Saksa jo heräsi..

Viherpeleille raskas vaaltappio. Tehneet pahojaan..
9114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Meillä kävisi samoin jos pääsisivät hallitukseen mutta nyt huudellaaan puskista ehkä vielä muutama vaalikausi menee kun ollaan hallituksesssa sitten kupla puhkeaa täysin populistinen puolue joka kerää typerien äänestäjien turvin kannatustaaan .

Äänestä
  • Sanoo, persu..hheh....

    Äänestä

  • Kumpi kirjoitti?? avustaja vaiko soin1nveli?? Jos jokainen suomessa kannattaisi persuja sinun puheíttesi mukaan, niin persuthan olisi suurin puolue vai mitä ?? kirjoitan isolla YMMÄRSITKÖ??

    Äänestä

Viherpelleilyaika Euroopassa ohi..

Äänestä

Tuulimyllyt olikin tuhomyllyt!

Äänestä

Onkos se tuulimylly ainoa syy ?

Saksalaiset ovat lopullisesti kyllästyneet joukkioon jonka tavat muistuttavat historiasta. metelöiminen kaduilla ja terroriuhka muualla ei kai sovi saksalaisen suuren yleisön periaatteisiin. Meillä taas tilanne on toinen. Metelöivät pienryhmät ovat niin sööttejä ja lutusia, että niitä on toki kirkonkin suojeltava josko sitten eivät ole sen agendaa. Laupeutta ja kapinaa sillähän saadaan väestökato seurakunnissa kuriin. Ranska teki myös käännöksen ja hallitus tulee olemaan vailla kapinoitsijoita toivotaan , että se on myös toimintakykyinen.

Äänestä
  • Helsingissä kuitenkin kaupungin vihreät ja muiden valtapuolueiden vihertävät poliitikot vaativat Heleniä investoimaan valtavia summia, jotta Helen luopuisi kivihiilen käytöstä.

    Kustannusarviot vaihtelevat useista sadoista miljoonista euroista pitkälti yli miljardiin euroon siitä riippuen, kuinka täydellisesti ja millä tekniikalla Helen hiilestä vapautuu. Helenillä ei olisi mitään teknistä tai taloudellista pakkoa jättimäisiin uusinvestointeihin pitkään aikaan.

    Mutta kaupungin poliitikot haluavat tieten tahtoen tärvellä Helenin talouden ja samalla kaupungin talouden.

    Helen on tuottanut parhaimmillaan kaupungin kassaan tuloutettavaa rahaa parin kunnallisveroprosentin verran. Kun Helenin tulos investoidaan pilalle, noita tuottoja ei enää kannata odottaa. Sama raha pitää kerätä kunnallisverona.

    Saksassa sallittua, Suomessa synti

    Kummallista on, että se mikä on Saksassa ihan ymmärrettävää ja sallittua – siis kivihiilen poltto – on Suomessa ihan kamala synti.

    Äänestä

Maailmassa on 7,5 miljardia ihmistä ja jokavuosi maapallonväkiluku nousee kehitysmaalaisten ansiosta 80 miljoonaa ja näitä ituhippejä huolestuttaa kivihiilen poltto. Kertoo aika paljon näiden aivopestyjen Viherkommareiden äo:sta. Ei muuta kun kehitysmaamuslimeita lisää Suomeen holtittomasti lisääntymään ja radikalisoitumaan, sillä se vihreäunelma luodaan.

Äänestä

Suomeen jäljessä!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kohtasuomessa kirjoitti:

Viherpeleille raskas vaaltappio. Tehneet pahojaan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu