Lisää tunnettavuutta

Miten saisi lisättyä Ipun tunnettavuutta? Ja täten lisää ääniä. Pitäisikö mainostaa enemmän? Nythän tilanne on niin, että aika harvat äänestävät. Ipulla on kuitenkin hyvät aatteet, joten luulisi, että ne kelpaisi. Onko kyseessä vain tiedon puute, että Ipua ei tunneta vai ajatellaanko, että se on liian pieni puolue?
4179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ehkä pitäisi välttää typeriä aiheita jotta puolue ei vaikuttaisi typerältä. Esimerkiksi tuo oman rahan mainostaminen loi kuvan puolueesta joka on samaa mieltä EUn teoista. Tässä olisi pitänyt kuunnella etukäteen kannattajien mielipidettä. Samoin IPUn liittäminen vasemmistoon oli täysin väärä viesti. Tärkeintä olisi johdon osallistuminen keskusteluihin jotta mitään vääriä viestejä ei lähetetä äänestäjille.Kansa on kuningas vaaleissa.

Äänestä

Osaatko+selittää+mikä+merkitys+on+omalla+kansallisella+valuutalla+taloudenhallinnassa?+Jos+et+,niin+ei+kannata+esittää+kovin+ehdottomia+mielipiteitä+asiasta+.+Mitä+puolueen+tunnettavuuden+lisäämiseksi+voisi+tehdä+,niin+ei+yhtään+mitään+,koska+valtamedia+ei+ole+puolueesta+kiinnostunut+ja+netissä+kaikki+hukkuu+massainfoähkyyn+ja+rahaa+ei+köyhillä+ole+tähän+käyttää+tarpeeksi.Mutta+kaikkea+pyrkimyksiä+tuetaan+100%++,jotka+tavoittelevat+maamme+itsemääräämisoikeuden+palauttamista+omiin+asioihimme,jotta+emme+olisi+orjia+omassa+maassamme.

Äänestä
  • Jos ette muuta puheitanne tästä asiasta niin eihän sille mitään voi. Ihmiset luottavat kuitenkin rehellisiin ihmisiin eikä niihin jotka varastavat meiltä kaiken . Tämän vuoksi kukaan järkevä ei hyväksy valtion rahaa jolla tuhotaan ihmisten säästöt ja työpalkat inflaatioilla. Tämä on myös se asia jonka vuoksi en hyväksy EU-jäsenyyttä enkä Sipilää. Sosiaaliturva on se asia jolla ääretön köyhyys pidetään loitolla. Sen ylläpitämiseen tarvitaan verovaroja,ei muuta. Työpaikat syntyy säästämisen seurauksena. Niihin ei tarvita yhteiskunnan rahaa . Tämä on opittu asia jota ei kannata muuttaa. EU teki juuri sen mistä varoitettiin IPUssa vuosia sitten. Se lähti elvyttämään keskuspankkirahalla josta seurasi rahan arvon puolittuminen ja inflaatio joka syö ostovoiman niiltä joilla vielä on työpaikka. Nyt kansa on pa ja rahat ties missä.
    IPUn kannatusta ei nosteta saduilla eikä valheilla. Kukaan ei halua olla tekemisissä varkaiden kanssa muuta kuin muut varkaat.Pieni itsetutkistelu on tarpeen IPUssa. Seurustelu onnettomien luusereiden kanssa on vienyt eväät itsenäistymiselle. Kannattaisi jo ajatella asioista puolueen edun kannalta eikä tukea joitain vasureita tai väyrysiä. Miten onkaan mahdollista että IPUn kannatus on 2 promillea eikä kymmeniä prosentteja kuten useissa muissa maissa? Vastauksen näkee peilistä.

    Äänestä

  • Ilman omaa kansallista valuuttaa ei säästäminen tuota toivottua tulosta. Etkö kannata omaa kansallista valuuttaa,vai muutenko vain sotket selvää asiaa?

    Mitä tulee puolueen tunnetavuuteen ,niin pienen poikkeuksen teki Maija Elonheimo brysselin kone ohjelmassaan ,kun haastatteli itsenäisyysmies Antti Pesosta ja kunnioiti hänen poismenoaan uusimalla ohjelman,kiitos siitä!

    Eipä asia ole muuttunut vielä miksikään ,mutta se tulee kyllä muuttumaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sapphire- kirjoitti:

Miten saisi lisättyä Ipun tunnettavuutta? Ja täten lisää ääniä. Pitäisikö mainostaa enemmän? Nythän tilanne on niin, että aika harvat äänestävät. Ipulla on kuitenkin hyvät aatteet, joten luulisi, että ne kelpaisi. Onko kyseessä vain tiedon puute, että Ipua ei tunneta vai ajatellaanko, että se on liian pieni puolue?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu