Onko maajohtaja pellehermanni?

Jos tästä lukee, niin johtopäätös on selvä:

http://www.is.fi/kotimaa/art-2000000931105.html

Maan alle kadonnut maajohtaja on täysi pelle ja karikatyyri. Lieneekö edes enää hengissä, kovasti kun on ihmisiä kusettanut. Voi olla että aika moni olisi tämän karikatyyripellen oven takana kirveen kanssa jos tietäisi missä tämä asustelee. Siis jos on vielä elävien kirjoissa.

Surullisen hahmon ritari, ainainen epäonnistuja. Maajohtaja hävisi wincapitassa. Nyt maajohtaja häviää vankkoinissa. Maajohtaja häviää kaikessa mihin ryhtyy. Minä heittäytyisin välittömästi lihakoukkuun jos olisin maajohtaja.

MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHAAA

Poijjaat!! Taasen!
23658
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Niin kaikkihan muistamme ettei syytekynnys esitutkintaan täyttynyt.

Vai on Tommi epäonnistunut?;) Tiedätkö millaisista tuloista puhutaan timanttitasolla mihin Tommikin on noussut? Hän on myös mestaruustason urheilija ja palkittu karikatyyritaiteilija.
Mihinkään näistä ei sinun kykysi riitä, ei edes maajohtajaksi kuin korkeintaan älämölöpalstalla, koska olet niin helkkarin tyhmä.

Lisäksi heittelet noita väkivaltaisia päiväuniasi joille ei todellisuudessa löydy mitään katetta ja ne kertovatkin enempi sinusta itsestäsi, kun saat niitä itkupotkuraivareita luuseri kun olet.

Äänestä
  • ##Niin kaikkihan muistamme ettei syytekynnys esitutkintaan täyttynyt.

    Kaikkihan me tiedämme että taivas ei ole sininen koska sitä ei ole siniseksi todistettu. On vain aistihavaintoja jotka ovat erheellisiä. Ilmeisesti sama tilanne on onecoinissa.

    Timanttitason tulot ovat samat kuin tunkkitasolla nykypäivänä: puhdas nolla. Paitsi tietenkin ihramaha, joka edelleen tienaa miljardin päivässä.

    Äänestä

  • Timanttitason uunottajan loppu on pazkainen. Vaikka oikeuslaitos olisi kyvytön, "koulutettu" hoitaa homman.

    Äänestä

  • pölhökustaako kirjoitti:

    ##Niin kaikkihan muistamme ettei syytekynnys esitutkintaan täyttynyt.

    Kaikkihan me tiedämme että taivas ei ole sininen koska sitä ei ole siniseksi todistettu. On vain aistihavaintoja jotka ovat erheellisiä. Ilmeisesti sama tilanne on onecoinissa.

    Timanttitason tulot ovat samat kuin tunkkitasolla nykypäivänä: puhdas nolla. Paitsi tietenkin ihramaha, joka edelleen tienaa miljardin päivässä.

    "Timanttitason tulot ovat samat kuin tunkkitasolla nykypäivänä: puhdas nolla."

    On nämä mahdottomia tietäjiä ja tietenkin ilman perusteita?;)
    Ensin Tommi menetti rahansa Wincapitassa ja sittemmin hän on nyt kiertänyt yli 50 maassa "puhdas nollatuloilla"ja tavoitteena on käydä 60 maassa.

    Jos nyt vähänkin omaa aivoja, niin tajuaa mailmanympärysmatka ei onnistu "puhdas nollatuloilla", mutta teitä vastustajiahan ei ole koskaan häirinneet minkaanlaiset ristiriidat ja varsinkaan ei maailman huonointa ennustajaa paskahattua Avotampiota joka on todellakin täydellisen tampioinnin mestari.

    Äänestä

  • Aloittaja

    tampiointiatarjolla kirjoitti:

    "Timanttitason tulot ovat samat kuin tunkkitasolla nykypäivänä: puhdas nolla."

    On nämä mahdottomia tietäjiä ja tietenkin ilman perusteita?;)
    Ensin Tommi menetti rahansa Wincapitassa ja sittemmin hän on nyt kiertänyt yli 50 maassa "puhdas nollatuloilla"ja tavoitteena on käydä 60 maassa.

    Jos nyt vähänkin omaa aivoja, niin tajuaa mailmanympärysmatka ei onnistu "puhdas nollatuloilla", mutta teitä vastustajiahan ei ole koskaan häirinneet minkaanlaiset ristiriidat ja varsinkaan ei maailman huonointa ennustajaa paskahattua Avotampiota joka on todellakin täydellisen tampioinnin mestari.

    Unohtui, että maajohtaja on menettänyt rahansa wincapitan ja onecoinin lisäksi myös T6Pokerissa, joka oli samanlainen pyramidihuijaus. Kaikessa maajohtaja epäonnistuu. Kuinka ihminen voikin tehdä valinnat elämässään aina väärin! Aika käsittämätöntä jos ei koskaan onnistu, ei edes tuurilla?!?

    Maajohtajaa ei lainkaan käy kateeksi. Jos hän on tunkittamalla jonkun tuhatlappusen saanut käärittyä, niin joka tapauksessa hän joutuu piileksimään koko loppuikänsä. Aika kova hinta muutaman tonnin tienesteistä. Ei käy kateeksi, ei.

    Osoittaahan tämä täydellinen radiohiljaisuus maajohtajan puolelta sen, että asiat eivät ole hyvin.

    > teitä vastustajiahan ei ole koskaan häirinneet minkaanlaiset ristiriidat

    Tuota noin, juuri onecoinhan se on kaikkien ristiriitojen pesäke, vai mitä tarkoitat?

    > ja varsinkaan ei maailman huonointa ennustajaa paskahattua Avotampiota

    Ennustajaa? Paskahattua? Mitä tarkoitat? Ei mene jakeluun koinistin aivoitukset, ei.

    Niin se on että me tavalliset ihmiset emme puhu samaa kieltä kuin koinistit. Me emme koskaan voi ymmärtää toisiamme.

    Vankkoin!!

    MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHAAAA

    Poijjaat!! Taasen!

    Äänestä

Aloittaja

Kas, ainoa vielä elossa oleva koinisti on taas päästetty suljetulta ja on jälleen kommentoimassa! Tervetuloa! Koita pitää päänuppisi kasassa!

RUJAHAHARUJAHAHAHAAAA

Viimeinen mohikaani! Vankkoin!!

JOS vankkoinilla olisi tulevaisuutta, tämä TIMANTIKSI väittämäsi henkilö heiluisi julkisuudessa ja yrittäisi tienata vielä lisää. Sellainen on ihmisluonto. Mutta kun ei. Me NORMAALIT ihmiset tiedämme kyllä miksi maajohtaja piileksii hiljaisuudessa. Kaikki tietävät!

Vankkoin!!

Karikatyyri-Vuorinen on NARRI! PELLE! Vankkoin!!

MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHHAAAAAAA

Poijjaat!! Taasen!

Äänestä

Itse Kuningas Vuorisen kertomana: Vain koulutuspaketteja...ja unelmia 5000 € arvosta :)

Kerrataan: OneCoin myy koulutuspaketteja, eli yhtiön itse tuottamia e-kirjoja. Nämä e-kirjat maksavat jopa 5 000 euroa.

Näitä e-kirjoja myydään mielikuvilla äkkirikastumisesta, joka tapahtuu kylkiäisenä saatavien kryptorahaoptioiden avulla.

Vuorinen ei näe tässä mielikuvamarkkinoinnissa ongelmaa.

– Kaikessa markkinoinnissa on kysymys mielikuvista. Tietenkin toivomme, että OneCoinille käy niin kuin bitcoinille, mutta eihän mikään ole satavarmaa. Elämässä pitää ottaa riskejä ja olenkin aina sanonut, ettei kannata sijoittaa sen enempää, mitä ei voi hymyillen hävitä.

Entä jos käy niin, että OneCoinille ei käykään niin kuin bitcoinille, vaan asiakas menettää rahansa ja hänelle jää käteen vain virtuaalinen nippu e-kirjoja. Voiko hän valittaa siitä, ettei saanut rahoilleen vastinetta?

– Ei. Siinä hetkessä kun asiakas lunastaa sen koulutuspaketin, hän saa sen. Vastine rahalle on siis se oikeus koulutukseen. Onko koulutus sen rahan arvoinen? Siitä voidaan olla montaa mieltä. Lopulta asian ratkaisee asiakas: jos hän ostaa sen, on hän myöntynyt siihen, että se on sen arvoinen.

Äänestä
Aloittaja

Aika kuvaavaa koinistilta!

Otamme Vuorisen puheet, ja kyseenalaistamme ne faktoja vasten, niin koinistin vastauksen ydin onkin "tiedätkö paljonko Vuorisen kaltainen TIMANTTI tienaa"?!?!?

Me emme ole kiinnostuneita timanteista, vuorisista, tienesteistä. Me olemme kiinnostuneita onecoin-huijauksesta. Me olemme kiinnostuneita kuinka paljon nämä huijarit saavat kusetettua vähä-älyisiä lisää tähän koijaukseen. Koinisti itsessään on vähä-älyinen.

Jossain vaiheessa näille tyypeille tulee LUU KURKKUUN!!

Vankkoin!!

MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAAA

Poijjaat!! Taasen!

Äänestä

Jotenkin käy sääliksi kaveria, niin kovin on yrittänyt ja kohta kuitenkin soi kipale:

Haaveet kaatuu, enää louhia en saa..
Haaveet kaatuu, vain splitti tulematta jää...

Äänestä
  • Louhin ja splittasin.....salaa pontikkaa kittasin.........Tri Rujo karkuun pujahti ja samalla paskat housuun pujahti.

    Äänestä

Hei Avo,

Saako Sinulle lähetettyä yksityisviestiä johonkin, vaikka sähköpostiin - lupaan ettei mene vaiva hukkaan.

Perusta vaikka "väliaikainen" e-mail, johon voin kirjoittaa asiani, jos asia ei miellytä, en häiritse sen jälkeen.
Arvostan kriittistä ja ajoittain purevaa kritiikkiä, jota hyvällä verbaalisella tavalla viljelet, olet selvästi älykäs ja hyvällä asialla, kun kritisoit näitä pyramidihärpätyksiä.

Sen lisäksi, että arvostaisin mielipidettäsi eräässä asiassa, se olisi taloudellisesti erittäin kannattavaa. (palkkio)

Eräs suuri päivälehti otti yhteyttä ja haluaa taustoittaa erästä ilmiötä, Sinulla olisi juuri tarvittavaa tietoa alan nurjasta puolesta ja voit tietysti toimia täysin anonyymisti.

Toivon, että saan tätä kautta yhteyden, kiitos!

- Johan

Äänestä
  • Aloittaja

    Heh heh, avotampion ajatuksia ei kahlitse mikään. Ei edes TÄÄLÄ! Avotampion ajatukset eivät ole ostettavissa.

    Paitsi tietenkin jos tarjotaan maailman uutta maksuvaluutta vankkoineja!! Paljonko vankkoineja laitat likoon?

    Ainoastaan suurella määrällä tulevaisuuden maksuvaluutta vankkoinia suostuu avotampio haastatteluun!

    Vankkoin!!

    MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAAA

    Poijjaat!! Taasen!

    Äänestä

Maksan kymppitonnin oikeata rahaa jos joku kertoo minulle missä Tommi piileksii. Olis vähän "assiaa"!!

Ja olis parilla muullakin kaverilla vähän "asiaa" Tommille

Äänestä
  • Edelliselle, eikös koulutuspaketti vastannut odotuksia. Eikös terveen järjen käyttäminen ole sallittua jos joku splittaa ja luo uutta varallisuutta. Jos nuole haavasi, astuit miinaan, omaa tyhmyyttäsi.

    Äänestä

Aloittaja

No niin! Kyllä nyt taitaa maajohtajalla puntti tutista. Maajohtajasta tehdään näinä päivinä tutkintapyyntö (=rikosilmoitus). Lukuisat asiantuntijat (Järvinen, Bjercke et.al.) ovat luvanneet tulla antamaan lausunnon.

Miten tämä pellehermanni aina onnistuu sössimään kaiken? Ikuinen häviäjä. Tekee aina väärät valinnat! Kävelevä karikatyyri!

MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAAAAAA

Poijjaat!! Taasen!

Äänestä
  • Mitä jos sitenkin Onecoinnista tulee valuutta, kuka otaa riskin, kuka maksaa vahingonkorvaukset johtohenkilöille, sijoittajille

    Älkää tehkö rikosilmoitusta, sitten ei saa mitään takaisin, jäitä hattuun !

    Äänestä

  • Odottakaany kirjoitti:

    Mitä jos sitenkin Onecoinnista tulee valuutta, kuka otaa riskin, kuka maksaa vahingonkorvaukset johtohenkilöille, sijoittajille

    Älkää tehkö rikosilmoitusta, sitten ei saa mitään takaisin, jäitä hattuun !

    Ei siitä tule, turha edes uneksia moisesta.

    Äänestä

  • Aloittaja

    Odottakaany kirjoitti:

    Mitä jos sitenkin Onecoinnista tulee valuutta, kuka otaa riskin, kuka maksaa vahingonkorvaukset johtohenkilöille, sijoittajille

    Älkää tehkö rikosilmoitusta, sitten ei saa mitään takaisin, jäitä hattuun !

    Mutta sehän on jo valuutta! Maailman ensimmäinen valuutta jonka arvo on negatiivinen!!

    Tekemällä rikosilmoituksen saadaan näitä kusettajapaskiaisia mulkkuja kiikkiin!!

    Äänestä

  • Odottakaany kirjoitti:

    Mitä jos sitenkin Onecoinnista tulee valuutta, kuka otaa riskin, kuka maksaa vahingonkorvaukset johtohenkilöille, sijoittajille

    Älkää tehkö rikosilmoitusta, sitten ei saa mitään takaisin, jäitä hattuun !

    Hyvä vitsi - varmasti trolli :)

    Ai vahingonkorvaukset - Bruahahaha! Jaa että pyramidi-ponzien aiheellinen ja perusteltu kritisointi on siis jossain välissä kriminalisoitu...?

    RUUUUUUAAAAAAAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAAA!
    MUUUUUUUAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAAAAA!
    BRUUUUUUUU - - - - - - - - - UUUUUUUUAAAAAAAHHHHHHHAAAAAAAA!

    Jotain rajaa nyt trollaamiseenkin, herran jestas sentään!

    Äänestä

  • Vidu. Jäin kiini. Näköjään piaska ei enään kanna

    Äänestä

Hähää, elän leveää elämää bahamasaarilla kerättyäni hölmöiltä rahat pois!

Äänestä

Onko täälä jotkut idioottitampioiden kokoontumisajot ja satukirjakoulutusta?;)

Äänestä

On vain pezläpi. Ei edes Hermanni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Avotampio_ kirjoitti:

Jos tästä lukee, niin johtopäätös on selvä:

http://www.is.fi/kotimaa/art-2000000931105.html

Maan alle kadonnut maajohtaja on täysi pelle ja karikatyyri. Lieneekö edes enää hengissä, kovasti kun on ihmisiä kusettanut. Voi olla että aika moni olisi tämän karikatyyripellen oven takana kirveen kanssa jos tietäisi missä tämä asustelee. Siis jos on vielä elävien kirjoissa.

Surullisen hahmon ritari, ainainen epäonnistuja. Maajohtaja hävisi wincapitassa. Nyt maajohtaja häviää vankkoinissa. Maajohtaja häviää kaikessa mihin ryhtyy. Minä heittäytyisin välittömästi lihakoukkuun jos olisin maajohtaja.

MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHAAA

Poijjaat!! Taasen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu