Nimimerkille "taaltapesee"

Jos olisin aloittanut keskustelun "Ydinvoimallako eteenpäin 2017?", aloittaisin sen nyt uudelleen ja jättäisin raiskatun keskustelun virumaan ihan niinkuin valvojat parhaaksi katsovat - käyttäjäthän ei voi moderoida edes omia viestejään vaikka kuinka tekis mieli poistella ääliöviestejä itse asiallisesti avaamastaan keskustelusta,

Tiedoksi @Aller

4

417

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kylmä_Totuus

      Nyt juksaat tahallaan tai tietämättäsi. Aloituksesi lähtee aina kun siihen tulee todenperäisiä ja sulle epämielyuisia viestejä. Itsehän niitä ilmiannat jos kerran rekatut ei voi itse poistaa. Miksi et kestä viestejä joissa ollaan eri mieltä, vaikka harvahan ketjuihisi juuri tuosta syystä kommentoi. nytkin löytyy ketjuja joissa on vain sinun viestejä ja muiden 30 on poistettu. Totuutta pitää kestää ja vihreä valhe olisi syytä lopettaa. Kokeile, niin normaali keskustelu voisikin lähteä käyntiin.

      • Huomioitu

        Sama toiminta edelleen käytössä. Ei tuota ole kukaan rehellinen kiistänytkään.


    • kaksinais.moralismia

      Hei Suxnet! Sun profiilissasi ja monissa viesteissä tulee esille vuodelta 1958 joku IAEA:han liittyvä dokumentti jossa on varsin huuhaa ohjeita. Kun vuonna 1958 oli mielenterveyden ongelmien hoidossa suosittu lääke lobotomia eli pysyvän ja vakavan aivovaurion aiheuttaminen kirurgisesti niin onko sinun mielestäsi sekin edelleen kelvollinen hoitomuoto? Vai onko ehkä niin, että 60 vuodessa on tilanne muuttunut ja asioista opittu lisää?

      Ovatko mielestäsi vuoden 1958 säteilysuojelun ohjearvot annosrajoille edelleen kelvollisia?

      Minusta on ikävää että harrastat kaksinaismoralismia vaikka sinulle on asiasta moneen kertaan huomautettu. Sallit itsellesi sellaista keskustelutapaa joka mielestäsi muiden harrastamana on kiellettyä.

      • vihreä_valhe_etoo

        Tarkoittanet tuolla hoitomuodolla palstahäirikön aivopierujen vähentämisyritystä. Myös toistuva valehtelu julkisesti, kuten täällä, on sairaus sekin. Kun valehtelu on ryhmäkohtaista, niin koko ryhmä tulisi hoitaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      36
      1246
    2. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      58
      1025
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      63
      943
    4. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      56
      904
    5. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      771
    6. 65
      758
    7. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      81
      706
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      38
      688
    9. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      82
      682
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      30
      625
    Aihe