kultainen tupa !

mitruskaja

Kukahan on se älykäs, joka on hakenut kulttuuriavustusta mokomaan lahomökkiin.? Javielä fiksumpi valtion kirstunvartija, joka avustuksia jakelee taholle,jolla ei pienintäkään omistus osuuttako.pömpeliin? Nimiä ois yhtenä pienenä veronmaksajana kiva tietää!

3

310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Karkkilalainen

      Karkkilan Kotiseutuyhdistys ry ja monta muuta älykästä. Lahomökkihän on Karkkilan vetovoima tekijä . turisteja on kuulemma tulossa joka kolkasta ja samalla rahalla saavat ihailla niitä valkosija rättejä.

      • Karkkila2

        Todennäköisesti kunnantuvan suojelupäätös ei voi olla lainvoimainen, koska kaupungin viranomaiset tuskin ovat hakeneet suojelupäätöstä. Samat homenokat ovat saaneet aikaan sen SR2:n , jotka ovat hakeneet avustusta rakennuksen korjaussuunnitelmaan. Talo vain matalaksi äkkiä, niin saadaan koulun piha kuntoon!!


    • tokoi1

      Avustuksen anoajat ovat Karkkilan kaikenlaisia yhdistyksiä jotka omasta mielestään puolustavat jotain arvoja. Kyseiset yhdistykset laittavat kapuloita rattaisiin jotka estävät Karkkilan kaikenlaisen kehityksen. Miksi? Siksi että he eivät osaa määritellä omaa tulevaisuuttaan vaan tukeutuvat vanhaan. Johon valitettavasti ei ole paluuta. Miksi? Siksi että kuoleman pelko on merkittävä osa heidän elämää.
      Karkkkilan Nyhkäläntiellä on kotiseutumuseo joka on päässyt varsin huonoon kuntoon minkä vuoksi museo on käyttökiellossa. Mutta nämä yhdistykset eivät tee mitään tämän museon pelastamiseksi. Miksi eivät tee?
      Kyseisessä museossa on paljon esineitä Karkkilan historiasta. Kyseinen rakennus on siirretty harjun kupeesta nykyisen kerrostalon Nyhkälän Hovin länspuolelta uudelle paikalle Nyhkäläntielle hyvään paikkaan.
      On erittäin valitettavaa että nämä yhdistykset eivät kanna huolta Karkkilan menneisyydestä vaan vain omastaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      61
      7540
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      124
      2969
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      143
      1803
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1669
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      118
      1483
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      169
      1429
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1173
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      869
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      774
    Aihe