Irakilaiset kaksoset

joukossatyhmyys

Poliisin pidätykset ja vapaaksi laskemiset vain kiihdyttävät terrorismia ja pidätettyjen raivoa yhteiskuntaa kohtaan. Mitäköhän ne 2 Suomessa joukkomurhasta vapautetut keksivät. Ei heillä ollut edes paikka mihin vankilasta mennä. Harhailevat kaupungissa ilman päämäärää. Varmasti sisäistä raivoa riittää 100 päivän pidätyksen jälkeen, ja "kasvonsa menettäneinä". Olisitteko Te raivoissanne yhteiskuntaa kohtaa jos näin Teille olisi kohdeltu. Miehiä sentään epäiltiin JOUKKOMURHASTA.

Nää kaverit ovat tikittäviä aikapommeja. Saivat ikuisen olekelun Suomeen.

Suomalainen lainsäädäntö on puupäiden aikaansaamaa.

5

286

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pampärs

      Jos he ovat nyt tikittäviä aikapommeja, olivat he sitä ilman tutkintavankeuttakin. Poliisi oli siis oikeilla jäljillä, vaikka todisteet eivät tällä kierroksella vielä riittäneet.

    • rflbvguewd

      Miksi tapahtui tuollainen käännös asiassa? En oikein ymmärrä Suomen lakia, Viron paloittelusurman tekijäkin lasketaan LOMILLE! aivan KÄSITTÄMÄTÖNTÄ!

    • oubo

      Rikollisten suojelu ja heidän oikeusturvansa ovat Suomen lainsäädännössä tärkeämpiä kuin kansalaisten vastaavat.

    • muhasenmatti

      Tämä kaikki paska ja tekopyhyys kostautuu aikanaan. Äänestäkäämme vihreitä ja vassareita, niin
      yhteiskuntarauhan totaalinen romahtaminen ja islamin leviäminen jatkuu. Liisää rupusakkia Suomeen, onhan tämä hyvinvointivaltio. Nyt kun saamme näitä ihania lutuisia poitsuja tänne, niin Antti Rinteenkään ei tarvitse asua impivaarassa, vaan saa paistatella päivää Islamilaisessa valtiossa.
      Älkää missään nimessä kukaan äänestäkö vihervassareita. Meillä ei ole varaa tämän kaltaiseen suvaitsevaisuuteen. (tyhmyyteen)

    • juliuscee

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2165
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      338
      1376
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1335
    4. 158
      1218
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1041
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      968
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      919
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      60
      897
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      27
      852
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      829
    Aihe