Tere! Sattuuko joku muistamaan/tietämään Malmber-nimisen taiteilijan, jonka etunimeä en muista? Vaikutti käsittääkseni Tammisaaressa. Teki kai eniten merimaalauksia. Mikähän lienee noiden hintataso nykyään?
Merimaalaukset?
Merestätykkäävä
3
252
Vastaukset
- Hjuggus
Malmber tai onko Malmberg.
- Merestätykkäävä
No totta kai Malmberg (ihan puhdas lyöntivirhe).
- Merestätykkäävä
Anteeksi - kaivoin vähän tietoa: oikea nimi olikin Lars-Eric (Lasse) Malmlund... No, pyytäisin uudelleen jotakuta tietävää vastaamaan, mikä mahtaa olla Malmlundin merimaalausten hintataso nykyisin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121441
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881297Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1361047- 68974
- 39897
- 69864
- 97857
- 75846
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.54832Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39774