Jos muuttajat olisivat valmiit liittymään suomalaiseen yhteiskuntaan. Etuoikeutettujen ja rikkaiden jälkeläiset, jotka tulevat tänne turvaan joutumasta armeijaan, ovat vain haitaksi niin itselleen kuin suomalaisille.
Oikealla asenteella tulevat ovat sopeutuneet tänne hyvin. Toivon, että suomalaiset ottavat heidät vastaan avoimin mielin. Syyttää ei saa ennen tutkintaa, ei mamua eikä mamuvastaista.
Oikealla asenteella tulevat ovat sopeutuneet tänne hyvin. Toivon, että suomalaiset ottavat heidät vastaan avoimin mielin. Syyttää ei saa ennen tutkintaa, ei mamua eikä mamuvastaista.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Suomi tulee pitää asuttuna kokonaan. SDP:n tulee tukea hajasijoitusta uudella tavalla. Valtion virastoja ei pidä siirtää mihinkään pakolla, vaan tulee tehdä haarakonttoreita pitkin Suomea. Silloin vain tehtävät siirtyisivät, ei ihmiset, jotka ovat sitoutuneet siihen paikkakuntaan, missä ovat kasvaneet.
Sama asia olisi Helsinkikeskeisyyden purku. Useimmat ihmiset eivät ole onnellisia joutuessaan asumaan kuin sillit suolapöntössä. Mitä enemmän Helsinkiin keskitetään koko Suomea koskevaa toimintaa, sitä vaikeammaksi tulee siellä asuminen ja eläminen.
Suomalaiset elävät metsästä, joten he ovat myös metsäkansaa.
Samalla kun toiminteita siirretään maaseudulle, niin maahanmuuttajiakin voidaan sijoittaa enemmän ympäri Suomea, joka auttaa heitä tulemaan osaksi yhteiskuntaa. Nyt Helsingin kaduilla kulkee joukkoja, jotka koostuvat pelkästään maahanmuuttajista. Vaikka he olisivatkin suhteellisen kiltisti, niin uskaltaako nuorehko nainen kulkea sellaisen sakin ohi? Onko mahdollista, että joukossa tyhmyys tiivistyy? Eli ihmisiä hekin ovat, samanlaisia kuin suomalaiset, joista olemme saaneet kokea mitä tyhmempiä tekoja aina kirkon polttamista myöten.
Maahanmuutto on rikos suomalaisia kohtaan. Ei mulla muuta.
Jos on hauska sana samoin joskus tai sitten !
Jos tädillä olisi munat olisi hän setä. Tuolla tavoin myös maahanmuutto asiat tulevat hoidetuiksi.
Joskus voi käydä niin , että papereissa on virheitä . Toki noinkin voi sattua.
Sitten kun kotoutus on onnistunut tulijat ovat osa hyvinvointiyhteiskuntaa. Kyllähän toki.
Samoinhan luvattiin jo N-liitossa .Kun sosialistinen järjestelmä on täydellistynyt ja maailma on sosialistinen on lihakaupoissa myös lihaa. Nyt siellä on halpaa vodkaa, nauttikaa tieteellisestä edistyksestä. Putin kuitenkin nosti halvimman pullon hinnan 50 ruplaan.
Toivo on ihana sana senhän on kirkolta napannut puoluetyöhön Kataisen joukko aikoinaan. He kuuntelivat, toivoivat ja välittivät . Ja totta totisesti tulokset ovat nähtävissä.
Nerg totesi maahan tulijoiden olevan "sitten kun" "kultamunia kulttuurillemme" no tuloksiahan täytynee odottaa ja "odottavan aika on pitkä". Ainoita ryhmiä joiden odotusaika on rajattu ovat synnyttäjät aika on maksimissaan noin 9 kuukautta.
Joku demutollo esitti tänään tv:ssa (Suomi-areena), että hallitsematon maahanmuutto loppuu kunhan kehitysapua lisätään.
Voiko demut olla niin tyhmiä, että uskovat mamuja salakuljettavien ja raiskaavien isisin edustajien ja muiden rikollisten kertovan ”pakolaisille” että Suomeen ei kannata enää mennä kun kehitysapua on lisätty.
Jos demut on noin tyhmiä niin kannattaako se julkistaa tv:ssa.
Viekö salakujettaja raiskaamansa naisen synnyttämään jonnekin muualle kuin Suomeen siksi, että kehitysapua on lisätty pari promillea?
Hakevatko raiskaajat lapsensa ja äidin pois Suomesta jos kehitysapua lisätään?
Demarit ovat ihan samallaisia kehitysmaamuslimeilla Suomea Islamoivia suvakkeja kuin Viherkommaritkin, joiden unelmana on Kehitysmaamuslimeiden Islamilainen Suomi. Tämä vanha Demari johtaja Rantakarihan on näiden suomessa olevien salafistien kanssa yksi Suurmoskeija hankkeen vetäjistä että saataisiin Suomeenkin oma poliittisen Islamin terroristihautomo.
Suomesta kaliffaatti.. Ajaa vasut ja viehreät!
Ainoa uhka on venäläiset muuttajat.
Kuka on muuttunut Suomeen eivät ole venäläisiä vain suomalaisia Venäjältä..ja avioliiton kautta muuttaneet, heitä on muutama sataa..ja pelkkä naisia..sinulle he ovat varmasti uhkaa.
Musliimet ei ikinä liity suomalaiseen yhteiskuntaan ei mihinkään yhteiskuntaan , he haluavat oman yhteiskunnan he haluavat muutkin heidän yhteiskuntaan ,jos joku toista luulee on tyhmä , musliimit haluaa johdon jokapaikassa , Ne helvetin elätettävät luulevat olevans "herra kansa"
Äänestän Halla-ahoa!
Saadaan loppu tälle mamujen rahtaukselle Suomeen. Velkarahalla tämä maa nytkin hoitaa sairaat, vanhukset,työttömänsä ja kaiken mamutuksen. Ihmissalakuljettajat hyötyy.