Olen kuullut että katsastus miehet saavat katsoa toistensa autot saman firman sisällä? Pitääkö paikkansa? Uskooko joku että siinä ei vahingossa jää jotain helposti "huomaamatta"?
Vastaukset 3
- ihooijio
Pitää paikkansa katsastajat voivat työkavereiden autot katsoa, vastuukatsastajan ja omistan autoa ei voi katsastaa.
Milestäni asiassa ei ongelmaa, koska katsastaja ymmärtää miksi auto hylätään viosta.
Meidän toimipaikalla katsastetaan työkaverin autot keskenämme ja taso on sama kuin asiakkaan auton kanssa.
Oma harrasteauto hylätty kahdesti, trafin ohjeiden mukaan,
Olisin voinut tietysti tarkastaa auton ennakkoon ja välttää hylkäyksen, mutta se ei ole niin vaarallista jos hylky tulee.
Olen myös katsastanut auton kilpailijan toimipaikalla ja mielestäni taso oli samaa.
Jos katsastuksessa jää jotain huomaamatta niin syyt ihan muualla. - asiaapohtinut
Mistä johtuu, että liikenteessä näkee melkoisia ruostepesiä, jotka tuprauttelevat kunnon savuja pakoputkesta (monet kuorkit varsinkin). Ovatko nämä katsastajien katsastajien autoja?
- Perähärpäke
Miksi pitäisi jäädä jotain huomaamatta? Ei se nyt ole mitenkään vaikeaa pitää autoa oikein suoritetun katsastuksen läpäisevässä kunnossa, varsinkaan katsastusmiehelle. Sitten on tietysti nämä Skyline-Villet erikseen, mutta tuskinpa kukaan oman firman sisällä suostuu sellaisten autoja katsastamaan. Minä en ainakaan suostuisi. Onneksi Trafin tarkastajat käyvät yleensä henkilökunnan autojen katsastushistorian lävitse, mikäli siellä epäilyttäviä vehkeitä jököttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1831799
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.113940Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo114840En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58755Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset209684- 135646
- 56631
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä21614Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51572- 38568