Persaukiset naapurit ostivat perintörahoilla auton

KroisosPennonen1

On tuo aina yhtä huvittavaa katseltavaa kun täysin perseaukiset duunarinaapurit ostavat "statusauton" perintö- ja velkarahalla pihaansa, vaikka kämppäkin on täys homepommi.

11

711

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Säästäjä

      Ostivatko ylihintaisen Audin vai Bemarin? Niistä tunnistaa ne kaikkein urpoimmat velka-autoilija dunarit.

      Ja noiden romujen jatkuviin korjauksiin menee kaikki rahat ja joutuvat mutustamaan pelkkää makaroonia kotonaan.

    • shäökjsj

      Kylläpä sinä näet kauheasti vaivaa sivullisten asioista, voi voi, mihinkähän oikein tavoittelet sinäkin?
      Ja ootkohan itse sitten niin täydellisen esimerkillinen?

      • Arvostusta

        No itse annan mielummin rahani vaikka lapsenlapsilleni, kuin tuhlaisin lapsellisiin autoihin joiden arvo tippuu puolella aina 3-vuoden välein.


    • kouvolalainenvaan

      kroisospennonen on kateellinen laiha poika joka ei perintöä saanutkaan tai ei ainakaan riittänyt siihen hometaloon ja autoon.
      puhutkoa asunnosta vai talosta? perseaukiset ei asu taloissa, vaan asunnoissa.

    • pekkapekkahäijää

      Kerran vaantäällä eletään ja saa ostaa vaikka 40 tonnin harrikan pihaan seisoon, ei ole minulta pois jos köyhä duunari ostaa jotain eli pistää rahaa haisee kun rikkaan ei tartte kun se on normaalia ,eikös.

    • kaivankotupesta

      Menisit sille "Köyhälle" duunarille suutas soittamaan mitä täällä isottelet, pikku paska?

      • KroisosPennonen1

        Kyllä nuo perseaukiset duunarit ovat mielipiteeni kuulleet. Olen noita velkaperseitä pari päätä pidempi ja "hivenen" lihaksikkaampi niin eipä teidän tuppeen tumputtelijoiden lätinät pahemmin kiinnosta.

        Kamalan näköistä vaan katsella kun aikuiset idiootit ihmiset ovat rahapulassa velka-autojensa takia, ja joutuvat mussuttamaan puuroa ja makaronia elääkseen jotta saisivat osamaksut ja kaskot maksettua.


      • Oletspede
        KroisosPennonen1 kirjoitti:

        Kyllä nuo perseaukiset duunarit ovat mielipiteeni kuulleet. Olen noita velkaperseitä pari päätä pidempi ja "hivenen" lihaksikkaampi niin eipä teidän tuppeen tumputtelijoiden lätinät pahemmin kiinnosta.

        Kamalan näköistä vaan katsella kun aikuiset idiootit ihmiset ovat rahapulassa velka-autojensa takia, ja joutuvat mussuttamaan puuroa ja makaronia elääkseen jotta saisivat osamaksut ja kaskot maksettua.

        Sä et ole muuta kun tuppukylän spede!


    • Kateellistemaa

      Melkein puolet auton hinnasta on veroa, eli Suomen valtio ja vähäosaiset kiittää!

    • 123cba

      123

    • Volbe

      Ei muuten pidä paikkansa sun väitteet ! Ota selvää ennen kun alat selittämään loruja !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2541
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1475
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      86
      1457
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      943
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      920
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      106
      821
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      37
      814
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      716
    Aihe