Jos Britannia ei eroaisi Eu.sta.
Terv. Ylen väki
Terv. Ylen väki
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Brexitkö nämä iskut nyt muka lopettaa? Kun kaikkien Britanniassa tehtyjen iskujen takana on maan omat muslimit?
Voi vittu, miten alkeellistä päättelyä. Ja piti olla oikein sijoittajapuoulue, kokoomus. Senkus tapaatat perheesi, poltatat kotisi, ajat itse autokolariin. Älä tule, saatana selittämään kenellekään, että eurokraattien loisiminen olisi sallittava jotta tätä ei tapahtuisi.
Terroristit ja EU sekä Merkel ja "maltiillinen islman" jostain järjejen ja TULONTEON tuolta puolen ja pohatta sitä esittää.
Painu eduskunnan valheloinen vittuun! Olet halpa mätäpaise ja käytät heikompien heikkoa tilaa vain hyväksesi, siihen tarkoitukseen sopii "HAJOITA JA HALLITSE-ISLAM".
Onko Ylellä taas hihittelemässä Rosa Meriläinen terrori-iskua. Huh hii kappaa vaan.
Hansvilibilo lailaa.
Rauhan uskonto....kauanko tätä pitää sietää.
Erään asiantuntijan mukaan 20-30 vuotta.Ei ihan heti lopu.
Atte lopettaa iskut!
Kyllä tämä porukka ei välitä tippaakaan ollaanko EU,ssa vai ei.
Olemme vääräuskoisia, sillä siisti, se riittää.
Niinhän he itse sanovat.
YLE on muutenkin nykyään kuin joku P-Korean uutistoimisto ,kuka sitä enään katsoo-kuuntelee?
Saati sitten uskoo kun jätetään jatkuvasti kertomatta asioita jotka eivät sovi suvakkiagendaan ja olettamuksia esitetään tosiasioina eikä vastapuolelle anneta mahdollisuutta esittää omaa kantaansa , YLE joutaisi lopettaa niin paskaa uutisointia se suoltaa ,jo 10 sekuntia niiden uutisia saa niin kovan verenpaineen nousun aikaiseksi että on pakko vaihtaa kanavaa.
Se on sitä kulttuuri- marxsismia.
Vihervasemmisto on kansojen tuho. Kuka hullu äänestää noita.
Saksassa ovat jo tajunneet. Vihreät tuhoavat kaiken mihin koskevat.
Saksassa ennen oli 67 paikkaa vihreillä, nyt ei ole enää kohta yhtään.
Lukekaa ihmiset mitä tuo kulttuuri-marxsismi pitää sisällään. Verratkaa tähän päivään ja huomatkaa mihin olemme jo menossa.
Homot, bedofilia, feministi yms.
Sanavapaus halutaan pois. Kuolema toisinajattelijoille.
Täällä huudetaan äärioikeistosta. Kuinka monta äärioikeisto on ?tappanut.Jimikin
kuoli huumeisiinsa.
Sitäpaitsi suomalaiset toisinajattelijat eivät ole äärioikeistoa , eivätkä natseja. Me olemme rauhaa rakastava kansa ja emme halua tänne väkivallan tekijöitä ja sitä että me uskomme
asoihin, jotka jokainen tuntee omakseen. Ei niin, että joku tulee ja määrää uskomaan pakolla toisin tai hänen näkemyksensä mukaan.
Haluatteko suomalaiset tosiaan jonkun vallan alle , jossa orjuutetaan ja kenelläkään muilla ,kuin vallan pitäjillä, ei ole oikeuksia.
Yle on iso haiseva sontakasa,,
Unelmamatuterroristeilla tulee kiire, koska kohta Britannia ei ole enää EU:n jäsen ja joutuu keskittämään iskunsa muualle, ehkäpä viimein myös Tänne Suomeen..?
Matut huom! Huom! Lestakyrvän suviseuroilla olisi oiva paikka laittaa kuparinen rikki...
No problem! Suomessa on jo yli 300 matua Supon aktiivisessa seurannassa, joten odottaa sopii...
Britit eivät suostu nuolemaan kynnysmattoja, niin kuin meikäläiset. Uskaltavat televisiossakin sanoa niin kuin asiat on. (ei sentään BBC)
Britit äänesti Brexitin puolesta juurikin sen takia, koska eivät halunneet enää yhtään musumaania elätettäväksi ja tehtailemaan lisää terori-iskuja, raiskauksia, ryöstöjä ym. rikoksia. Eu pakottaa Suomen myös jatkossa ottamaan vastaan musuja!
Suomi osallistuu nöyrästi matuista tulevaan taakanjakoon.
Koulukiusaamistakaan ei tapahtuisi jos uhrit ei vastustelisi vaan olisi samaaamieltä kiusaajien kanssa, eikä jatkuvasti taistelisi vastaan.
Raiskauksiakaan ei tapahdu juuri yhtään Arabimaissa kun syyllinen yleensä onkin raiskattu, eikä raiskaaja.
Pommi-iskutkin johtuu rasisteista. Ne kun ei ole samaa mieltä suvakkien kanssa ja se aiheuttaa harmitusta pommimiehissä.
Naurettva väite jos totta.
Brexit antaa mahdollisuuden päättää toimista itsenäisesti.
Paljonko tph otetaan/v ja miten kotimaassaan "lomailijoihin" suhtaudutaan.
Poliittisten irtopisteiden keruu on alkanut.
Terrorismin vastaista työtä on tehtävä kaikkien maiden välillä.
Siinä joku eu kuuluminen ei saa vaikuttaa mitään.
Terrorismi voi hyvinkin olla false flack, joku saa sympatioita ja ehkä kela-tukea EU:lta.
Merkel on lupautunut salaisesti jollenkin taholle ottamaan nämä , onko se pankki vai onko se joku NWO vai joku maa, joka sille sitä rahaa ja puhetta jakaa? Syntipukki Brexit ja Saksan epäonnistunut vienti, autokauppa lakkaa, ylijäämä lakkaa.
Aikooko yle panostaa kovinkin paljon terrorismin vesitysjuutisiin. Silloin voidaan päätellä, ettei YLEÄ tarvita. Sulkekoon eduskunta koko puulaakin.
Jääskeläinen lienee hallituksen ja sipilän ääni? Aikooko Sipilä-Merkel-uskollinen tyyppi edelleen jatkaa tuota linjaa? Sipilä ulos, ellei jääskeläinen-äänitorvi sulje suutaan tai vaihda aihetta?
Tätäkään? Miten ne aikaisempien iskujen tekijät on tienneet että britit jättää eu:n? :D