Nordea pankki jahkailee!

Nordea ei tiedä pysyykö Ruotsissa vai muuttaako Tanskaan tai Suomeen.
Ratkaisuksi tarjoamme pääkonttorin siirtoa laivaan. Vanha Ketchup Linen laiva pääkonttoriksi ja muutto käy mukavasti. Riittää, kun aina vetää oikean maan lipun salkoon.
290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nordea ei tiedä, mitä tekee. Korean kansandemokraattisen tasavallan suurenmoinen johtaja, presidentti ja kenraali, KimYong-un tietää mitä tekee: taas uusi ohjuskoe.
Miksei Nordea voisi palkata Kimiä johtajakseen, silloin ei jäisi epäselväksi mitä Nordea tulee tekemään?

Äänestä
Aloittaja

Onhan niillä hieno johtaja. Hänellä on samanlaiset punaiset housut, kuin Ruotsin kunkulla. Ovat vielä kavereitakin. Toivottavasti menevät Tanskaan.
Ainna voitto suomalaiselle, kun sveko muuttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_95957 kirjoitti:

Nordea ei tiedä pysyykö Ruotsissa vai muuttaako Tanskaan tai Suomeen.
Ratkaisuksi tarjoamme pääkonttorin siirtoa laivaan. Vanha Ketchup Linen laiva pääkonttoriksi ja muutto käy mukavasti. Riittää, kun aina vetää oikean maan lipun salkoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu