S-Pankki huijaa

Uskomeni

Jouduimme S-Pankin asiakkaiksi kun Lähitapiola ja S-Pankki yhdistyivät, ja senjälkeen onkin ollut yhtä alamäkeä!

Puolisoni joutui sairaalaan ja minä työttömäksi , eli pahin mahdollinen vaihtoehto.Olimme S-Pankkiin tiivisti yhteydessä, jotta saisimme sovittua maksuaikaa lainojemme maksuihin, ja saimme neuvoteltua puhelimessa, (puhelua ei sitten paikannettu jälkeenpäin) kun olimme laittaneet usean verkkoviestin, ja pyytäneet koroille maksua ,koska halusimme kuitenkin lainamme hoitaa, mutta vaikeaa oli, ja sitten kun joku ystävällinen toimihenkilö lupasi maksuille lisäaikaa, niin kuinka ollakkaan tosiaan puhelua ei pystytty jäljittämään, ja vedottiin että mitään ei ole luvattu.Nimenomaan soitimme senvuoksi että hätä oli suuri, ja verkkoviesteillä kestää kuitenkin saada vastauksia. No niin sitten irtisanoivat toisen lainamme ennenaikaisesti, vaikka kuinka yritimme vedota sairaus ja työttömyys yms.luvattuun maksuaikaan,. Toinen lainamme on vielä S-Pankissa samoilla vakuuksilla, mutta perintäfirma nyt viemässä kannetta oikeuteen. Tuntuu niin väärältä kun on kaikkensa yrittänyt ,ja osoittaa että välittää asioista ja haluaa ne hoitaa, niin ei käy.

Kaipaan kyllä niin Lähitapiolan aikaa, ja niitä ammattilaisia siellä! Tämä opetti sen myös, että suullisesti ei auta saada mitään ei edes pankilta lupausta, vaikka lakimiehen mukaan se on yhtä pitävä kuin kirjallinenkin.

0

417

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet

        Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.
        Sinkut
        65
        7283
      2. Oliko pakko olla taas tyly?

        Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
        Ikävä
        65
        2773
      3. Kemijärven festarit 2025

        Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️
        Kemijärvi
        19
        1902
      4. Nyt tajusin mitä haet takaa

        En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
        Ikävä
        18
        1898
      5. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

        Onko sydämelläsi jotain?
        Ikävä
        147
        1894
      6. Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!

        Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h
        Kotimaiset julkkisjuorut
        136
        1781
      7. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

        En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
        Suomussalmi
        29
        1582
      8. Tekikö mieli laittaa viesti?

        Miten on? 😌
        Ikävä
        102
        1467
      9. Kaksi tyttöä putosi

        Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
        Helsinki
        38
        1271
      10. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

        Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
        Ikävä
        41
        1216
      Aihe