Tänään on hyvä rukoilla Vapaakirkon ja vapaaseurakuntien puolesta.
Monissa seurakunnissa on ongelmia, kun väki vain lähtee pois ja vähenee.
Monessa seurakunnassa joudutaan tekemään kipeitäkin ratkaisuja.
Moni seurakunta pohtii mitä tehdä rapistuvilla kirkoilla, kun kunnostukseen ja uuteen ei ole varaa.
Nyt tarvitaan Jumalan johdatusta näiden vaikeiden kysymysten äärellä. Sinä tiedät oman seurakuntasi tilanteen, joten rukoile erityisesti oman seurakuntasi puolesta tänään.
Rukoilkaa Vapaakirkon ja vapaaseurakuntien puolest
9
393
Vastaukset
- myösonirtisanottu
Muistakaa myös niitä työntekijöitä, jotka on jouduttu irtisanomaan talouden vaikean tilanteen tähden.
- TätäRukoilen
Jumalan siunauksen saadakseen Vapaakirkon vanhimmistojen ja johdon olisi tärkeää katua, pyytää anteeksi ja kääntyä pois torontolaisuudesta.
- rukousvoipaljonkun
Rukoillaan tänäänkin!
Siunausta sinun matkallesi Kristuksen seurassa. - suuriaratkaisuja
Nyt rukoilkaa ja paastotkaa Lahden Vapaaseurakunnan puolesta!
- tärkeitäpäätöksiä
Rukoilkaa Lahden Vapaaseurakunnan puolesta, levittäkää tätä rukouspyyntöä eteenpäin.
Keskiviikkona on tärkeä päätöskokous, siis 7.6.2017, että Jumalan tahto saisi tapahtua, ettei tehtäisi päätöksiä, jotka vievät seurakunnan taloudelliseen ahdinkoon, vaan että syntyisi päätös, jossa vastuullisuus ja terveen harkinnan henki tulisi ilmi ja johtaisi parhaaseen päätökseen, joka koituisi siunaukseksi ei vain seurakunnalle, vaan koko kaupungille. Osa Suomen vapaaseurakunnista joudutaan lopulta lopettamaan. Tarvitsemme uudistusta, niin Hengen kuin kulttuurin tasolla. Osa seurakunnista kykenee uudistumaan. Ja istutetaan myös uusia vapaaseurakuntia. Hyvä on rukoilla SVK:n ja kaikkien muidenkin kirkkokuntien puolesta.
Tulee vaan mieleen, ettei olisi tuon kolmiomaisen kristinuskonepäjumalan tahto, että seurakunnat ajetaan alas?
- aikanäyttää
Jeesus ennusti että lopun aikana luste ja vehnä seulotaan.
Ettei vain olisi jo tuo aika alkanut?
Monet muutkin kirkot ovat kokeneet saman. Alas-ajo käynnissä. aikanäyttää kirjoitti:
Jeesus ennusti että lopun aikana luste ja vehnä seulotaan.
Ettei vain olisi jo tuo aika alkanut?
Monet muutkin kirkot ovat kokeneet saman. Alas-ajo käynnissä.Jeesus mitään ennustanut, kaikki hänestä kerrottu fiktio kirjailtiin vuosikymmeniä väitetyn kuoleman jälkeen.
Mutta jos oikeaa profeettaa uskotaan, siis minua, niin yhtään jyvää ei tule tuossa seulonnassa löytymän. Pelkkää lustetta jää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e1624093Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä372403- 1552121
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla161699- 801282
Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o241240Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!
Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https311139Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1441092Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista
Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.100908Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi
Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannanhoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.115830