monikulttuurisuus johtaa terrorismiin

luonnonlait

Kansallisvaltiot sotivat keskenään, mutta monikulttuurista valtiota hallitsee terrorismi.
Kysehän on jaettavan riittävyydestä ei hyväntekijän varallisuus riitä, koska luonnossa ei
ole hyväntekijöitä. Heinäsirkkalaumat kun pääsevät valoilleen, ne syövät kaiken vihreän.

6

202

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wqw

      JOO tässä maksetaan LÖYSÄSTÄ maahantulopolitiikasta kovaa hintaa,

      - kuten halla-aho ja linkola sanoo; RAJAT KIINNI, tietysti ongelmia riittäs jatkossakin, mutta vähemmän ja ne olisivat suppeampia muutenkin

      - ja TÖITÄ HALUKKAILLE, EI VOI OLLA nii että työnteosta pitää kisata perk..le jatkuvasti, huippu-urheilussa KILPAILLAAN, mutta kilpailu pitäis lopettaa muissa kulttuureissa ja jutuissa sittenki!

    • eurooppakuolee

      Ja EU:sta Suomi pois! Ei ota esim. Puolakaan mamuja elätettäväksi vaikka nyt niitä uhkaa EU sanktioilla ovat viisasta kansaa ja maksavat ennemmin typerät sanktiot EU:lle ja ehkä eroavat EU:sta kuin alkavat mamujen viikkorahoja maksamaan.

      • klklkjh

        Jotkut osaavat laskea että tulee halvemmaksi ottaa sanktiot kuin elättää maahanmuuttajia lopun elämää sekä turvata rauha maassa. Suomalaiset poliitikot eivät ole isänmaallisia, eivätkä he ole EU:ssa puolustamassa Suomea. Moni on irtaantunut nykyelämästä ja tapaavat maahanmuuttajia hyvin harvoin.


    • JM-J

      Niin paljon rahaa ei ole olemassakaan, että koko kehitysmaiden ongelmat pystyttäisiin pelkästään sillä ratkaisemaan. Vähän kun on saatu jotain kehitettyä, niin kohta paukkuu jo ja kaupungit ja sivistys on sileänä. vähäinenkin arvokas on ryöstetty ahneempien taskuihin eikä mikään muutu.

    • Rajatkiinnihetinyt

      Meillä on ongelma! Ei niinkään terroristit, vaan munattomat poliitikot, jotka eivät tee asialle mitään. Terroristien suojaksi on kehitetty lakejakin, ettei kukaan pysty edes kritisoimaan heitä.
      Tässä ei tarvita mitään muuta kuin lakimuutos, etninen profilointi ja tehokkaat toimet joilla mätä aines poistetaan yhteiskunnasta. Jokainen, jolla edes epäillään olevan yhteyksiä terroristeihin tai omaa jonkinlaisia sympatioita toimintaa kohtaan, välittömästi kahleissa palautuskeskukseen ja kun laiva saadaan täyteen välitön palautus kotimaahan. Kaikki paperitta tulleet ulos maasta.

      • Eihän_me

        tuolleen voida toimia. Sossujen, vihreiden ja vasurien kannatus romahtaa ja yhteiskunta tervehtyy jos mamujen ja muassaan tulevien ääriainesten seulonta aloitetaan ehdottamallasi tavalla. Aatteles nyt kuinka moni "todella tuottavassa työssä" oleva, kun kääntelee sen identittömän mamun papereita vuositolkulla, menettää noilla aatoksillasi sen sosialistisen suojatyöpaikkansa. Siitä se vasta poru nousisi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      101
      5460
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      82
      4768
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      139
      4732
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      367
      2149
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      103
      1897
    6. 101
      1682
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1538
    8. 369
      1282
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      59
      1101
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1040
    Aihe