Paras tapa löytää nämä paperittomat ja kadonneet kielteisen turvapaikka päätöksen saaneet.
On että otetaan rajatarkastukset käyttöön Euroopan sisä rajoilla ja passit pakollisiksi matkustus asiakirjoiksi eu:n sisällä ja pohjoismaissa.
Paperittomat löydettävö
3
238
Vastaukset
- Eurooppalaiset
Rajatarkastukset eivät enää paljasta paperittomia sillä heillä on piilottelijansa. Vain useampaan kertaan toteutettava samanaikainen VÄESTÖNLASKENTA ja tarkastukset asuin ja muihin osoitteisiin paljastavat paperittomat. Runsas löytöpalkkio saa myös tuloksia aikaan. Kun nyt tiedetään maahantunkeutujan vuosikustannus, niin Ekonomit osannevat siitä laskea politiikoille kannattavan löytöpalkkion suuruuden.
- järkihattuun
Rättipäiden tapporahat on paras ratkaisu asiaan. Työttömllle hyvä tapa nostaa elintasoa ja lisätä kansakunnan turvallisuutta. Muuta järkevää tietä ei ole.
- puheita_riittää
Ja mitä sitten, kun joku paperiton, mahdollinen pomminrakentaja-rekkakuski löydetään? Torutaan vahvasti, so, so ,so ja lasketaan vapaalle ja kehoitetaan olemaan saatavilla kotiinpaluuta varten. Eihän Suomi juurikaan käytä pakkokeinoja, valitettavasti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2442165- 1891644
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461302Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501005- 41816
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25746Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647