Hyvää Äitienpäivää kaikille Lieksasta ja Pielisjärveltä lähtöisin oleville ÄIDEILLE!
Niin siellä asuville, kuin muualla asuville.
Tänään juhlitaan äitejä.
Vein eilen ruusun oman äitini haudalle.
Meillä jää juhlinta vähäiseksi, kun oma jälkikasvu on kaukana Suomesta.
Kamuttaja toivottaa Hyvää Äitienpäivää!
10
214
Vastaukset
- pöljää.touhuu
mIKSI SAMA ON KOLMESTI??????????????
Joku virhe systeemissä. Vaikka painaa kerran tulee joskus viesti monta kertaa. Itelle käynyt sama.
- helppo.jäljittää
Uuninpankko ja Kamuttaja on sama sälli niiden i.p on aivan sama.
- lieksassa.asuu
Kamuttaja paljasti asuvansa Lieksassa kertoi käyneensä äitisä haudalla viemässä kukan.
Minä lähetin toivotuksen täältä Berliinistä. Huomenna olen jo sorvin ääressä Herttoniemessä.
- turpeinenn
Sinä missään Berliinissä et ole käynyt lieksasssa olet näin sut eillettäin
- kuijuli
Se on se ukkoporukka joko uskotte???????
Mukavaa on huomata tämä äitienpäivätoivotus. Todeta, että osittain hyvin harvoin nykyisin, mutta kevyesti, joku asiakirjoittelija muistaa palstaa. Minä en aina muista, mustaan kyllä. No, se olkoon siitä.
Myöhässä olen toivottamaan päivän hyvyyttä, mutta vilpitön kahdeksikin tunniksi on joskus parempaa, kuin koko vuorokausi syytää kelvotonta.
Vaimoni sanoi nuoruutemme aikoina niin, että muista, joka päivä on minun äitinä oltava lapsillemme. Sinun siittämillesi. Rakkaus on myötäelänyt ja sitten sitten ollut, toivoen oleva, jonkun kera lapsillemme olen ollut isä. Äiti, vaimoni on kuitenkin sen suurimman työn tehnyt.
Ei, ei vielä minua halveksi. Antaa suudella, äitienpäivänä.
PS. Minun ukkoporukat ovat kaiken elon nuotioilla. Eivät täällä he ole kuijulin ajatusmaailmaa sotkemassa.Ja eihän kenkään laita pahakseen, jos linkitän lieksalaista näin äitienpäivänä.
https://www.youtube.com/watch?v=3rNr0z07eFc
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 974203
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.783467Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723084SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.812549Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52356Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2062151Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302081- 41870
- 73811
- 52776