Dodiin, elikäs olisin hankkimassa ensimmäistä jakkeani. Olen karvalakkia karsastava kaikki herkut tahtova yksilö, joka tahtoo varmatoimisen ja vähähuoltoisen auton. Olen kiinnittänyt huomion erääseen yksilöön joka olisi s-tyypin 2,7D V6. Auto on 2007 vuosimallia ja sillä on ajettu 310000, joka vähän huolettaa. Hintaa löytyy 6300€ - onko liian kallis?
Ensimmäisen Jaggen osto - ONKO JÄRKEÄ!?
6
480
Vastaukset
- MickJagger_
Vainiin. Jos karsastat karvalakkia niin laitappa pipo ja korvaläpät. Tuossa autohankinnassa taas ei oo mitään järkee.
- Leikkijaguar
"Hintaa löytyy 6300€ - onko liian kallis?"
Kurkista lompakkoosi, eiköhän sieltä vastaus löydy. - jakulaari
juu ei ole liian kallis mutta liian vanha.
- 8d0g
Perinteisesti Jagge on verstasauto. Kallis pitää kunnossa, kun on vaikeapääsyisiä huoltokohteita ja merkkihuolto on arvokasta.
- Jagman
Meikläisellä oli S-type vm. 2000 3,0l bensa, hieno peli. Nyt jo vaihdettu uudempaan. S-type on hieno peli, jos hinta itsellesi sopii ja auto on huollettu ja kunnossa, niin ok.
- 2343423
S-type ei ole tekniikaltaan britti vaan periaatteessa jenkki. Diesel taisi sitävastoin tulla ranskasta.
Muuten toimivia pelejä mutta vanhemmiten sähköongelmia saman verran kuin muissakin missä on paljon tekniikkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986458KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3605994Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602923Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092374Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072048- 1251774
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331178