Persuministeri on saanut ns. arvovaltaisia vieraita Suomeen.
RKP:n edustajat eivät kerkiä heitä tapaamaan, kun on muuta puuhaa.
Kansaa pitää kiihottaa Eduskunnassa. Tietysti säätiörahoilla elävät joutavat kuninkaallisia tapaamaan. Heitä ei sairaaloiden päivystykset kiinnosta.
RKP:n edustajat eivät kerkiä heitä tapaamaan, kun on muuta puuhaa.
Kansaa pitää kiihottaa Eduskunnassa. Tietysti säätiörahoilla elävät joutavat kuninkaallisia tapaamaan. Heitä ei sairaaloiden päivystykset kiinnosta.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jag trodde att de var gäster hos vår president och inte hos någon persuminister ?
Här får man alltid "rätt information".
Ulkoministeri hoitaa käytännön asiat ulkomaansuhteissa. Presidentti johtaa.
No kukaan järkevä ei varmaan sitä vanhusarmeijaa olisi kutsunutkaan, kuin vanhus itse. Voi Jenni parkaa.
Varför inga inbjudna av Soinis "vänner " ?
Alla behöviga från SDP var på plats! SDP=SFP går tillsammans!
Wahlroos var också inbjuden.
Thomas Enbuske toivotti kolumnissaan kuninkaalliset tervemenneiksi. Uudelleennäkemisestä ei olisi innoissaan. Hanasaaren Korruptiokeskus aivan selvästi kaipaa uutta näkemystä ja uutta verta toimintaansa. Nuoret puuttuivaat salista täysin!
Hanaholmen är finlandssvenskarnas kulturcentrum!
Hanaholmenin Korruptiokeskus tarvitsee todellista tuuletusta.
Kuninkaallisten aika on vallanpitäjinä ohi. Finlandssvenska kulttuuri on hyvin pieni osa suomalaista kulttuuria, sen vaaliminen suomalaisilla verovaroilla on ryöstö!
Finskspråkig kultur är inte så känd i världen.
Suomenkielinen kulttuuri on tärkeää suomalaisille. Hanasaaren pitää hoitaa sitä.
Kultursamfundet sai rahaa hoitaa ruotsin kielistä kulttuuria.
Nu har ni ju egen kulturminister han är säkert givmild med understöd.