Erotkaa vale-Kirkosta

liikaaolettevieneetjo

Erottakaa myös Kirkko Valtiosta eikä kannata kuulua itsekään enää vale-Kirkkoon, jkoa valehtelee vuosisatoja ja -tuhansia olevinaan hyvää Jumalista yms. Jeesuksistakin!

Kirkko ei rahaa niin todellakaan tyarvitse, eikä se ole meidän ihmisten tai Valtion velvollisuus heitä elättää, vaan saisivat hankkiutua ansiosidonnaiselle, sillä tulevina aikoina, vuosina Kirkko tulee menettämään huomattavasti jalansijaansa, ihmiset häviävät srk:sta!

Kirkko, eli Kirkon hlökunta elättäköön itse itsensä Herrojensa avulla, vaikka kaukana täältä Pohjolasta, jossa on kuulunutkin olla ainoastaan se Oikea Pohjolan Valo, joka on Oikeus, hyvä ja ihmisten puolella. Ja uskovaiset, jotka haluatte mitään irkkoa tai Uskontoa elättää, voitte mennä sen Uskontonne ja Kirkon kanssa sinne jonnekin kauas etelään leikkimään Uskontoanne, rahatta. Herrat teitä varjelkoon siellä ja antakoon teille kaiken ruokanne eteenne, ei Valtiolta enää Uskonnoille eikä sen harjoittajille! Rahat menevät vain taivaan tuuliin, ei kenenkään hyväksi!

0

60

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

        https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
        Maailman menoa
        84
        5317
      2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

        Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
        Maailman menoa
        31
        3533
      3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

        Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
        Maailman menoa
        52
        2917
      4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

        Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
        Maailman menoa
        28
        2107
      5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

        🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
        Ikävä
        61
        1886
      6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

        Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
        Maailman menoa
        286
        1666
      7. Miksi pitäisit enemmän

        Minusta kuin siitä toisesta?
        Ikävä
        47
        1596
      8. Mitä meidän välillä

        Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
        Ikävä
        94
        1392
      9. Tämmönen höpsö

        Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
        Suhteet
        44
        1366
      10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

        p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
        Tuusniemi
        7
        1185
      Aihe