mutta rahaa ei kunnalla ole rakentaa uutta! Taitaa tulla ongelmia kun talvi saapuu ja seinä puuttuu!
http://viisykkonen.fi/uutiset/kirjastohankkeen-kustannukset-uhkaavat-karata-käsistä-–-rakennusfirmoilta-vain-yksi-tarjous
Kirjasto puretaan osittain
7
317
Vastaukset
- Tarinaniskijä
Nyt vasta herättiin pyytämään tarjouksia rakennusurakoista! Olivatko kunnallisvaalit esteenä?
Vain yksi tarjous tuli - taisi maksaa YIT:n tarjous maltaita, kun peräännyttiin kokonaishankkeesta ja kuvitellaan nyt saatavan pilkotuista tarjouksista halvempi talo aikaseksi. Ei onnistu.
Tässä on ainekset jatkoon: " synnin " seuraukset kertautuvat vielä - jos ei kolmanteen ja neljänteen polveen, niin ainakin toiseen. Tällä investointien määrällä ja ylittyneillä budjeteilla sekä HSL:n kuntalaisten kuppaamisella show jatkuu vielä seuraavankin valtuuston istuntokaudella.
Mielenkiintoisia aikoja eletään.
Koulut, päiväkodit, terkkari - tai mikä siitä nyt sitten tuleekaan - kaikki on sumujen peitossa. - nurin.koko.paska
Aivan järjetöntä pitää kirjastoja joka helvetin torpan kulmalla. Pk-seudulla riittäisi helsingissä yksi iso kirjasto. Jos sinne ei jaksa mennä lainaamaan, parempi pysyä kotona ja vetää vaikka handuun.
- turha.rahanmeno
Asennetta!
- Kansalainen88
Kannattaisi sinunkin mennä sinne kirjastoon, niin ymmärtäisit, että Helsinki on erisnimi. Toisaalta hyvä puoli kyseisessä paikassa on se, että sinne ei juopot ja tyhmät eksy.
- duisenberg
Ja tilalle rakennetaan tekojääkenttä?
- ItsehänÄänestitte
Ette vieläkään ymmärrä: kirjastot on tarkoitus tuhota kokonaan, kaikki merkittävä kirjallisuus pois ja tilalle roskaa. Kirjastoista on jo heitetty ja tullaan heittämään roskalavoille tuhansittain tärkeitä ja arvokkaita kirjoja, esim. koskien kemiaa, tekniikkaa ym., joiden tieto ei todellakaan "vanhene".
Tilalle sitten monikulttuuria, feminismiä jne.- gestisläinen
" Tilalle sitten monikulttuuria, feminismiä jne. " Eli viherpunikismia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433543- 362164
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301829- 171589
- 231538
- 141518
- 241397
- 141267
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781225Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko881182