unelmaako?

haisuliko

unelma ammatti? mikä se on? no varmaan lähihoitaja. itse olen ja en totisesti voi puhua unelma ammatista, joka päivä sairaiden ihmisten parissa pesen kakkoja pois pissa haisee kääntelen ja vääntelen viikonloput kiinni työpaikalla kun muu perhe kaipaisi minua, miten voin sanoa että UNELMA AMMATTI??!! joskus olen miettinyt tietävätkö nuoret mihin ryhtyvät kouluttautuessaan lähihoitajaksi eivät varmaankaan. mutta kyllä sen sitten myös huomaa tuolla työpaikalla ettei se ollutkaan sellaista UNELMAA!!

8

472

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koudari

      kyllä ammattisi ei ole unelmaa!! pese paskoja

      • Anonyymi

        LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

        ÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅ


    • hoijakkata

      Niin, sen valitettavan selvästi näkee lähihoitajista, et sitä työtä tehdään vain pakon ja rahan edestä. Ennen oli kaikennnäköisiä testejä, onko sopiva alalle, vaan nyt pääsee kaikki, jotka vain ovat menossa tälle varmalle alalle, kun ei muuallekkaa pääse. ei tämä kyllä motivaatioita työhön kasvata ja kun vielä jos joku haluaa tehdä kunnolla työnsä, häntä syödään ulos talosta heti.

    • UNELMAAMMATTI

      UNELMA-AMMATTI

    • empoilu

      näin on ja joka paikassa valmistutaan lähihoitajaksi, mutta kyllä sen huomaa kun muutama vuosi nuori tuota työtä tekee niin jo halu opiskella toinen ammatti. ymmärrän kyllä unelma-ammatin tarkoituksen ei se ole tuo! ei saa olla liian hyvä,tuttavallinen sinua katsotaan kieroon ole vain "työmies"!

    • ettäpäniin

      Joka kerta vuodeosastolla vieraillessani hoitajat istuvat lasikopissa eikä ykskään ole nostanut koskaan kankkuaan ylös ja kysynyt millä asialla olen. Voin vierailla vaikka kolmekin tuntia niin ei käydä katsomassa edes ovella mitä potilaille kuuluu...näkee kyllä kuka tekee hoitotyötä sydämellään ja seulonta täytyisikin olla niin tarkka, että alalle ei pääsisi kuka vain. Kun hoitajan työ on hoitajasta itsestään rasittavaa ja vastenmielistä niin sen aistii jokainen potilas. Ihmettelen, että aina sanotaan, että on kiire, mutta lasikopissa ei näytä kiire vaivaavan. Toivoa vain täytyy ettei potilaat saa olla sitten turhautumisen kohteena. Täytyisi aina muistaa, että jos tuo vanhus olisi minun isä tai äiti, miten minä haluaisin, että vieras ihminen häntä hoitaa ja toimia itse sen mukaan.

    • hohhoijakkaa

      väsyttää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10795
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8047
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5191
    4. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3518
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      110
      3516
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      28
      3467
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      61
      3370
    8. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3137
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      51
      2440
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      34
      1946
    Aihe