Profeetallinen sana Suomen kansalle! Presidentti Mauno Koivisto on kuollut. Suomi täyttää ensi joulukuussa 100 vuotta - mitä symboloi ainoan sodassa sotilaana olleen presidenttimme kuolema vain hetkeä ennen itsenäisyyden satavuotisjuhlaa?
Onko itsenäisyytemme vaakalaudalla? Onko Jumalan kalenterissa kääntynyt uusi, pahaenteinen sivu erään menneen maailman aikakauden soturihallitsijan väistyessä historian hämärään? Mikä yhdistää Koivistoa Nimrodiin?
Rakas ystävä! Itsenäisen Suomen kohtalonhetket ovat käsillä, punainen petovalta herää henkiin Venäjällä. Lue, miten nivoutuvat yhteen Suomen, Koiviston ja uudelleen nousevan Neuvostoliiton kohtalot. Putin on ilmoittanut haluavansa koota Neuvostoliiton uudelleen - haavan saanut peto virkoaa henkiin.
Googin sota lähestyy - miten presidentti Koiviston elämäntyö sivuaa tulevaa sotaa? Mitä todella sovittiin presidenttien Koivisto ja Jeltsin tapaamisessa 1990-luvun alussa, ja miten se koskettaa tänäänkin meitä suomalaisina kristittyinä?
http://www.patmos.fi/
Lopun ajat ovat alkamaisillaan!
Lopun_ajat
2
313
Vastaukset
- violaluna17
Ja höpönhöpön!
- Persuit
Joku jossain väitti, että Suomi sai Leniniltä itsenäisyyden ikään kuin vahingossa, sillä taka-ajatuksella, että Suomen täytyy ensin olla valtio, jotta se voisi sitten liittyä Sosialististen Neuvostotasavaltojen liittoon.
En tiedä, oliko joku suomalainen Leninin kanssa neuvotellessaan jymäyttänyt Leniniä uskomaan noin. Mutta lopulta Suomi ei liittynyt SNTL:ään, vaan arvatkaa minne! Aivan oikein, Euroopan Unioniin! Mitä yhteistä näillä? Eikö sama sosialismi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.593727Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j873118Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin692326Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.141530Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m651319- 871169
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä291039Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?1991Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä55965- 47952