Tyhmät menevät kadotukseen. Mikä onkin heille täysin okein, joku taso Taivaassa onkin syytä olla. Ketä kiinnostaisi viettää ikuisuutensa jonkun tylsän ateistin kanssa? Itse en jaksa ateisteja ja heidän vihapuheitaan edes täällä ajassa.
Älykkäät uskovat
10
243
Vastaukset
- terve.menoa
No onneksi sinäkin kuolet kuollessasi. Loppuvat nuo ikävät juttusi siihen.
Ei tuollaista kukaan ikuisesti jaksa katsellakaan.- tämä.on.totuus
Miten niin ikävät. Minähän annan aina toivoa ja valoa myös ateisteille osoittamalla heille, että on olemassa toinenkin tie. Tie, joka vie paljon pidemmälle.
Sehän on iloinen sanoma. Ei ole minun vikani, jos ateistit eivät halua kuunnella tai eivät synnynnäisten vajavaisuuksien takia pysty ymmärtämään. - tämä.on.totuus
Iloinen (GAY) ja muutenkin Tie on rekkojen saartama
Hihhulin Psyyke: hitaasti se palaa maassamme, paineessa hiukan erinlailla ;)
Ei ole myöskään vikani, jos evankelistat ovat vajakkeja hiennnuuskijoita! - terve.menoa
tämä.on.totuus kirjoitti:
Miten niin ikävät. Minähän annan aina toivoa ja valoa myös ateisteille osoittamalla heille, että on olemassa toinenkin tie. Tie, joka vie paljon pidemmälle.
Sehän on iloinen sanoma. Ei ole minun vikani, jos ateistit eivät halua kuunnella tai eivät synnynnäisten vajavaisuuksien takia pysty ymmärtämään.Totuus on se, että sinä kirjoittelet paskaa. Suuret luulosi eivät tee sinusta ikuista.
- tämä.on.totuus
tämä.on.totuus kirjoitti:
Iloinen (GAY) ja muutenkin Tie on rekkojen saartama
Hihhulin Psyyke: hitaasti se palaa maassamme, paineessa hiukan erinlailla ;)
Ei ole myöskään vikani, jos evankelistat ovat vajakkeja hiennnuuskijoita!Vain kaikkein eniten väärinuskovat levittävät sanomaana rekkojen avulla. Oikea tapa on kertoa ilosanomaa, eli siis sitä, että kenenkään ei ole mikään pakko palaa ikuisessa tulessa kuolemansa jälkeenkään, juuri siellä, missä sen kuulemista kaihdetaan. Eli ateistien keskuudessa. Ajattelen tässä juuri kaikkia niitä syntymästään saakka ateisteina olleita, jotka eivät koskaan ole kuullet Jumalan armosta ja rakkaudesta, joiden takia heidänkään ei tarvitse kärsiä ikuisessa tulessa, jos he vain alkaisivat uskomaan siihen.
Mietin usein, millaisia vanhempia on näillä ateistilapsilla, kun eivät kerro lapsilleen Suurtesta Totuudesta eivätkä Pelastuksen Tiestä, vaan antavat lastensa jäädä synnin orjuuteen ja saatanan valtaan niin, että joutuvat sitten kadotukseen. Eivtkö ateistivanhemmat rakasta lapsiaan lainkaan!
Olen niin monta kertaa itkenyt sinunkin sielusi puolesta. Sinun pitäsii lopettaa nikkien varastelu, ottaa kaste ja alkaa kunnolliseksi kristityksi, mieluummin luterialiseksi, sillä luterilaiset ovat kaikista kristityistä ja ylipäätää kaikista ihmisistä maailmassa, harmittomimnpia, enimmäkseen.
Osdotan niin päivää, jolloin sinäkin olet valmis tekemään suuren ratkaisun elämässäsi ja kääntymään kasvotusten Valon Herrana kohti, pios siitä pimeydestä, jossa sielusi nyt riutuu! tämä.on.totuus kirjoitti:
Miten niin ikävät. Minähän annan aina toivoa ja valoa myös ateisteille osoittamalla heille, että on olemassa toinenkin tie. Tie, joka vie paljon pidemmälle.
Sehän on iloinen sanoma. Ei ole minun vikani, jos ateistit eivät halua kuunnella tai eivät synnynnäisten vajavaisuuksien takia pysty ymmärtämään." Ei ole minun vikani, jos ateistit eivät halua kuunnella tai eivät synnynnäisten vajavaisuuksien takia pysty ymmärtämään. "
Tutkimusten mukaa ateistit ovat reilusti jumaluskovia älykkäämpiä. Lue tästä:
http://www.is.fi/tiede/art-2000000647575.html
- Epäilijä
Näitä Jeesukseksi itseään luulevia riittää.
Mielisairaalat on niitä pullollaan, kaduille niitä riittää ja netissä viimeistä tuomiota jakavaa häiriintynyttä Jeesusta vasta iso esiintymä onkin.
Mahtaisi oikeaa Jeesusta nolottaa hullut seuraajansa. No missä niitä sinun älykkäitä uskoviasi sitten oikein on? En itse ainakaan tunne yhtäkään älykästä uskovaa.
- sitähän.se
Heitä on vain satukertomuksissa, aivan kuten jumaliakin.
- henget.puhuvat
"joku taso Taivaassa onkin syytä olla"
Tämäkin pastori nostaa taivaallista tasoa: https://www.youtube.com/watch?v=me2H7Ja93Wg
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa
Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens1203521EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt2202527Kesäaika on normaaliaika...
...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul2141965Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa
taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta491792Ähtärin päättäjät
Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b521177Tulen hulluksi hänestä
Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu67997Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?
Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva18895- 109879
Koulussa puukotus
Tapuli kaupungissa, ollaanhan me maailman onnellisin kansa. Voi puhäjysäys.. millä mittarilla onnellisuus on mitattu,, p26811Ensimmäinen kuukausi palkatatta
Siis ei jumankauta näitä kokoomuksen ehdoituksia. Nytkin joku Otto Meri ehdoittaa, että ensimmäinen kuukausi pitäisi ty71767