Heidi Hautala puhuu asiaa:
http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/hautala nato-66475
http://www.finlandnato.org
http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/hautala nato-66475
http://www.finlandnato.org
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
linkki vielä uudestaan, olkaapa hyvät:
http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/hautala nato-66475
http://www.finlandnato.org
Kolmas kerta toden sanoo:¨
http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/hautala nato-66475
http://www.finlandnato.org
Eiku neljäs kerta:
http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/hautala nato-66475
http://www.finlandnato.org
Minä olen Heidi Hautalaa pätevämpi ja vastaan , ei koskaan Natoon.....katsokaa mikä katastrofi oli Libya?
Hyvinvointivaltio siirrettiin pysyvään sekasortoon ja kukaan ei ota vastuuta?
Eikä suinkaan ainoa musta aukko Naton historiassa?
Onko tämä paha 'seura' myös meidän kohtalomme, toivottavasti järki voittaa?
Libya ei kuulunut NATO:on eikä NATO kaatanut Libyaa. Maassa kuohui vuosikymmeniä, kunnes siellä repesi kuten diktatuureissa väkisinkin jonain päivänä käy. Turhaan horiset jostakin sosiaaliturvasta, työtä ihmiset kaipaavat vapauden lisäksi.
Et ole perillä Libyan tilanteesta ennen ulkoisen 'kansannousun', jos olisit et kehtaisi ulostaa noin järjetöntä tuklkintaa?
Eli sinä olet valehtelija.
Äläpä punikki kehtaa. Libyassa kuohui koko ajan. Lue nyt pikkuisen historiaa, jos et muista dementiasi vuoksi.
Kuinka helkkarissa maassa, jossa kansalaisilla oli suorastaan loistava elintaso olisi kansannousu mahdollinen?
Kerro se palstan trolli?
Sinähän se valehtelet.
Sehän näkee kaikki......
Libyan väki ei "joutunut ahtaalle" ennen kuin sinne tuli jenkkien palkkaamia "kapinallisia" Saharan eteläpuolisista muslimimaista ja Euroopasta.
Libya oli yksi harvoista täysin velattomista maista, siellä tuettiin asumista valtion varoin, kaikki koulutus ja terveydenhuolto olivat täysin ilmaisia koska siellä käytettiin öljytuloja koko kansan hyväksi.
Entisen Jugoslavian alueella pelkästään serbeistä tehtiin syntipukkeja, vaikka albaanien rosvopäällikkö itse tv-haastattelussa kertoi kuinka he tappoivat serbipoliiseja tarkoituksella albaanikylien laitamilla koska tiesivät, että serbit kostavat kyläläisille. Tapattivat siis tarkoituksella omiaan saadakseen jenkeille myönteistä uutiskuvaa. Joukkomurhiin syyllistyivät kaikki osapuolet.
Haagin pelletuomioistuin tuomitsi kaksi kroaattien murhamiestä pitkiin vankeusrangaistuksiin, mutta jenkit määräsivät heidät vapautettaviksi ja "tuomioistuin" kusi muroihinsa tottelemalla.
Jenkeille muslimit ovat ja olivat pahinta maailmassa, mutta jostakin syystä Kosovon albaanit olivat poikkeus, vai eivätkö jenkit tienneet, että nämä ovat muslimeja?
Bushin aikana Irakin pohjoisosaan muodostettiin lentokieltoalue kurdien suojaksi Saddamia vastaan. Sama suojeltava kurdi muuttui vapaasti metsästettäväksi roistoksi mennessään rajan yli Turkin (Nato-maa) puolelle ja Turkin (Nato-maa) armeija teki säännöllisesti tappoiskuja Irakin kurdialueelle.
Ei ole olemassakaan mitään itsenäistä Natoa, se tekee tasan mitä USA käskee. Emme saa milloinkaan päästää näitä sotahulluja maahamme, se olisi Suomen loppu.
Venäjä tappaa sotahulluuksissaan Syyriassa ja Ukrainassa.
Sotahullu Venäjä on ainoa maa Euroopassa, joka tappaa toisen eurooppalaisen maan väestöä.
Venäjä on pidettävä kaukana Suomen rajoista ja etenkin Suomen rajojen sisältä.
NoBoxin mielestä kaikki hänelle epämieluisat kumoukset tai kapinat ovat ulkopuolisten tekemiä! Jostakin syystä sItten lokakuun vallankumouksen teki venäläiset bolsevikit eikä CIA:-)
Yleensäkin kaikki tosiasiat elää NoBoxin mielessä riippuen siitä ketä ne hyödyttää. Kumouskin on ok, kunhan se ei tapahdu Ukrainassa, joka NoBoxin mielestä "kuuluu" Venäjälle ja on aivan ok, että venäläiset "vapaaehtoiset" siellä sotii!
CIA on fakta, ja se sekaantuu erilaisiin....monimuotoisiin juttuihin ympäri maapallon, joka tämän kieltää on idiootti.
Aivan:-) Bolsevikit olivat CIA:n kätyreitä? Syyrian kapinalliset eivät e syyrialaisia! Libyassa ei voitu kapinoida kun kansa rakasti Gaddafia! Ukrainassa koko armeija on CIA:n palkollisia ja vain Itä-Ukrainassa asuu oikeita ukrainalaisia? Listahan on loputon ja se joka ei tätä usko valehtelee:-D
On hauskaa, että sinulle maailma on aina mustavalkoinen? P-Koreassakin asuuonnellinen kansa eikä maassa ole vankileirejä? Ei voi olla kun kansa kerran tykkää?
Libyan elintaso on tarkistettavissa Muammarin aikaan, ei ole tarvetta uskotella juttuja?
Jos on tarvetta valehdella, sitä tehdään kumoamalla kaikki todellinen ja tätä on tehty antaumuksella.
Joten katsoppa taas peiliin, kehtaatko?
Oliko peräti taas 'eläkeukko' asialla, pirteänä vahvistamassa omaa uskoaan 70-tiimaisena?
Tosin minun harhainen mieli näkee joka paikassa cia:n masinoimia salaliittoja
Ok, ota rauhallisesti. Mv-lehden Janitskin alkoi jo nähdä itsensä Andorran sijaan Amerikassa, jossa hän nautti CIA:n yllä- ja huolenpitoa:) :)
Tosiasiassa Montenegro liittyi jo Natoon ja Makedoniakin haluaa liittyä Natoon.
Venäjän yhteyteen ei vain näytä tunkua olevan...
Näkeekö NoBox asiat siten, että hyvä elintaso yksinomaan takaa kansan tyytyväisyyden? Vai olisiko ihmisillä muutakin sisältöä elämässään?
Miksi Venäjällä osoitetaan mieltä? Ovatko kaikki mielenosoittajat siellä CIA:n agentteja?
On todistettu, kansan into Natoon herää vasta Venäjän hyökkäyksen jälkeen. Näin oli Georgiassa ja Ukrainassa. Ensin kuherrus kausi venäjän kanssa, sitten naimisiin Natoon kansa. Ei sen viisaampi suomalaiset kun muut kansat. Venäjä käytti hyväksi ihmisten lyhyt muistin ja ahneus.
Montenegro liittyi Natoon, Makedonia haluaa liittyä Natoon...
Natoon halutaan.
Venäjän yhteyteen ei näytä kukaan kaipaavan.
Paitsi toveri NoBox, joka ilmoitti, että venäläisenä hän menisi vapaaehtoisena Ukrainaan sotimaan!?
Taannoin NoBox kahaisi vastaavansa kaikkiin kysymyksiin?
Tehdäänpä testi.
1. Onko Ukraina itsenäinen valtio?
2. Saako se olla itsenäinen valtio?
3. Olisiko Ukrainalle onnellisempaa olla Venäjän alusmaa?
Ja lopuksi erityiskysymys:
4. Onko SDP Suomessa asemmistopuolue?
PUTIN ON VARAS!
Näin huudettiin eilen Venäjällä yli 800:lla eri paikkakunnalla.
Tuliko yllätyksenä....
Ei fasisti Hautalan sanomisia kannata paljon huomioida.Hautala edustaa kaikkein vasten mielisintä Nato-fasismin kannattaja kuntaa.Se on huomioitu myös Venäjällä.Hautala ei ole tervetullut Venäjälle.
Venäjällä ei omassa RussoNatsien Putin seurakunnan hihhulikokouksissa hoeta muuta kuin, että Putin on kaikkien maailman NasiNatsien epäpyhä siittäjä.