Blir det någon förändring för SFP om Halla - aho

blir ordförande för Sannfinländarna. Knappast något konkret, om nu inte Sannarna lämnar regeringen.
460
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Om hela regeringen faller ?

1Äänestä

Sampo är till mera besvär för oss svenskspråkiga om han blir vald.

1Äänestä
  • Terho är så falsk, man kan inte lita på honom.Halla - aho är ärligare.

    1Äänestä

Går det riktigt bra så blir det nyval. Det skulle passa Saml. utmärkt och vara rena giftet för persuna.

KePulina skulle inte heller jubla och för sossarna vore det litet si och så, men bättre än nu.
Nyval skulle gagna Saml. Sos. De Gröna, SFP och KD. Kanske VF också?

Efter agrar och lowlife regeringen skulle den nya sannolikt bestå av Saml., Soc, Gröna samt SFP och KD som motvikt till de röda krafterna i Soc. och De Gröna.
Klart är, att Saml. skulle vara i förarsätet och försöka välja åt sig kumpaner som är från urbana områden och från högern. Sedan kan man säga tjänamårjens åt landskapsmodellen och en tredje fiskal beskattare, utöver stat och kommun.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


spännandetider kirjoitti:

blir ordförande för Sannfinländarna. Knappast något konkret, om nu inte Sannarna lämnar regeringen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu