A-M Henriksson lausui ennen vaalia

että PS:n tulee astua ulos "mustavalkoisesta kuplastaan". Nyt vain onniteltiin Halla-ahoa ...tuleekohan ulos astumista?
264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sotahistoria on suuri tuskan aihen RKP:läisten historiassa.
.
Heidän edustajansa yritty muuttaa historiaa valheeliseksi todellisuuden peittelemiseksi.
.
Siinä on mustavalkoista kuplaa sadoiksi vuosiksi roskaruotsalaisille nieltäväksi.

Äänestä

Tulehan Anna-Maja (rkp) ulos sieltä ruotsinkielisestä kuplasta. Se puhkaistaan muutaman vuoden kuluttua, kun Suomesa on enemmän arabeja kuin ruotsinkielisiä.

Kokoomuksen pikkukellokkaat, vihreiden mini-Niinistö ja vasureiden Lillan julmistelevat nyt persuja vastaan, vaikka heillä ei ole osaa eikä arpaa hallituksen jatkosta.

Tämäkö on oikeasti tavoitteena: hallitus nurin ja uudet vaalit sekä sote-uudistuksen jäihinpano?Näistäkö potkua talouskasvulle? No, ei varmasti.

Halla-ahon otettava isännän otteet puolueessaan viikon sisällä. Muuten menee uskottavuus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Cappas kirjoitti:

että PS:n tulee astua ulos "mustavalkoisesta kuplastaan". Nyt vain onniteltiin Halla-ahoa ...tuleekohan ulos astumista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu