Pertti Salolainen tuntui aamu-tv:ssä kantavan enemmän huolta pommi-iskun jälkeen Britannian lähestyvistä vaaleista kuin tuhoa kylväneestä pommi-iskusta.
Ja tietenkin hän pelkää konservatiivien( eli brexitin) saavan tästä etua. Sehän se vasta katastrofi ilmeisesti olisikin!
Salolainen harmitteli enemmän lähestyviä vaaleja
pelko
2
209
Vastaukset
- hate7
Ja kuinka ollakkaan molemmissa englannin iskuissa on ulkomaalaistaustaiset henkilöt asialla ei voi olla sattumaa, no ainahan on ollut henkilöitä jotka alkavat kopioida tapahtumia..
- Taustameteliä
Joku tosiaan saattaa vielä vaaleissakin muistaa nämä tapahtumat, vaikka yhteiskunnan ylätasolta kehotetaankin tarmokkaasti unohtamaan.
Ehtiihän tässä tosin vielä tapahtua lisääkin vastaavaa. Kun nykyään paukkuu joka viikko, yksittäinen isku ei enää tunnu niin ihmeelliseltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1181639
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988