Brexit, Trump ja Suomi klo 14:00 - 16:15, Yle 1

Pääministerin ilmoitus eduskunnalle ulko- ja turvallisuuspoliittisen sekä EU-toimintaympäristön muutosten vaikutuksista Suomeen. Keskustelu jatkaa ulko- ja turvallisuuspoliittisen selonteon teemojen käsittelyä.
457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei kiinnosta, samaa p-jauhantaa kun kaikki muukin tämän hallituksen toimet.

Äänestä

Voihan tuon katsoa, ellei ole muuta tekemistä.

Äänestä

Alkaa tunnin kuluttua.

Äänestä

kuuntelen Kemepele-Sipilän puheita vain jos hän kusee taskuunsa tai eroaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jklm-1 kirjoitti:

Pääministerin ilmoitus eduskunnalle ulko- ja turvallisuuspoliittisen sekä EU-toimintaympäristön muutosten vaikutuksista Suomeen. Keskustelu jatkaa ulko- ja turvallisuuspoliittisen selonteon teemojen käsittelyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu