona tuolla "tolkuttajalla" ei ainakaan ylen määrin järjen valoa ole ollut vain sattumaa ja että sattui olemaan puolueen jäsen jne.!
Se että joku kuuluu Kokoomukseen tekee heistä siis "kykyjä" kuten nyt mm. Kataisesta hallituksen johtajan mutta onnettomilla saavutuksilla, jotka ovat suoraan verrannollisia siihen mitä hänkin osaa ja taitaa!
Miten siis kykenee ja voi toimia Junckerin aito ja todenperäinen perseen nuolijana jos olisi älykäs ja omilla kyvyillään noussut vaan ei, mutta autettu joillain aivan muilla "sivukyvyillään" kuten esim. imu-taidoillaan tai ehkä myös peränsä tarjoamisen taidolla, muuta kyvykkyyttä vaikea ymmärtää tuohon nilkkiin liittyen!?

Uutta Ranskan presidenttiä ja Kataista ei voi millään mittareilla verrata, Macron on älykkyys ja taitava oppimaan vaan savolainen lihatiskin hoitaja ei ole!

1Äänestä

EU on hyvä ku saa vähintään 20.00e/kk palkkaa sano Jykke.........

Äänestä
  • Justiin näin.

    Äänestä

Näin Katainen tiesi täydellä varmuudella v. 2008...

Talous nousee viimeistään 2011 ja Suomi tarvitsee 1,8 miljoonaa matua.

Äänestä

Kokoomus Häkkänen on Kataisklooni.

Äänestä
  • Häkkänen on HÄKämies & nyKÄNEN sikamaisen homostelun sikamainen tulos.

    Äänestä

  • Puppelien-poika kirjoitti:

    Häkkänen on HÄKämies & nyKÄNEN sikamaisen homostelun sikamainen tulos.

    Omituinen naamavärkki Häkkäsellä.

    Äänestä

  • lfgvhgfsxd kirjoitti:

    Omituinen naamavärkki Häkkäsellä.

    Robokokkare.

    Äänestä

Katainen väärensi kokousasiakirjoja päästäkseen puheenjohtajaksi.
Asia vietiin oikeuteen, mutta Käteisen vanhemmat junailivat herran
kuiville.Hyväveli systeemi toimi jo tuolloin.Katainen on siis päässyt
rikollisen menettylyn ansiosta nykyiseen paikkaan.Oikea paikka
olisi hesburgerin luukulla.

Äänestä
  • Älä nyt sinne häntä ole työntämässä. Käy pian niin kuin taannoin, että häntäkin alkaisi sylettää ja syljen kohde olisi asiakkaan hampurilainen...niinhän eräskin Hesen työntekijä kertoi halunneensa tehdä.

    Äänestä

  • Katainen oli mukana väärentämässä Perustuslain tarkoitusta kun Vapaavuori valittiin ministeriksi. Kun laki vaatii, että ministerin on oltava rehelliseksi tunnettu, tarkoittaa se tietenkin sitä ettei rikosrekisteriä saa olla.

    Katainen kumppaneineen valehteli ja väärensi Persustuslain tarkoituksen siten, että pahoinpitelija, varas ja rattijuoppo on lain tarkoittama rehelliseksi tunnettu, koska hän ei valintahetkellä tai juuri vähän ennen sitä ollut syyllistynyt todistettaviin rikoksiin.

    Äänestä

Taattu Rothschild nukke.
Ranska ajautuu sisällissotaan jälleen.

Äänestä
  • HEIKKI PORKKA: hänen kirjoituksensa kopioitu, Oikeasta Mediasta

    Millaista presidenttiä maailman poliittiset johtajat ja valtamediat ovat juhlineet vielä innokkaammin kuin Ranskan presidentiksi nousevaa Emmanuel Macronia?

    Osa seuraavista riveistä on Yhdysvalloissa asuvan suomalaisen (Yhdysvaltain kansalainen) kirjoittamaa. Lainaan niitä, koska poliittisen eliitin ja valtamedian hehkutus on ollut Ranskan presidentinvaalien jälkeen niin neuvostoliittolaista, että samantyyppistä kilpalaulantaa on kuultu ja nähty aiemmin ainoastaan Barack Obaman valinnan jälkeisinä päivinä ja useaan otteeseen Obaman presidenttikausien aikana.

    Kuten tunnettua, poliittinen eliitti ja valtamedia eivät ole koskaan väärässä. Eiväthän?

    Lainausmerkeissä oleva teksti on alussa mainitun Yhdysvaltain kansalaisen kirjoittamaa:

    ”Vuonna 2008 Yhdysvalloissa valittiin 47- vuotias presidentti. Hänellä ei ollut lainkaan oikeaa työkokemusta.

    ISIS – terroristijärjestöllä ei ollut mitään roolia Lähi-idässä kun hänestä tuli presidentti. Nyt ISIS toimii 32 eri maassa 200 000 "sotilaan" voimin.

    Valtionvelkaa (USA) otettiin enemmän kuin kaikki aikaisemmat 43 presidenttiä yhteensä.

    Hän loi uuden terveydenhuoltojärjestelmän (Obamacare), joka on täysi katastrofi. Vakuutusmaksut ovat nousseet 116 prosenttia. Yrityksiä kaatuu päivittäin, koska ne eivät kykene maksamaan osuuksiaan työntekijöiden vakuutuksista.

    Yli 200 piirikunnassa ei ole enää vakuutusta kenellekään. Vakuutusyhtiöt ovat poistuneet korkeiden hintojen vuoksi.
    Valkoisten ja mustien välinen eripura on noussut korkeimmalle tasoille 40 vuoteen. Vuonna 2016 tehtiin eniten murhia 45 vuoteen.

    Ydinasesopimus erään maailman merkittävimmän terrorismia tukevan valtion (Iran) kanssa.

    Bruttokansantuote ei ole kahdeksan vuoden aikana noussut kertaakaan yli kolmea prosenttia. Seurauksena alhaisin ei työtä tekevien määrä yli 40 vuoteen.

    Hitain talouskasvu vuoden 1940 jälkeen. Alhaisin omistusasuntojen määrä 51 vuoteen. 43 miljoonaa sai ruokakuponkeja ja asuu köyhyysrajan alapuolella.”

    Obaman suurin ”ansio” kaunopuheisuuden ja ”sovittelevan luonteen” ohella taisi lopulta olla ihonväri, joka ei kuitenkaan ole musta, kuten valtamedia toistuvasti väittää.

    Tässä kohdin on hyvä muistaa, että Macronia on tänään kehuttu kaunopuheisuudesta ja sovittelevasta luonteesta.

    Lisäksi on muistettava, että Obama taitaa olla Yhdysvaltain historian sotaisin presidentti, jonka kahdeksan vuoden presidenttiyden aikana Yhdysvallat oli jatkuvasti sodassa jossain päin maailmaa. Valtaan astuessaan Obama kertoi lopettavansa Bushin aloittamat sodat. Toisin kävi.
    Yhdysvaltain ulkoasiainneuvoston (Council on Foreign Relations, CFR) arvion mukaan Yhdysvallat pudotti ainakin 26 172 pommia eri valtioiden alueelle pelkästään vuonna 2016. Pommituksista voidaan olla montaa mieltä, mutta Obaman hallinnon roolia ISIS-terroristiorganisaation synnyssä ja menestyksessä ei ole syytä unohtaa.

    Obama sai Nobelin rauhanpalkinnon pian presidentiksi tulonsa jälkeen. Seuraava rauhan Nobel voitaneen myöntää esimerkiksi Pohjois-Korean johtaja Kim Jong-unille.

    Tällä hetkellä näyttää, että maailman ja Suomen poliittiset johtajat eivät ole suinkaan viisastuneet lähihistoriasta vaan pikemminkin osoittaneet tyhmyyttä, joka hakee vertaistaan maailmanhistoriassa.

    En muista elämäni ajalta samanlaista poliittista jaksoa, jossa länsimaiset johtajat ovat puuttuneet niin hanakasti toisten valtioiden vaaleihin ja syyttäneet samaan aikaan puuttumisesta jotain toista tahoa, yleensä Venäjää.

    Suomalaisten kannalta on ikävää, että presidentti ja pääministeri ovat osoittaneet huonon diplomatian taitonsa sekä ennen että jälkeen Yhdysvaltojen ja Ranskan vaaleja.

    Samoin ovat tehneet esimerkiksi EU-komission Juncker ja Katainen.

    Länsimaailma on täyttynyt toinen toistaan kauniimmin ja hienommin sanoin puhuvista johtajista, joita yhdistää usko utopiaan.

    Jostain syystä Neuvostoliitto on noussut viime vuosina useasti mieleen.

    Ei pidä ihmetellä yhä levottomammaksi käyvän Euroopan kehitystä. Poliittisten johtajien yksituumainen oikeassa olo on ongelman ydin eikä Suomessa pidä unohtaa valtamedian myötäilevää roolia.

    Vastaavasti kumpikin taho yrittää toistuvasti vierittää syyn väärin ajattelevien kansalaisten niskaan.
    Vihapuhe on poliitikkojen ja valtamedian mielestä suuri ongelma. Ei tosin todelliseen murhaamiseen ja väkivaltaan yllyttävä vihapuhe, jota harjoitetaan jatkuvasti islamin imaamien ja sheikkien toimesta, vaan esimerkiksi vanhempien ja nuorempien suomalaisnaisten syvästä huolesta nouseva puhe, jonka kohteena ovat usein maahan tunkeutuneet väkivaltakultin edustajat ja valtaa pitävät poliitikot sekä valtamedia.

    Elämme outoa aikaa. Nobelin rauhanpalkinto myönnetään eräälle maailman verisimmistä henkilöistä ja väkivaltakulttia kutsutaan rauhan uskonnoksi.

    Näillä pelimerkeillä kuitenkin edetään, kunnes joku innostuu ja tekee uuden jaon. Sitä odotellessa, pidetään huoli hyvistä ihmisistä ja tuetaan niitä, jotka tuen ansaitsevat.

    Äänestä

Googlesta löytyy,Jyrki Kataisen rikoksen esitutkintapöytäkirjat täällä nyt.
MV. Huvittavaa luettavaa, en tiedä, en muista.Käteiseltä jätettiin kysymättä
kaikki väärennökseen liittyvä tieto.Huijari mikä huijari.

Äänestä

Myös nykyinen pääministeri Sipilä on ollut kuulusteluissa epäiltynä
veropetoksesta ja sisäpiirikaupoista.Sipilän serkku on vero-oikeden
professori, jonka kanssa Sipilä vähän harrasti sijoitus toimintaa.
Juttu jäi siihen koska tutkija oli Sipilän kaveri.Tällaisia velikultia
meillä on päättämässä maan asioista.

Äänestä

Savoksi sanotaan , tolokun.
Jyrki Katainen on itse hölökyn kölökyn immeinen, Vietävissä . Perseennuolija ja rahanahne.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pariiisi kirjoitti:

sanoi Jyrki Katainen hetki sitten ja Jyrkillähän on tunnetusti jalat maassa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu