http://www.hs.fi/tiede/art-2000005244478.html?share=2c48011a1c272ac6524a3dccf2fc1b24
Hyvin kiusallinen löydös.
Taas uutta tietoa ihmislajin evoluutiosta
8
291
Vastaukset
- Jyrinhuomio
Olen 50 v. seurannut aktiivisesti fossiilinkaivajien uutisointia ja ninpä olen huomannut sen hassun piirteen että mitä suurempi oppiarvo on fossiilin löytäjällä niin sitä merkittävämpi ja mullistavampi on mediaotsikoiden mukaan hänen löytönsä joka panee usein koko evoluutioteorian uusiksi, hehe.
Siksi en luota sokeasti tuollaisiin uutisiin, sillä niin se menee evoluutioteoriassa että jonkin ajan kuluttua joku uusi oppinut tulee taas tekemään tuon löydön merkityksettömäksi omalla uudella löydöllään, hehe.
Esimerkiksi ihmisen alkuperä on mullistettu niin monta kertaa että nyt johtavat ovat avoimesti tunnustaneet että ihmisen evoluutio on hämärän peitossa.
Miksi se on aina ollut näin?
Siksi että mitään evoluutuota ei ole koskaan ollutkaan joten se mahdollistaa sen että tarinoita kerrotaan tarinoiden päälle ikäänkuin kyseessä olisi ikiliikkujatarinatalo.- fhdrhdrh
Jos olisit seurannut itse tutkimuksia etkä vain uutisia, tai olisit edes lukenut uutisista muutakin kuin otsikot, tietäisit, että kaiken uusiksi panevat löydöt tai havainnot eivät yleensä oikeasti pane kaikkea uusiksi. Harvoinpa vanhat löydöt muuttuvat uusien myötä merkityksettömiksi. Uudet teoriat ja selitykset havainnoille tuppaavat myös täsmentämään ja osittain korjaamaan vanhoja pikemmin kuin osoittamaan ne täysin vääriksi.
Suurempi oppiarvo? Kyllä nuo kaivauksia johtavat taitavat pääsääntöisesti olla tohtorintutkinnon suorittaineita. Mikä se vielä korkeampi oppiarvo sinin mielestäsi olisi, jolla porukasta erottuisi?
Olet varmaan 50 vuotta uskonut kreationistien höpinöitä ja omat tietosi antropologiasta tai paleontologioasta ovat juurikin kyseisestä sylttytehtaasta. Niiden sivustojen laatijoissa taitavat tohtorit olla harvassa, ainakin sellaiset jotka ovat valmistuneet kansainvälisesti laadukkaiksi tunnustetuista yliopistoista.
Ihmislajin evoluutio useamman miljoonan vuoden takaa on hämärän peitossa, mutta sekin vain siksi, että mahdollisia eri-isiä on löydetty niin paljon. Muutama laji taaksepäin tiedetään kuitenkin suurella varmuudella.agnoskepo kirjoitti:
Suurempi oppiarvo? Kyllä nuo kaivauksia johtavat taitavat pääsääntöisesti olla tohtorintutkinnon suorittaineita. Mikä se vielä korkeampi oppiarvo sinin mielestäsi olisi, jolla porukasta erottuisi?
Olet varmaan 50 vuotta uskonut kreationistien höpinöitä ja omat tietosi antropologiasta tai paleontologioasta ovat juurikin kyseisestä sylttytehtaasta. Niiden sivustojen laatijoissa taitavat tohtorit olla harvassa, ainakin sellaiset jotka ovat valmistuneet kansainvälisesti laadukkaiksi tunnustetuista yliopistoista.
Ihmislajin evoluutio useamman miljoonan vuoden takaa on hämärän peitossa, mutta sekin vain siksi, että mahdollisia eri-isiä on löydetty niin paljon. Muutama laji taaksepäin tiedetään kuitenkin suurella varmuudella.Tohtorit eivät ole käyneet Kihtiputaan maamieskoulua, kuten jyrbä salmiakkisalukin tutkimuksen mukaan.
- Tajuatko
Tässä vähän lisävaloa asiaan
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14884386/niin-muuttuu-maailma-evomoraaliseksi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2116188Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis1775758Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai154704BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että2504287- 2373638
Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1373430Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j673411Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1283249HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok212966Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan22429