Näin Mestari tilitti vuonna 2008: "Mieshenkilö lähestyi minua kadulla, ehdotti suuseksiä ja tivasi perusteluja kieltäytymiselleni. Tapaus raivostutti minua, ei siksi, että kyseinen mieshenkilö oli homo, vaan siitä samasta syystä, miksi vastaava ehdotus ja tivaaminen olisi luultavasti raivostuttanut useimpia naishenkilöitä. En pidä seksuaalisesta häirinnästä, ja sellaisen kohteeksi joutuminen suututtaa minua."
Halla-aho ja seksuaalinen häirintä
Tehtaanpuiston_homo
6285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kaikki flirttailu ja tuletko kahville -kutsut voidaan tulkita seksuaaliseksi häirinnäksi, koska muuten ei synny parisuhdetta
Halla-ahon ja Siekkisen suhde on ilman muuta kahden kypsän politiikassa toimivan ihmisen suhde, joka on päätynyt jopa lapsen syntymiseen
eikä jollain suomi24-palsta kateellisella tädillä ole siihen mitään annettavaa
Taatusti Siekkinen ei ole tarjonnut suuseksiä tämän ketjun aloittajalle ei kadulla eikä vuoteessa
Hallis ei oo seksuaalisesti häirinnyt ketään
Ei kukaan ole niin väittänytkään. Hallis on sen sijaan väittänyt jonkun homomiehen häirinneen häntä, mutta vaikea uskoa sitäkään tuntien homomiesten vaativan maun.
Kepu-pelle Sipilä ja kokoomus-hörhö Orpo eivät ole noudattaneet hallitusohjelmaa
Kempele-Sipilä haki matuja omakotitaloonsa
http://yle.fi/uutiset/3-9635390
– Hyvä alku olisi, että noudatetaan hallitusohjelmaa. Siellä ei esimerkiksi ole sellaista kirjausta, että houkutellaan Suomeen 30 000 irakilaista lupaamalla näille omakotitalo Kempeleestä, Halla-aho sivalsi Facebook-seinälllään.
– Sen sijaan siellä on esimerkiksi kirjaus perheenyhdistämislainsäädännön kiristämisestä EU-direktiivin puitteissa. Siellä on myös kirjaus siitä, että Suomi vastustaa sitovaa taakanjakomekanismia. Kirjauksesta huolimatta tuolloinen sisäministeri Orpo ei äänestänyt mekanismia vastaan ministerineuvostossa, Halla-aho kirjoittaa.
Megamokaaja Kempele-Sipilä saa kyytiä
Tuleva pormestari Jan Vapaavuori lyttää maakuntauudistuksen, vaikka hänen oma puolueensa on ollut päättämässä siitä – ”Haitallisin uudistus miesmuistiin”
Aito avioliitto ja arvokonservatismi on luonnon vastasuutta .
Hallis sen todisti taas...se on luonnonvastasuutta nuillekkin jotka sen puolesta aina muille öyhöttää.