Sen sijaan Ankaran lauseesta tehdään valtava numero, vaikkei vielä ole tullut edes tv:stä.
Elastinen, Cheek, Armani ja Uniikki & Co saa tehdä mitä tahansa ja lehdistö vaikenee
Siksipä on meidän tavallisten ihmisten velvollisuus äänestää lompakollamme ja myös lastemme lompakoilla.
Kyllä vituttaa Suomen lehdistön mädännäisyys.
Elastinen, Cheek, Armani ja Uniikki & Co saa tehdä mitä tahansa ja lehdistö vaikenee
Siksipä on meidän tavallisten ihmisten velvollisuus äänestää lompakollamme ja myös lastemme lompakoilla.
Kyllä vituttaa Suomen lehdistön mädännäisyys.
Vastaukset 44
Vanhimmat
http://www.iltalehti.fi/viihde/201705112200131696_vi.shtml
Kylläpä on suuri uutinen, en edes tiedä kuka on Nikke Ankara, enkä tiedä yhtään biisiäkään.
Korruptio jyllää suomen yhteiskunnassa ja media on yksi pahimmista. Suomi 24 sensuroi jatkuvasti asiallisia ja tosia juttuja julkkiksista, yksi jota suojellaan täällä on Cheek.
Tietyt missit kuten tämän vuotinen miss Helsinki Sekohora Ikalaba ja nyt suojellaan sisäpiirin pellejä.
Elastisesta oli jo ensimmäinen valkopesujuttu Seiskan netissä.
Mutta kun me tunnistetaan valkopesu, ihan täydellistä lukijoiden aliarviointia<<<<<<<<<<<<<< stana
Hyi olkoon, ei auta enää mikään, ällöttää kun näkeeki jonkun noista "artisteista", samoin vaihdan radiokanavaa heti,...ärsyttää helvetisti tollaset paskakasat!
Onhan se selvää, että siellä on maksettu toimittajat hiljasiksi ja tukittu kaikki tiedonkulku. Köyhät ja hekkolahjaiset tomittajanvätykset ovat helposti manipuloitavissa olevia turhakkeita. Mihin on unohtunut tutkiva journalismi?
Kyllä kansa muistaa..,.. Ei saisi näin härskisti aliarvioida suurta yleisöä. Se on virhe!
Kaikenlaisia törppöjä nuoriso palvoo..
Ei enää, väki vähenee törppöjen hoodeilta
Samaa olen ihmetellyt. Iltapäivälehdissä ei juttuja. Mahtaa olla joku toimittajista mukana cicäpiirissä.
Elastisen jakoavainhymy alkaa jo ärsyttää. Jokin inhottaa myös siinä Laurin talot-ohjelmassa.
se onkin pelkkää kulissia ja näyttelemistä
Korruptiota selkeästi, media suojelee sisäpiirin rikollisia tai on sopimus heidän kanssaan.
Seiska veti pisteet tässä jutussa kotiin.
Hyvä seiska, jatkakaa samanlaista paljastuksia ja tosiasioista.
Julkimoissa, artisteissa paljon halveksittavia idiootti pellejä jotka ansaitsevat paljastua.
HÄVETKÄÄ MUU MEDIA!
Jotain asiassa pitää olla kierosti taustalla, ei muuten suuri osa mediasta olisi hiljaa hyvästä uutisesti joka koskaa kokomaata ja maankuuluja idiooti julkimoita!
NikkeAnkaraa julistettiin ja ihan aiheesta. Siinä taas yksi mielisairas suomiräppäri, joka on idiootti junttiluuseri!
Mutta enemmän aihetta ja paljon vakavampaa sisäpiirissä olisi
Mutta kuinka paljon mehukkaampi uutinen olisi revitellä sisäpiirin sikailusta. Haloo media!
Sairaita sekopäitä sisäpiirissä!
Sekin, että Nikke heittää pientä juttua Petralle ja siitä pahoittaa mielensä suomen kansa muttei petra itse? Ne asu viikon yhdessä ehkä ne oli jo ihan sinut tollasten juttujen kanssa. Nää mielensäpahottajat vaan pahottaa nykysin mielensä toisten puolesta kun itseen kohdistuvat surun aiheet loppuu.
Oliskin aika ihmeellistä, jos Petraa hetkauttaisivat jonkun pikkuniken jutut. Mutta olisihan pikkuniken toki voinut laittaa vähäksi aikaa jäähypenkille miettimään käytöstään. Sitten joku aikuinen olisi voinut käydä niken kanssa vähän juttelemassa ja varmistamassa, että se ymmärtää, miksi on joutunut jäähylle. Kyllä kakkajuttuja ruokapöydässä kertoilevalle 6-vuotiaallekin pitää selittää, ettei semmoinen ole ok.
Totta että suomalainen media on sopinut salattavaksi eräittekin julkkisten asioita.On ihmetelty kun salataan sitä miten Ylen juontajat erään julkkisravintoloitsijan käskytyksestä mustamaalasivat naista joka ei ollu sen perään.Ei vaikka Seiskassa esitti olevansa rikas julkkis.Oikeesti täysin persaukinen koska ois muuten ollu sen naisen varallisuus sivuseikka.Oikeesti rikkaitten ei tarvi välittää akkojen rahoista.Niillä on varaa elättää akkansa toisin kuin muitten julkkisten perseitä nuoleskelevalla ravintoloitsijalla.Idiootit tavikset sitten ollu täysin noitten kusetettavissa.
"Kusipäiset "profeetat! 100 kertaa huonompia kun olin luullut.
Satuin vahingossa telkusta katsomaan noiden kahden lahjattoman ruman typeryksen konserttia, Elastinen ja Cheek. 100 kertaa huonompi kun olin kuvitellu. Kumpikin täysin rytmitajuton pelle joka ei osaa laulaa ja lähinä huutaa mikkiin kun yrittää räpätä.
Elalla jotain laulullisia kappaleita niin tulee myötä häpeä kun mies ei osaa edes laulaa.
Kumpikaan ei osaa edes tanssia ja pomppii rytmitajuttomasti lavalla heittäen huono juttua.
Kummallakaan ei ole mitään karismaa mihinkään esiintymiseen ja kumpikin on ruman näköinen!
Uskomatonta paskaa jota koitetaan peittää valoshowlla ja tansitytöillä.
Kuinka joku voi maksaa tuollaisesta paskasta, sama kun toi mielisairas ja kuminaama kusis sun suuhun!
Mielisairaat narsistiset kusipäät kutsuvat itseään vielä profeetoiksi! Uskomatonta surkee pelleilyä ja ihmiset kusettamista.
Profeetat on mielenkiintoinen kokeilu sen selvittämiseksi, voidaanko pelkkää hypeä myydä. Siis puhdasta mielikuvaa ilman mitään sisältöä. Tulos: kyllä voi! Itse asiassa kun oikein markkinoimaan ryhdytään, sisältö on vain tiellä. Mainos on itse tuote. Tässä mielessä näiden kavereiden touhussa onkin vielä kehittämisen varaa; heidän pitäisi kerta kaikkiaan lopettaa "musiikin" tekeminen. Keskinkertaista lahjattomampien musikanttien studiotuotokset ja esiintymiset vain vahingoittavat tuotteen mainetta.
Täyttä kusen ja paskan hajuista ilmaa myydään näillä pelleillä, ilman minkäänlaista sisältöä.
Hypetetään hypenpäälle jota ei koskaan edes ole ollut olemassa sisällöllisesti.
Media on aivopessyt tyhmät ihmiset ja ne jotka maksavat tästä paskan jauhamisesta ja kusen hajuisesta kuplasta ovat tyhmempiä kuin ikinä uskoisi!
Kumpin noista pelleistä on halveksittava persoona, toinen heistä on mielisairas, narsistinen ja toinen pelkkä kusipää tämän hetken tiedoilla.
MATTI NYKÄNENKIN osaa laulaa paremmin kuin Cheek, Elastinen, ja Uniikki.
Nää räppipellet ovat täysin lahjattomia idiootteja ja mielenvikaisia ääliö kusipäitä!
Pitää olla pahasti mielisairas jos kehtaa tehdä noin huonoa musiikkia ja mennä järjestämään sille konserttejakin.
Pikaisesti hoitoon hullujenhuoneelle.
Suomen media on täysin perseestä. Lahjottuja vajakkeja täys.
Sisäpiirin luuseripellet Cheek ja kumppanit ovat surkuhupaisia ja naurettavia ääliöitä.
Jotka eivät tee mitään hyvää aineistoa.
Esiintymislavasta oli tehty jopa ristin muotoinen, ilmeisesti kyseisille juipeille tarpeeksi arvokas tamppausalusta.
hauskaa että nää jokainen tulee ilmi kun vaan jaksaa odottaa
Sillävälin kun asioita odotetaan, nää kusipääpellet nauraa aina matkalla pankkiin, koska median hyvällä huijaustuella ovat saaneet hyvän elannon täydestä paskasta ja ihmiset kusetuksesta.
"Keisarilla ei ollut vaatteita"....... niin vanha sanonta pitää taas paikkansa.. muista yhden pienen pojan, joka katseli yhden pelleräppärin esiintyessä.... -"mitä se huutaa... ".. hän tuumasi..
Suomen media on täysin koruptoitunutta ja suvakkivajakkien hallussa, nähtävästi joku niistä vajakeista haluaa nyt puoltaa Cheekkiä, Elastista, Uniikkia, Armania ja muita sisäpiirin jäseniä.
Naurettavaa pelleilyä.
Kannattaa muistaa että pääpelle Cheek on mielisairas ja narsistinen persoona ja tuomittu väkivaltarikollinen. Samoin Nikke ankara on mielisairas monelle muullakin suomi räppärillä ollut masennusta ym.
Jos katsotaan myös muita julkimoita niin sisäpiiriin kuulunut Arman on myös terapian tarpeessa ja syö lääkkeitä sekä käy terapiassa.
Näitä mielenhäiriöisiä varmasti löytyy muitakin sisäpiiristä.
Cheekin sisäpiirissä on myös monia tuomittuja väkivaltarikollisia, tuomittuja naisten hakkaajia ja roistoja monenlaisia.
Millainen ihminen haluaa pitää ystävinään tällaista roskasakkia?? Täytyy varmasti olla MIELISAIRAS kuten Cheek on.
Eikös Nikke Ankara Ja Elakin ole tuomittu pahoinpitelystä? Eli ovat väkivaltarikollisia?
Taitaa aika moni suomiräppäri olla tuomittu myös pahoinpitelystä!?
Noi sisäpiirin kunnon Roistot ovat eri maata, Luusri Lauri( Lauri Taas) on tuomittu maasamakaavan päähän potkimisesta. Tonde on tunnettu naistenhakkaaja ja rikollisjärjestön jäsen ja muitakin siellä on...
Kuinka media voi suosia ja suojella tuollaisia kusipääroistoja mikä Cheekin on?
Media suosii, koska tossa 50 poikasen porukassa on myös median "ammattilaisia". Entinen räätäli, nykyinen toimittaja, Arman, on luultavasti vain yksi heistä.
Imagen kolumnin kirjoittajakin totesi porukassa olevan pari entistä esimiestään. Siinä se syy miksi tällainen paska ylipäätään on mahdollista ja sallitaan.
Jimmy Savilenkin pervoilut oli BBC:llä yleisesti tiedossa, mutta kukaan ei uskaltanut puuttua. Sekin sai touhuta rauhassa. Mahdollistajia, hiljentäjiä ja suojelijoita riitti.
Nelonen palkitsi selän takana suomalaisten kärsimyksille naureskelevan mamuräätälin uudella ohjelmasarjalla. Syksyllä voi kyynelsilmin kertoa kauheiden rikosten uhreista ja sisäpiirissä nauraa paskaset naurut päälle.
Median korruptiota törkeimmillään.
Ei ole suomi se vapaa media maa mitä olemme kuvitelleet.
Vaan paljon Pahempi kuin Banaanivaltiot. Täällä vaan asiat tehdään eri tavalla ja pienet piirit päättävät.
Tottakai tänäpäivänä nuorten naisten kuuluu varmaankin sietää hiphop kulttuuriin kuuluva muijittelu ja lihanpalana oleminen mikä lähtöisin savanneilta eikä Euroopalaisesta kulttuurista.
Jos Petra olisi julkisesti hermostunut niin olisi vain paljastanut ikäkautensa arvot ja ikääntymisensä.Joku Ankara ei tämänkauden todellakaan mikään unelmavävy ja puheita suitsia jollei itse tiedosta.
Sisäpiiriläiset senaatintorille jalkapuuhun ilman housuja ja homot panemaan niitä perseeseen sekä kuvamaan homma.
Eihän näistä jutuista nyt kumpikaan kiva ollut mutta erona se että Nikke laukoo typeryyksiä perheohjelmassa parhaaseen katseluaikaan ja muiden jutut oli suljetussa Facebook ryhmässä. Eli en lähtis vertaamaan mutta kertoohan se paljon näiden sisäpiiriläisten luonteesta jos jutut on tota luokkaa. Mulla oli esim Armanista hyvä kuva ennen tätä, eli melkoinen pettymys oli tän sisäpiirin paljastuminen.
Suomen media,eli lehdet eivät ole vapaita kirjoittamaan totuuksia.
Sarjassa "Kateellisten kirjoitukset".
Just joo.... Julkkis kun jää kiinni törkeästä käytöksestä tai rikoksista, ensimmäisenä syytetään kritisoijia tai uhreja kateudesta. Kuvitteletko todella, että jos tavismies jää kiinni naisten, vammaisten ja sairaiden halventamisesta sekä salasaurasta, jossa mitä ilmeisemmin on jaettu naisista salakuvattua materiaalia, kukaan ei kritisoitu tai tuomitsisi? Ei tulisi mitään seuraamuksia....?
Ja jos joku tavispervoa kritisoi, on vaan kateellinen? Siis mistä olemme kateellisia esim. rikollisille, kun heitä kritisoimme? Normimiehen salakuvailua ei sen kummemmin hyvällä katsota. Niistä on tuomioita jaettu.
Argumenttisi on typerä. Harva on noille mistään kateellinen. Yhtä vähän kuin kenellekään muullekaan naisten ja vammaisten halventajalle. Moni pitää silti molempia yhtä säälittävinä ja kritisoinnin ansaitsevina.
Miten muuten luulet ihmiskunnan huolehtivan moraalin säilymisestä, ellei vääryyksien puututa?
Sisäpiiriläiset ovat täysin pellejä la lahjattomia idiootteja!
Iltapäivälehdessä oli juttu Elastisesta ja joku kehui kommenteissa, miten sillä ei ole noussut kusi päähän. Kolmentoin: luitko Seiskan juttua? Ei julkaistu. Kovaa on sensuuri.
Itse en enää usko yhtäkään ylitse vuotavaa keikkakehua tai juttua, jonka Iltalehti tai Iltasanomat kirjoittaa näistä poikasista. Televisioonkin pääsevät vain sisäpiirin suhteilla. Pelkkä itseriittoinen kupla.
Toivottavasti oikea musa ja oikea toimittajan työ herää vielä henkiin, kun huijarit vihdoin siirtyvät sivuun.