Irakilaiset kaksoset

joukossatyhmyys

Poliisin pidätykset ja vapaaksi laskemiset vain kiihdyttävät terrorismia ja pidätettyjen raivoa yhteiskuntaa kohtaan. Mitäköhän ne 2 Suomessa joukkomurhasta vapautetut keksivät. Ei heillä ollut edes paikka mihin vankilasta mennä. Harhailevat kaupungissa ilman päämäärää. Varmasti sisäistä raivoa riittää 100 päivän pidätyksen jälkeen, ja "kasvonsa menettäneinä". Olisitteko Te raivoissanne yhteiskuntaa kohtaa jos näin Teille olisi kohdeltu. Miehiä sentään epäiltiin JOUKKOMURHASTA.

Nää kaverit ovat tikittäviä aikapommeja. Saivat ikuisen olekelun Suomeen.

Suomalainen lainsäädäntö on puupäiden aikaansaamaa.

5

383

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pampärs

      Jos he ovat nyt tikittäviä aikapommeja, olivat he sitä ilman tutkintavankeuttakin. Poliisi oli siis oikeilla jäljillä, vaikka todisteet eivät tällä kierroksella vielä riittäneet.

    • rflbvguewd

      Miksi tapahtui tuollainen käännös asiassa? En oikein ymmärrä Suomen lakia, Viron paloittelusurman tekijäkin lasketaan LOMILLE! aivan KÄSITTÄMÄTÖNTÄ!

    • oubo

      Rikollisten suojelu ja heidän oikeusturvansa ovat Suomen lainsäädännössä tärkeämpiä kuin kansalaisten vastaavat.

    • muhasenmatti

      Tämä kaikki paska ja tekopyhyys kostautuu aikanaan. Äänestäkäämme vihreitä ja vassareita, niin
      yhteiskuntarauhan totaalinen romahtaminen ja islamin leviäminen jatkuu. Liisää rupusakkia Suomeen, onhan tämä hyvinvointivaltio. Nyt kun saamme näitä ihania lutuisia poitsuja tänne, niin Antti Rinteenkään ei tarvitse asua impivaarassa, vaan saa paistatella päivää Islamilaisessa valtiossa.
      Älkää missään nimessä kukaan äänestäkö vihervassareita. Meillä ei ole varaa tämän kaltaiseen suvaitsevaisuuteen. (tyhmyyteen)

    • juliuscee

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      94
      4293
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3233
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2350
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      969
    6. 141
      948
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      904
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      842
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      786
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      780
    Aihe