Millaista laatua Turtiainen tekee? Nimittäin jos tekee yhtä huonoa, miten on tähän mennessä pettanyt aikataululupauksiaan, tehnyt ohareita, jättänyt vastaamatta puheluihin, niin kannattaako kyseistä tekijää käyttää?
Aivan uskomatonta meininkiä. Yritys löytyy protestilistalta, tuorein merkintä toukukuulta.
Millainen työn jälki on?
Aivan uskomatonta meininkiä. Yritys löytyy protestilistalta, tuorein merkintä toukukuulta.
Millainen työn jälki on?
Vastaukset 19
Vanhimmat
ei kannata käyttää on lopun edellä.
Ei todellakaan kannata teetättää yhtään mitään. Olen kuullut karmeita tarinoita ihan viime viikolta. Yritys taitaa vedellä viimeisiään. Varokaa niin kauan kuin yritys toimii.
turtiainen on pelimies.
Useamman kymmenen tonnin edestä protesteja ja velkomustuomioita tämän vuoden puolella.
hienoa vanha kunnon staili
Kyllä! Lopputuloskin klassisen herkullinen. Sen verran seurannut touhuja.
Varokaa tätä tekijää!
Ei kannata. Yli 50 000 velkoja ja taitaa olla putiikki nurin joidenkin rekisterien mukaan.
Jos osaisi edes oven asentaa, niin olisi jo pitkällä...
Mikä sillä on etunimi? tiijä sitten oliko sama kun meille piti tulla varmuudella mutta tekstiviesti vain tuli että on sairaana.
Mikä siis on etunimi ettei puhuta yleisesti sukunimellä? koska voihan noita muitakin olla jota sitten haittaa tämä jos ei koko nimi näy.
"Rakennuspalvelu Turtiainen" on yrityksen nimi.
Kerran kävi mulla timpuri. Töitä tehessään pierasi. En ota tuota tinpurija ikinä. Paha pieru oli.
Ok. Onneksi pääsit noin vähällä!
Me saatiin ties mitä tekstiviestejä, "auto rikki", "auto lopullisesti rikki". "Huomenna seitsemältä tulen" - ei kuulunut mitään pariin päivään. Lopulta sentään tajusi teksiviestillä ilmoittaa, että etsikää toinen tekijä. Yrityksellä (omituisen) hyvät nettisivut, moni menee halpaan. En suosittele yritystä kenellekään. Ongelmatapaus Joensuun seudulla. On olemassa oikeasti kunnollisia, luotettavia tekijöitä.
Ai sillä oli taas vaihdelaatikossa vikaa? :D
Rekisterien mukaan näyttäisi yritystoiminta päättyneen kesäkuussa.
Mulla kävi yks tinpuri ja yritti pierasta van ei tullunna pierua van tuli ripuli lattijalle. Ja kun sillä tinpurilla ei ollu mitään housuja niin se ripuli levisi tinpurin persiistä pitkin lattijoita. Työn jälki oli tällä tinpurilla hirmu hyvä vaikka ripulin haju vähän häiritsi. Mutta ei haittaa kun se tinpuri sanoi lähtijessään jotta anteeksi kun ripuloin lattijalle. Kohtelijas tinpuri oli!
Onneksi oli kuitenkin hyvä tinpuri ja laatu hyvää. Se on harvinaista nykyään. "Suomalainen laaturakentaminen" on kyllä urbaanilegenda. Pieni paska lattialla on pieni murhe.
pelle koko jätkä on mielenterveys ongelmia.linnaan vaan ja kova tuomio olis oikein.tarkoituksella jätetään verot ym maksamatta.onneksi joensuussa tunnetaan loppuu työt.
Onneksi tämä firma meni konkkaan. Sen verran vitutti. Miten ihmeessä tämmöset firmat voi toimia näinkin pitkään? Näin äijän kaareilevan autollansa vaikka se oli aina "rikki"