unelmaako?

haisuliko

unelma ammatti? mikä se on? no varmaan lähihoitaja. itse olen ja en totisesti voi puhua unelma ammatista, joka päivä sairaiden ihmisten parissa pesen kakkoja pois pissa haisee kääntelen ja vääntelen viikonloput kiinni työpaikalla kun muu perhe kaipaisi minua, miten voin sanoa että UNELMA AMMATTI??!! joskus olen miettinyt tietävätkö nuoret mihin ryhtyvät kouluttautuessaan lähihoitajaksi eivät varmaankaan. mutta kyllä sen sitten myös huomaa tuolla työpaikalla ettei se ollutkaan sellaista UNELMAA!!

8

509

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koudari

      kyllä ammattisi ei ole unelmaa!! pese paskoja

      • Anonyymi

        LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

        ÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅ


    • hoijakkata

      Niin, sen valitettavan selvästi näkee lähihoitajista, et sitä työtä tehdään vain pakon ja rahan edestä. Ennen oli kaikennnäköisiä testejä, onko sopiva alalle, vaan nyt pääsee kaikki, jotka vain ovat menossa tälle varmalle alalle, kun ei muuallekkaa pääse. ei tämä kyllä motivaatioita työhön kasvata ja kun vielä jos joku haluaa tehdä kunnolla työnsä, häntä syödään ulos talosta heti.

    • UNELMAAMMATTI

      UNELMA-AMMATTI

    • empoilu

      näin on ja joka paikassa valmistutaan lähihoitajaksi, mutta kyllä sen huomaa kun muutama vuosi nuori tuota työtä tekee niin jo halu opiskella toinen ammatti. ymmärrän kyllä unelma-ammatin tarkoituksen ei se ole tuo! ei saa olla liian hyvä,tuttavallinen sinua katsotaan kieroon ole vain "työmies"!

    • ettäpäniin

      Joka kerta vuodeosastolla vieraillessani hoitajat istuvat lasikopissa eikä ykskään ole nostanut koskaan kankkuaan ylös ja kysynyt millä asialla olen. Voin vierailla vaikka kolmekin tuntia niin ei käydä katsomassa edes ovella mitä potilaille kuuluu...näkee kyllä kuka tekee hoitotyötä sydämellään ja seulonta täytyisikin olla niin tarkka, että alalle ei pääsisi kuka vain. Kun hoitajan työ on hoitajasta itsestään rasittavaa ja vastenmielistä niin sen aistii jokainen potilas. Ihmettelen, että aina sanotaan, että on kiire, mutta lasikopissa ei näytä kiire vaivaavan. Toivoa vain täytyy ettei potilaat saa olla sitten turhautumisen kohteena. Täytyisi aina muistaa, että jos tuo vanhus olisi minun isä tai äiti, miten minä haluaisin, että vieras ihminen häntä hoitaa ja toimia itse sen mukaan.

    • hohhoijakkaa

      väsyttää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      68
      7584
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      125
      3002
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      153
      1854
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1689
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      122
      1522
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      171
      1461
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      132
      1192
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      879
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      48
      822
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      784
    Aihe