arvokas koru edustuskäyttöön naureslkelin kun tuota juttuaa luin iltasomista mahtusikohan tämäupea koru Presidentti ehdokkaan Merja Kyllösen kaulaan jos sattuisi voitttamaan vaalit senverran paksulta näyttää toi niska että montakonhan lenkkiä kultaseppä saisi laittaa että se Merjan kaulaan sopisi.
Presidentin puolisolle
iSOPERSEMERJa
4113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pieruverkkareissa saapasteleva Ammänsaarelainen ei korujen päälle ymmärrä eikä tosiaan ole pelkoa että valittaisiin Presidentiksi voi hirveetä sentään ihan tunnen myötähäpeää hänen puolesta
Ällötttävä akka kuten Tarja Halonenkin .
Tuleva pormestari puhuu ruotsia. Suomalaiset eivät ymmärrä. Ymmärtävätkö muut scandinaavit norjalaiset, tanskalaiset tai islantilaiset.
Näyttää lähes varmalta että Sauli Niinistö menee läpi ensimäisellä kierroksella niin suuri on hänen kannatuksensa kansanparissa . Mitähän tälläinen lihatiinu kuin Merja Kyllönen pilaa maisemia kun lähti ehdokkaaksi .