vai mitä muuta sitä joisi näin hellepäivänä?
Juotteko viiniä?
4
129
Vastaukset
- tavanduunari
Viileä olut on nannaa.
- liiankylymää
Ei kiitos!
Täällä Pohjois-Pohjanmaalla on sateista ja 5 astetta "lämmintä" ulkona. - terveydeksi_
Paremman ruoan kanssa aina viiniä, arkiruoan kanssa ykkösolutta tai kotikaljaa, ei koskaan maitoa.
- Apo-CaIypso
Punaviini -pilalle käynyttä kitkerää mehua.Hyi saatana! Ja sitä kusenväristäkään ei ikänä- Ohra on tarkoitettu vain ohraruokiin, puurot ja laatikot.
Terveellinen maito ja piimä ym. juotava jopgurtti on sopivaa ja melkein ruokaista - tukevat samalla suomalaista maataloutta!:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856314
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859