Eipä näy turvapaikanhakijoita leipäjonoissa

Onko hallituksessa maanpettureita jotka ei huolehdi oman maansa kansalaisista?
6129
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Fillaroin perjantaina aamupäivällä Hesaria Kurvista länteen ja en ollut uskoa silmiäni sitä jonoa, joka alkoi Vaasanhallista ja päättyi Flemarinkulmaan ja silloin tajusin, että se oli tämä Hurstin jono. Ei siellä muslimeja ollut jonossa, mutta useita kaakkoisaasialaisia kuitenkin, mutta hehän eivät olekaan turviksia. Stadin virkanaiskoneisto takaa, ettei muslimin tarvitse nälkää nähdä eikä yöpyä taivasalla.

1Äänestä

Ei tarvitse matujen rukoilla asumistukea, kaikki tulee lautasella, toisin kuin vanhuksillemme.

Äänestä

5 aterialla päivässä joutuu kohta painonvartijoihin.......

Äänestä

Suomessa on jo kymmeniä tuhansia mamuja jotka ovat olleet kelan ja sossun leivissä kohta 30 vuotta. Kaikki ilmaista heille vero ja velkarahoistamme.

Äänestä

Sehän on suuniteltu juttu. Omaa kansaa kohdellaan rasistisesti, erikoisesti niitä köyhiä ja heikkoja.
Parempi annetaan matuille ja köyhät jätetään ilman.
Seuraavan keran kun Rinne ilmestyy hymistelemään leipäjonolle jakamaan, kysykää , että paljonko hän on jo käynyt rahaa jakamassa matuille.
Suvakit eivät ajattele köyhiä, niille on matun kikkeli tärkeämpi.

Äänestä

Tärkeintä kaiketi noille pakolais-parkojen hyysääjille on kaiketi olla, joku perkeleen kultturelli, vaikka oman kansan suolet murisisi Hurstin- leipäjonoissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pöpilän.Jussi kirjoitti:

Onko hallituksessa maanpettureita jotka ei huolehdi oman maansa kansalaisista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu