Herättääkö enemmän ihailua vai suojelunhalua?
Onko kaipaamasi henkilö herkkä vai vahva?
EräsS
692228
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 69
Vanhimmat
Hän ei vaikuta kovin herkältä. Enemmänkin sen vastakohdalta.
Ei herätä mitään tunteita se kusipää flirttailija mies, kun ei mitään aitoa tunne kehenkään.
Oletko varma ettei tunne?
Ei tunne. Pelaa vaan omia pelejään ja testailee naisia. "kokeilen katsoa naista pitkään ja katson miten se toimii häneen en halua hänestä muuten mitään" hän ei yhtään ajattele miltä tällainen käytös tuntuu siitä naisesta.
Anteeks mutta...😅 Sä haukut täällä miestä kusipääksi jonkun katseen perusteella?
Ei vaan hän ei yhtään ajattele miltä muista tuollainen käytös tuntuu.
Niin, miksi pitäisi päätään vaivata sillä miltä jostakusta tuntuu kun häntä katsoo? Sehän olisi ihan epätervettä sellaisella päätänsä vaivata. Mielenterveyskin varmaan pettäis.
Liioittelet pahasti hänen "kusipäisyyttään". Ei itsekään kannata itseään vaivata jonkun miehen katseilla.
Ei se pelkästä katsomisesta ole kyse vaan jatkuvasta tahallisesta flirttailusta.
Halusin kyllä mutta itse käänsit kelkkasi.
Käänsin kelkkani? Millä tavalla muka? Itse jatkoin elämääni ja ajattelin, että tutustutaan jos niin on tarkoitettu ja sinä vaan leikit tunteillani.
Kerro mikä on miehen nimen alkukirjain?
Oot se vitun sairas akka, joka jo heti aamusta teki aloituksen, jossa ruikutit, että mies leikkii kun on katsonut ja on "tehnyt muutakin", mutta ette ole olleet yhfessä jne. HANKI ÄMMÄ ELÄMÄ: Olet VITUN sairas. MENE TERAPIAAN, jos miehen katse tai flirttailu aiheuttaa sinulle ongelmia. Kukaan ei halua tuollaista hullua naista, varmasti se mieskin tajunnut, millainen olet.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14872155/pitihan-se-arvata-mies
Jotenkin huomasin ettet ollutkaan kiinnostunut.
Kyllä hän ajattelee mutta ajattelee myös ettei ole tarpeeksi hyvä sinulle. Ehkä olit jotakin uskomatonta mitä hän ei ollut ennen kohdannut, ehkä miettii sinua joka päivä, ehkä miettii mitä olisi voinut tehdä toisin tai ehkä hän ei osannut tehdä muuta kuin flirttailla ja ehkä hän halusi sinut mutta ei ymmärtänyt halusitko tutustua häneen. Ehkä hän on hakannut päätään seinään kun käyttäytynyt kuin idiootti vaikka muuta halunnut kuin sinut.
Jos ei ymmärrä mitä haluaisi niin miksi ei ota selvää? Katseella on kyllä iso vaikutus, että nuo jotka tuolla ketjussa arvostelee ja jopa haukkuu toisia katseiden merkitysten vuoksi niin miksi haluatte vähätellä niiden merkitystä, jps on jollekin tärkeitä. Haukutte ihmisiä jooa hulluiksi ja muuta, en ymmärä.
Myönnän, että kolhut satuttaa ja itsekin olen nykyisin hirveän epävarma tulkitsemaan yhtään mitn katseista. Toisaalta toivon, että joku näkisi vaivaa ja murtaisi uudelleen rakennettua kuorta.
Eli olet itsekäs narsisti, jonka pitäisi saada mies ilman että itse teet mitään?
Murra itse kuoresi ja lähesty miestä jos kiinnostaa. Juuri tuollainen "olen rikki ja herkkä ja minulla on kova kuori"-naiset ovat vitun ärsyttäviä marttyyreja, jollaista mies ei halua. Ei mies halua naista, jolla on naama mutrussa ja itketaan, vaan mies haluaa naisen, joka hymyilee ja jonka kanssa on kepeä olla!
Ja jos mies ei tule puhumaan kanssa, ei häntä silloin kiinnosta. Ihmisiä voi katsoa ilman, että on kiinnostutta. Jos meis on kiinnostunut naisesta tosissaan, silloin mies menee kyllä juttelemaan.
Siinäpähän ajattelee. Minä olen jatkanut jo matkaani. En jaksa jäädä haikailemaan menneeseen. Minua odottaa vain tuleva ja miehet jotka juttelevat kanssani. Jotka haluavat tutustua minuun ja flirttailevat kanssani samalla kun puhuvat minulle. Voi kuule miehiä täällä riittää ja on varaa valita. En minä enää häntä kaipaa sain tarpeekseni jo siitä, että hänelle kaikki oli vain leikkiä ja kokeilua eikä tuntenut minua kohtaan mitään. Ajatteli vain itseään, kun ei miettinyt miltä minusta tuntuu hänen kokeilunsa.
Riston luonne pääsi tossa näköjään vähän esiin.
Ei oo mun alotus.
Voisitko kertoa milloin tapahtui tämä flirttailu?
Yli vuosi sitten. En jaksa enää ajatella sellaista kusipäätä joka flirttailee ja näyttää että on kiinnostunut mutta sitten kaikki oli vain omaan napaan tuijottelua ja testailua. Ei yhtään ajatellut miltä minusta tuollainen kokeilu tuntuu.
En ole onneksi minä. Kiitos kun vastasit.
Viimeksi nähtiin kuukausia sitten.
Vituttaa_tuollaiset nimimerkillä kirjoittaja suoraviivaisesti niputtaa, että kaikki kiinnostuneet menee heti suoraan juttelemaan kiinnostuksen kohteelle. Eipä mene, ujous, mokaamisen pelko tms.voi estää menemästä jutuille. Tottakai ne on turhia pelkoja ja tuollaiset miehet sitten jäävätkin ilman kohdettaan. Elämäsi ei myöskään ole ihan realistinen, jos on aina kepeä olla.
Ihailen häntä tietenkin mutta en vahvuutensa takia vaan siksi kun on hän
Se mimmi on hämäävä pakkaus. Panssarit sil on kovat. Mää veikkaan et se haluu antaa vahvaa kuvaa muille. Herkkä mimmihän se on, mut se harvoil näyttää mite se hajoo. Mää oon nähny, sen puolen siit. Ei se sitä kaikil näytä. Meitsiin se luottaa. Sen pokerinaama meitsiiki hämäs joskus, mut si olin paikal ku se hajos. Emmää oo nähny ketää niin hajal ku se on sillo ku se alkaa luottaa ja näyttää sitä puolt ittestää. Mää ja muutki luulee et ongelmistaki huolimatta se jaksaa, mut ei se aina oo niin ku se haluu muide luuleva. Tiän et välil pitää sen kaa luottaa omii vaistoihi eikä siihe mitä se suoltaa. Emmä sitä et se aina tos fuulais, mut ei se aina siin tottakaa puhu.
"Meitsiin se luottaa": uskallan epäillä. "Sen kaa pitää luottaa omiin vaistoihin eikä siihen mitä se suoltaa": uskoisin kyllä siihen, mitä toinen sanoo, muuten aika ylimielistä!
Herkkä ja vahva eivät ole vastakohtia. Herkän vastakohtan on tunteeton ja vahvan heikko.
Mutta vahva se mies on, on siinä jotain herkkyyttäkin, oon huomannut :)
No enkä oo :)
Kukas oot ees :)
haluan Sen naisen...
tää biisi vois kertoa osittain nuoruudestani mutta miespuolisena päähenkilönä...jotain siitäkin jäin kaipaamaan... https://www.youtube.com/watch?v=aRYokc3VBC4 biletystä ja tuskaa...
Nainen on aivan selvästi herkkä ja tunteellinen. Osaa olla myös päättäväinen ja vahva. Miettii paljon asioita ja ottaa niistä selvää. Kun hän on juttelupäällä, on lempeä ja hyvä keskustelija. Katselee ja tarkkailee. Ihastuttavan kaunis ihminen. Kuin luotu ammattiinsa.
Muuten voisi sopia, mutta useimmiten olen juttelupäällä, en esim koskaan mökötä. Kauneus on tietenkin katsojasta riippuvaa... Mutta en koe, että olisin kuin luotu ammattiini.
Löydän siitä miehestä herkän puolen.
Olen saanut tuntea sen.Ehkä hän peittää sitä karun kuoren alle kuten joskus kovikset tekee.Sisimmässään hän on herkkä sekä vahva.Aito ja sinnikäs,sielultaan kuin pieni poika.Silti aikuinen ihana mies.
:) pöhelöni
Niin se vaan on.Aina.
Oikea runosieluni.
Hieno kuvaus ujosta miehestä (-si). Periksi ei anneta.
Hän tuntuu niin omalta.
Vaikeudet on luotu voitettaviksi.
Sinun minä olen ollut lähes alusta-asti
Herätit mun tunteet.Sinussa on jotain
On aika kova nainen. Vaikkei sellaselta näytä.
Nauroin tälle koska voisin kuvitella joittenkin sanovan musta näin :DD
Kyllä se taitaa enemmän olla tuota jälkimmäistä.
alla on herkkä sydän. Herkkä sydän ei näytä muille herkkyyttään helposti vaan itkee yksinään..
Aikansa itkettyään se taas kerää voimansa.
Hän on kyllä enemmän vahva.
Kaipaamani mies on heikko. Kova kuori kätkee henkisesti heikon ihmisen.
Kuvotuksen tunnetta aiheuttaa.
Miksi kaipaat?
Olen aina tykännyt kaikista iljettävistä asioista, olen masokisti.
En tiedä millainen hän on pohjimmiltaan 🤔 Hän kuitenkin herättää minussa halua vähintään ystävyyteen.
Itse olen nykyään aika vahva, luulisin - mutta ei se tarkoita, että olisin immuuni epävarmuudelle (saati toisten tunteille).
On se sellainen minotaurus, epäilemättä.
Hän on vahva mies, henkisesti ja fyysisestikin. Mutta hänessä on myös paljon herkkyyttä, paljon elämänkokemusta ja kipeitäkin asioita. Emme tunne edes kovin hyvin mutta toisista sen vaan näkee. Hän on sellainen. Sopivan haastava. Ihana.
Hän on vahva ja hänessä on herkkä puoli niin minussakin.
Kumpikaan meistä ei ole ujo, vaan teemme toisemme ujoiksi.
Tuo oli hyvä kommentti. "Teemme toisemme ujoiksi". Tosiaan. Näinhän se juuri onkin.
Nyt saa luvan ujostelu loppua.
En aio koko kesää olla hiljaa.
Miten niin hiljaa? Hiljanen sinä minusta olet. Samoin, kun ne tunteet ujostuttaa. Johan se on nähty. Tuleeko meille kesää ollenkaan? Aika viileää on kyllä ollut.
On tässä ollut mielen päällä vähän muutakin. Tämä viikko mennyt vähän niin ja näin. Ymmärrät varmaankin. Olen kuitenkin ajatellut sinua, vaikka mielessäni ollut miljoona muuta asiaa. Isoin huoli ollut eräästä toisesta ihmisestä, miten hän kokee tämän kaiken muutoksen.
Lupaan, että kesä tulee pian.
Toisesta ihmisestä? Etkö olekkaan sinkkuna?
Olen. En tarkoittanut ketään miestä.
Se on ihan paska! :D
Käytöksellään. Ei muuta.
On määrätietoinen ja vahva. Sisälle kätkettyä vihaa, joka purkautuu arvaamattomasti. Toisaalta herkkä ja luova, myös taiteellinen. Oikeissa käsissä pääsisi pitkälle. Sopivasti kumpaakin ja ihana on. Tykkään tosi paljon. <3
Tunnetko hänet vai tiedät vain nimeltä ja vähän joitakin asioita?
nainen...
Sorry!
V mies herättää pilluni eloon.
En kaipaa.
Hän on herkkä ja vahva
armoton jää,,hän ei ole oppinut elämään pelon kanssa.hänestä kun erottaan asiat.näkee upealla tavalla avautuneet kirkkaimmat ja kauniimmat tunteet..hän on herkkä sen tiedän.
Herkkä vahva.