Puhelinliittymä

Vikavalinta

Elisa toiminta omavaltaista. Laskutuksessa jatkuvasti epäselvyyksiä. Kun joskus saa yhteyden
laskutukseen ovat kuin laupeuden tekijöitä kun oikaisevat omat virheensä.
Ei meinaa päästä liittymästä eroon mitenkään. Toivon ettet mene samaan halpaan kuin minä
ottamalla liittymää Elisalta.

6

1401

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei!
      Todella ikävää kuulla mieliharmistasi :( Laskutuksessa tapahtuneiden virheiden sekä muiden mieltä askarruttavien kysymysten kanssa suosittelen lämpimästi kääntymään asiakaspalvelumme puoleen, niin asia saadaan pikimmiten selvitettyä kuntoon ! Asiakaspalveluumme voi olla yhteydessä usean eri yhteydenottokanavan kautta, mikä vain sopii itselle kaikista parhaiten :)

      Meihin voi olla yhteydessä mm. Palstan yksityisviestin kautta: http://elisa.fi/palstatiimi . Sivulle tulee luoda käyttäjätunnus ennen yksityisviestin lähettämistä.

      Moona / Elisan Sometiimi
      http://palsta.elisa.fi

    • folnh

      Elisalta tuli yllättävä lasku, 250 e. 3 datasiirtoa. Potut pottuina, vaihdoin dna:lle.

      • että.näin

        Puhelinliittymän pitäminen samalla operaattorilla on huono vaihtoehto,et saa koskaan mitään etua/alennusta uskollisesta asiakkuudesta. Vaihdoin toiselle operaattorille liittymät (3) silloin omalta operaattorilta tuli tarjous - maksut 1/2 hintaan 2 vuotta !
        Sama koskee paperilehtiä yms. uskollinen asiakas maksaa täyden hinnan


    • Minulla on kaksi Elisan liitymää. Ei ole pitkään aikaan ollut huomauttamista. Muutamia viikkoja sitten päätin vaihtaa Teliaan. Pikaisesti sain hyvät tarjoukset Elisalta ja vaihdoin takaisin. Mietin millaisia laskuja tulisi Telialta. Ja tulihan sieltä lopulta kaksi maksukehoitusta. Soitin Telialle ja yrmeä vastaus oli, että ovat lähettäneet laskut sähköpostiosoitteeseeni jo viime kuussa, eivätkä voi tehdä mitään. Ei ole koko tänä aikana löytynyt sähköpostistani eikä roskapostistakaan. Yksinkertaisesti eivät ole lähettäneet ja sitten maksukehoitukset matkaan. Onko tämä sitä kuuluisaa hyvän asiakaskokemuksen tekemistä. Onneksi en ole Telian asiakas, enkä tule.

    • pettynyt

      Täysin samaa mieltä. Jos haluat päästä rahoistasi valitse Elisa! Vertaile kilpailijoihin ja kerro minullekin mitä hyvää Elisa tarjoaa.

    • pettynyt

      Laskutus pelaa, muu ei sitten pelaakaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      55
      4887
    2. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      254
      3544
    3. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      281
      3410
    4. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      36
      2663
    5. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      293
      2632
    6. Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?

      He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun
      Maailman menoa
      46
      1908
    7. Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas

      Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi
      Maailman menoa
      272
      1811
    8. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      143
      1799
    9. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      28
      1412
    10. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      120
      1165
    Aihe