Suomettumisen seurauksena moni suomalainen on mieleltään venäläisempi kuin venäläiset itse. Eivät koskaan sano pahaa sanaa Putinista tai Venäjästä yleensä. Sellaisia kansalaisia Putin juuri haluaa lisää maahansa.
Venäjällä on Putiniin kriittisesti suhtautuvia hyvin koulutettuja ihmisiä jotka lisääntyvästi muuttavat länsimaihin. He kokevat Putinin vallan alla elämisen ahdistavana.
Suomi voisi luovuttaa 10000 venäläismielistä suomalaista Venäjälle ja vastineeksi saisimme Venäjältä 1000 korkeasti koulutettua Putin kriittistä venäläistä.
Molemmat maat hyötyisivät vaihdosta.
Venäjällä on Putiniin kriittisesti suhtautuvia hyvin koulutettuja ihmisiä jotka lisääntyvästi muuttavat länsimaihin. He kokevat Putinin vallan alla elämisen ahdistavana.
Suomi voisi luovuttaa 10000 venäläismielistä suomalaista Venäjälle ja vastineeksi saisimme Venäjältä 1000 korkeasti koulutettua Putin kriittistä venäläistä.
Molemmat maat hyötyisivät vaihdosta.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Suomessa alkaa olla pulaa hyvin kolutetusta työvoimasta ja Venäjälle halutaan lisää Putiniin ihailevasti suhtautuvia kansalaisia.
Vaihto hyödyttäisi molempia maita.
" Suomessa alkaa olla pulaa hyvin kolutetusta työvoimasta ja Venäjälle halutaan lisää Putiniin ihailevasti suhtautuvia kansalaisia. "
Ei pidä paikkaansa. Afrikasta ja Lähi-idästä tänne saapuu suurin joukoin koulutettua väkeä. Eli, niitä on täällä helvetisti, ja lisää tulee. Sen suhteen meillä ei ole mitään hätää.
Afrikasta ja Lähi-Idästä Suomeen tulee hyvin vähän hyvin koulutettua väkeä. Venäjältä muuttaa länteen paljon hyvin koulutettua nuorta väkeä.
Moni suomalainen on mieleltään venäläisempi kuin venäläiset itse. Eivät koskaan kritisoi Venäjää. Juuri sellaisista kansalaisista Putin pitää.
Venäjällä korkeasti koulutettu nuori väki kokee Putinin vallan alla elämisen usein ahdistavana ja haluaa muuttaa vapaampiin oloihin länteen.
Jos hengitän vielä silloin kun skandinavinen, Ruotsi-Suomi kalifaatti alkaa muodostumaan, niin Venäjä on yksi mahdollinen pakenemissuunta.
Yksilöinä ryssät ovat aivan ok. Pienessäkin joukossa alkaa ilmenemään vähemmän mukavia piirteitä ja valtiollinen järjestelmä on täysi paska sen muodosta riippumatta mutta kuitenkin aina kalifaattia parempi.
Kun Ruotsi täyttyy musuista niin tännehän ne tunkevat omien poliitikkojemme myötävaikutuksella.
Muuta vaan Venäjälle nauttimaan sen maan oloista.
Venäjän älymystö on saanut tarpeeksseen patologisen valehtelijan ja kleptomaanin johtajuudesta.