Koko aseteknologia ja kansanomainen pelkuruus ovat perinteellisiä tuhonairueita neuvostovenäjällä. Aseet ovat surullisia kopioita oikeista aseista ja kansa koostuu pelkistä housuunpaskovista jänishousuista. Tämä on jo niin monasti nähty. Ei siinä maan nimen muuttaminen näyttele mitään roolia.
Sodassa ryssä tuhottu kokonaan muutamassa tunnissa
35
208
Vastaukset
- pelkuruus
Älähän vielä innostu. Jos Venäjä onnistuu valtaamaan Ukrainan niin sieltä saadaan taitavia ja pelottomia taistelijoita. Itä-Ukrainan ja Krimin aines on heikompaa, mutta käynee sekin joukon jatkoksi.
- PidarPutin
Zer good, Ukraina ja Suomi natoon ja pidoraske kaput!!!!!!!!!
- ajan.kysymys
Syöpä leviää Venäjän sisällä.
- einato
Syöpä EI OLE tarttuvaa, lukisit vähän. :)
Aloittajalle, että siellä ehditään sentään jossainpäin, esim. USA:n rajaseudulla nähdä kun USA tuhoutuu. Tuleekohan tositv lähetyksenä suorana? - weertyuui
Venäjää ei kannata aliarvioida. Se löi Natsi-Saksankin. Aikaisemmin se löi Napoleonin. Jos nykyään maailmanrauhaa häiritsee, niin se on USA.
USA tekee rahaa sodillaan - se on eräs busineksen muoto. Irakin sodalla USA:n aseteollisuus ja pankit ovat tehneet satoja miljardeja. Lisää tulee, kun saadaan öljytuloja ja aletaan jälleenrakentaa hajotettua infrastruktuuria.
En tiedä, ovatko USA:n veronmaksajat niin tyhmiä, että sallivat USA:n lähteä sotimaan aina, kun presidentistä siltä tuntuu. Joka tapauksessa veronmaksajat maksavat sodankäynnin kulut ja aseteollisuus, pankit sekä muu suurteollisuus kuittaavat voitot. Sanotaankin, että kaikki sodat ovat pankkiirien sotia.
USA:n virallinen politiikka karsastaa sosialismia. Mitä USA:n sotateollisuus on muuta kuin sosialismia. Siinä perinteinen sosialismi kääntyy rikkaita suosivaksi sosialismiksi. Kansa kerää rahaa rikkaille, vaikkakin kiertoteitse. Moni ei näe tätä yhteyttä. - einato
weertyuui kirjoitti:
Venäjää ei kannata aliarvioida. Se löi Natsi-Saksankin. Aikaisemmin se löi Napoleonin. Jos nykyään maailmanrauhaa häiritsee, niin se on USA.
USA tekee rahaa sodillaan - se on eräs busineksen muoto. Irakin sodalla USA:n aseteollisuus ja pankit ovat tehneet satoja miljardeja. Lisää tulee, kun saadaan öljytuloja ja aletaan jälleenrakentaa hajotettua infrastruktuuria.
En tiedä, ovatko USA:n veronmaksajat niin tyhmiä, että sallivat USA:n lähteä sotimaan aina, kun presidentistä siltä tuntuu. Joka tapauksessa veronmaksajat maksavat sodankäynnin kulut ja aseteollisuus, pankit sekä muu suurteollisuus kuittaavat voitot. Sanotaankin, että kaikki sodat ovat pankkiirien sotia.
USA:n virallinen politiikka karsastaa sosialismia. Mitä USA:n sotateollisuus on muuta kuin sosialismia. Siinä perinteinen sosialismi kääntyy rikkaita suosivaksi sosialismiksi. Kansa kerää rahaa rikkaille, vaikkakin kiertoteitse. Moni ei näe tätä yhteyttä.Jep, tosin USA:ssa yritykset, luultavasti myös aseteollisuus, maksaa kovaa 35%:n yhteisöveroa. Kaikille vähääkään asiota seuraaville lienee selvinnyt USA:n pakonomainen tarve lietsoa sotia. Uutuutena Qatar/Iran keissi, saa nähdä mitä poikii, maailmanrauhan kannalta taatusti EI MITÄÄN HYVÄÄ.
USA toistaseks ainoo, joka Venäjän "totaalituhoa" vois ees aatella. Tosin ei totalitaarista tai joutuu itseltäänkin uhraamaan Alaskan ym.. Tää siis mielikuvitusleikkinä sille, ettei Venäjä millään tavoin vastais hyökkäykseen. - NoBoxxx
Eikä Syyria ole vielä taputeltu valmiiksi, jenkkien maa armeijaa suojellaan ilmasta käsin.
Sota Venäjän ja USA:n välillä on mahdoton ilman täystuhoa, tämäkin lienee selvä asia?
USA:lla ei ole tavanomaista aseistusta likimainkaan tarvittavaa määrää ja liittolaisten armeijat ovat rapakunnossa. Eli tavanomaisessa yhteenotossa jenkeille käy huonosti, onhan hyviä esimerkkejä näiden kyvystä ja moraalista? Onko maalla varaa ja kykyä huoltaa ja aseistaa miljoonia sotilaita, ei varmasti ole?
Eli tällainen skenaario on mieletön ja jos ja kun taktiset ydinaseet otetaan käyttöön, ryöstäytyy se vääjäämättömäksi ydinsodaksi joka tuhoaa kaiken.
- suomennosaloituksesta
Alkuperäisestä suomennos:
Ilman nettiä ja kirjoitus mahdollisuutta tuhoutuisin muutamassa tunnissa
Arkajalka
Koko käsitykseni teknologiasta ja ominainen pelkuruuteni ovat perinteellisiä tuhonairueita päässäni. Keinoni kommunikoida ovat surullisia kopioita oikeista kommunikointityyleistä ja olen pelkkä housuunpaskova jänishousu. Tämä on jo niin monasti nähty. Ei siinä nikin nimen muuttaminen näyttele mitään roolia. - Verisentorinparaati
Venäjä antautuisi ennen ensimmäistä laukausta. Ei edes venäläinen ole niin tyhmä että kuvittelisi pärjäävänsä.
- Pölkkypäitä
No...niin tyhmä se kyllä on.
- Anonyymi
Jotta elämä voisi jatkua maapallolla, olisi välttämätöntä poistaa ihmiset Täältä. Esimerkiksi ydinsota on hyvä ratkaisu. Bakteerit ja yksilölliset alkueläimet ovat sitkeitä elolle
- Anonyymi
"Ei edes venäläinen ole niin tyhmä että kuvittelisi pärjäävänsä."
...sinulle? Missähän vaiheessa on odotettavissa se, että alat todistaa asiaa? Alan epäillä, että olet kytevä aikapommi... Haluatko todella olla sellainen?
- Anonyymi
"Sodassa ryssä tuhottu kokonaan muutamassa tunnissa"
No sen luulis viimeistään pelastavan koko jäljelle jäävän eteläisen pallonpuoliskon?
Hienoa Nato!!!- Anonyymi
Sinulla on siis jotain korkeaa älykkyysosamäärää vastaan? Narismin piirteet, jotka vaativat aliitajuisesti kehityksen vastaisuutta.
- Anonyymi
Tuo väkivallan ja tappamisen ihannointi koko S24:llä viittaa samasta oireesta kärsivään mieheen, jossa on samoja merkkejä toiminnassaan kuin Kazanin ampujalla. Jutut kuolemasta ja sodasta suhteellisen estottomia ja unelmoivia.
Ettei kyse olisi samasta ongelmasta - kasvain päässä, joka johtaa ihmisvihaan, ja pakkomielteisiin kirjoitteluihin, kunnes edettyään tarpeaksi, kulminoituu harhoihin ja tarpeeseen lähteä ennaltaehkäisemään niiden kuviteltua vaaraa tai tarvetta tuhota jotakin? - Anonyymi
"Jotta elämä voisi jatkua maapallolla, olisi välttämätöntä poistaa ihmiset"
... ja tuhota kaikki kristityt ja venäläiset yms.? Näitä juttuja riittää niin paljon, että kyseessä on todennäköisesti yksi mies.
Onkohan kyseessä kasvain päässä, kuten Kazanin tapauksessa...? Noi jutut viittaa kytevään aikapommiin ottaen huomioon muutkin kirjottelut. Kuoleman ja tuhon jatkuva ihannointi viittaa samoihin oireisiin...
Kannattaisko sun hakeutua hoitoon ennenkun on liian myöhäistä? Kaikesta päätellen et tunnu ymmärtävän, että kirjottelus on todella sairaan oloisia? Eli olet menettämässä todellisuuden tajuasi?- Anonyymi
Tämä Nato-palsta on erittäinkin viihdyttävä ja humoristinen. Aika rapsakkaa ja intohimoista keskustelua aiheesta. Eihän tätäkään viestiketjua pysty hymyilemättä lukemaan.
Mutta antakaa palaa vaan! Kunnia Sananvapaudelle. Ai niin. Olen vankkumaton Naton-puolestapuhuja ja -kirjoittaja. Saa vapaasti haukkua, jos uskaltaa. :) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä Nato-palsta on erittäinkin viihdyttävä ja humoristinen. Aika rapsakkaa ja intohimoista keskustelua aiheesta. Eihän tätäkään viestiketjua pysty hymyilemättä lukemaan.
Mutta antakaa palaa vaan! Kunnia Sananvapaudelle. Ai niin. Olen vankkumaton Naton-puolestapuhuja ja -kirjoittaja. Saa vapaasti haukkua, jos uskaltaa. :)Sun jutuissa ei ole kysymys Natosta, vaan oman egon pönkittämisestä. Sitä todistaa sana "jos uskaltaa".
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä Nato-palsta on erittäinkin viihdyttävä ja humoristinen. Aika rapsakkaa ja intohimoista keskustelua aiheesta. Eihän tätäkään viestiketjua pysty hymyilemättä lukemaan.
Mutta antakaa palaa vaan! Kunnia Sananvapaudelle. Ai niin. Olen vankkumaton Naton-puolestapuhuja ja -kirjoittaja. Saa vapaasti haukkua, jos uskaltaa. :)Olisit ilo käsilleni.
- Anonyymi
Tiltuilla näyttää olevan vakio agendana että Nasse myy vaikka äitinsä päästäkseen NATOon.
Mitä olen Itämaita seurannut niin siellä myydään yleensä ensin lapset koska niistä saa parhaan hinnan, sitten sukulaisten lapset, jne ja viimeiseksi vanhimmat johtuen tietenkin siitä että sijoitus 80-v ei ole kovinkaan kannattava.
Meillä Suomessa ei tälläistä kauppaa käydä mutta Itä Rieska (Reiska suom. huom.) ei sitä ymmärrä.- Anonyymi
Onko nazzella kaikki hyvin kun tuollaista paskaa höpäjää
- Anonyymi
"Venäjä antautuisi ennen ensimmäistä laukausta. "
Niiiiiinhän sillä kai on ollu tapana? ;) - Anonyymi
Nazzella on sitten homma hanskassa kun Venäjä tuhottu muutamasssa tunnissa ainakin teoriassa
- Anonyymi
Suomella on vuosittain puolenkymmentä itkun ja valituksen päivää kun sai sellaisen selkäsaunan että ei heti mielistä unohdu. Hakattiin häväistiin tapettiin armotta että lopulta oli armoa rukoiltava Neuvostoliitolta. Sata vuotta heti itku jatkunut ja jatkuu edelleen. Luuserit on häviäjiä olleet ja tulevat edelleen olemaan.
- Anonyymi
Hesarin eilisen Hanko lomakohteena -jutun mukaan Venäjällä on vuosittain perinteenä poliisisaattueen turvaama viime aikoina entistä näyttävämmäksi käynyt seremonia Hangossa olevalla Neuvostoliiton sirppi- ja vasara -muistomerkillä. Talvisodan päättäneissä rauhanehdoissa jouduimme vuokraamaan Hankoniemen Neuvostoliitolle 30 vuodeksi, mutta jo runsaan vuoden kuluttua he joutuivat poistumaan sieltä Saksan hyökättyä Neuvostoliittoon ja huoltoyhteyksien ylläpitämisen käytyä venäläisille ylivoimaiseksi. Venäjä tuskinpa sallisi vastaavaa muiden valtioiden seremoniaa Venäjällä?
- Anonyymi
Haastateltu: "Nykyään joka kevät voitonpäivänä eli Venäjän tärkeimpänä virallisena juhlapäivänä muistomerkille karauttaa mustilla autoilla Venäjän suurlähetystön väkeä."
”Silloin täällä soi venäläinen sotilasmusiikki ja poliisit ovat turvaamassa. Tuntuu, että vuosi vuodelta tapahtuma muuttuu suuremmaksi.” - Anonyymi
On ollut paljonkin kaikenlaisia seremonioita Suomella Venäjällä. Hautausamailla,kirkoilla, taistelupaikoilla ym.
- Anonyymi
Kiesus ..
Väliin joku puhuu korkeasta älykkyysosamäärästä..
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää2542487puukkotappelu-keskella-tieta
https://www.paivanlehti.fi/puukkotappelu-keskella-tieta-kohta-toinen-miehista-makasi-elottomana-maassa/ Poliisi sai klo292128Missä Martina miehineen?
Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M2481531Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.561515- 621390
- 751232
- 681069
Suurimman myrskyilyn jälkeen
vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul431065Skandaali on persujen vaaliromahdus, ei jonkun metsän kaataminen
Huvittaa kuinka persut yrittävät saada heidän omasta skandaalistaan huomion aivan toisaalle. Persut ovat huonoja häviäm3151043Miten pääsisin vielä tutustumaan sinuun?
Tekisi mieli etsiä sinut facebookista ja laittaa viestiä, se vaan olisi vähän noloa mutta silti haluaisin kokeilla. Siel361021