Millon lidli

On sitä ootetttu, millon tulee?
312255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Keskinen on estänyt Lidlin tulon. Ei tykkää kilpailusta.

Äänestä
  • Millä se sen estää? Jos tuloo, niin aseman seurulle varmaan sopiis, tulis vipinää sinnekin.

    Äänestä

  • Vesa esti sen tulon.....prkl.
    Sisäpiiritieto!

    Äänestä

  • Vesa esti sen tulon.....prkl.
    Sisäpiiritieto!

    Äänestä

  • Vesa esti sen tulon.....prkl.
    Sisäpiiritieto!

    Äänestä

  • Vesa esti sen tulon.....prkl.
    Sisäpiiritieto!

    Äänestä

Vesahan antoi lehdessä ymmärtää että tervetuloa Lidil.

Äänestä

Ei tule koskaan Alavudelle ja vielä vähemmän Tuurin. Faktatieto. Eikä Vesa voi vaikuttaa mihin Lild rakentaa pystinsä!

Äänestä
  • kyllä voi. Raha puhuu.

    Äänestä

  • ghjklfghjk kirjoitti:

    kyllä voi. Raha puhuu.

    # AND BULLSHIT WALKS!!!1!!!!!!111!1!! #

    Äänestä

Onko Vesa kepulainen.

Äänestä

Tokmanni tuloo!

Äänestä

Ei tuu tokmannia eikä lidliä, koska se olis keskisen loppu. Siksipä siksi.

Äänestä
  • Dorka😀

    Äänestä

Liiteri vaan siihen tuurin ja alvuden tienposkeen.TRakennetaanhan seinäjoellakin jo toista liideliä ja tulee ihan päivölän cittarin ja minimanin viereen.Kaikki ostokset ja kolme kauppaa ja minimanis vielä alko.Ei tarvi ääskaupaan mennä.
Vesa voi alkaa jakamaan ilmaisia ostoskasseja sillä muuten kutsuu konkurssi

Äänestä
  • No se Toppilan tontti olis aivan äikkis.

    Äänestä

  • "Liiteri vaan siihen tuurin ja alvuden tienposkeen.TRakennetaanhan seinäjoellakin jo toista liideliä ja tulee ihan päivölän cittarin ja minimanin viereen.Kaikki ostokset ja kolme kauppaa ja minimanis vielä alko.Ei tarvi ääskaupaan mennä.
    Vesa voi alkaa jakamaan ilmaisia ostoskasseja sillä muuten kutsuu konkurssi"

    Hevosmiesten tietotoimiston mukaan Alavuden paras tontti on Järviluomantiellä oleva wanha S-Kyntäjän toimipaikka. Saksalaisia nähty pyörimässä & kuvaamassa. Toinen kiinostava kohde on Kuulantiellä oleva bussiterminaali jossa tilaa.

    Äänestä

Paukkunen Juurakko ja Raja-aho vois pykätä jonkun liiverin missä sapuskat lattialla lavoilla ja hinnat minimanin tyyliin minimiin.Vesa nyt vaan ei tajuu.
Keskisellä on hinnat nykyisin tapissa.

Äänestä
  • "Paukkunen Juurakko ja Raja-aho vois pykätä jonkun liiverin missä sapuskat lattialla lavoilla ja hinnat minimanin tyyliin minimiin.Vesa nyt vaan ei tajuu.
    Keskisellä on hinnat nykyisin tapissa."

    Kyläkaupassa on ruuhkaa & parkkipaikat täynnä. Hinnat ihan kohdillaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    "Paukkunen Juurakko ja Raja-aho vois pykätä jonkun liiverin missä sapuskat lattialla lavoilla ja hinnat minimanin tyyliin minimiin.Vesa nyt vaan ei tajuu.
    Keskisellä on hinnat nykyisin tapissa."

    Kyläkaupassa on ruuhkaa & parkkipaikat täynnä. Hinnat ihan kohdillaan.

    Menisin mieluummin Lidliin kun ruuhkaiseen Keskiseen. Miksi turistit tulee palloilemaan meirän ruokakauppan. Ei mekään palloilla niiden ruokakaupassa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Menisin mieluummin Lidliin kun ruuhkaiseen Keskiseen. Miksi turistit tulee palloilemaan meirän ruokakauppan. Ei mekään palloilla niiden ruokakaupassa.

    'Menisin mieluummin Lidliin kun ruuhkaiseen Keskiseen. Miksi turistit tulee palloilemaan meirän ruokakauppan. Ei mekään palloilla niiden ruokakaupassa.'

    Kun matlailet Lontoo, Berliini, Esppanija, Portugali, Turkki.... Varmasti käyt ruokakaupoissa ostoksilla. Joten ihan sama Keskisellä vierailu joka elämys. Oma hotelli, oma junaseisake, ravintolamaailma....

    Äänestä

Ootteko huomanneet, että Keskisen liikevaihto on laskenut koko ajan vuodesta 2013 lähtien. Huono juttu. Lidlin tulo rokottaisi ruokapuolen myyntiä aika lailla. Vesa Keskinenhan toivotti aikanaan Lidlin tervetulleeksi. Ei kai rehellinen suomalainen mies voi toimia kaksinaamaisesti Lidliä vastaan taustalla?

Äänestä
  • Jos tietäisit vähän Keskisen toiminnasta, niin tajuaisit ettei ruokapuoli ole kaikki Keskisellä. Liikevaihdon putoaminen ei välttämättä ole paha paha asia tuloksen kannalta ja Keskisellä on muutakin toimintaa kuin päivittäistavarakauppa.

    Äänestä

Keskisen kauppakeskittymän pelastaa ainoastaan kylpylä-uimahallikompleksi keskisen tuntumaan.Vain sillä lailla saataisiin matkustajia jotka yöpyvät hotellissa ja käyttävät kylpylän palveluita.Keilahallikin siellä pitää olla.Muuten se on soronoo.Eikä sitä maauimalaakaan oo tehty.

Äänestä
  • Kuka ostaa Raseparkin, hä?

    Äänestä

Ei tuu lirliä ikänä,mitä se täälä tekis köppääsellä seurulla.

Äänestä

Ei koskaan, liikaa kauppoja jo nyt, asukaspohjaan nähden, ei ihmisten ostovoima lisäänny yhtään kauppojen lukumäärää lisäämällä

Äänestä

Liiteri ettii paikka alavuuelta,kiva kun se tulee tänne

Äänestä
  • Tusan pualelle ?

    Äänestä

Liidelille on jo hyvä tontti.
Ns seuran raunioille.Viereen Luhtasaaren tai Hemmingin autoliike.Ladaa.Morrista ja Skoda Octaviaa.Paavon perikunta vaatii myös Pösöön edustuksen.

Äänestä

upp

Äänestä

Kommentoi aloitusta


halvempaaruokaa kirjoitti:

On sitä ootetttu, millon tulee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu