cretu-- vetäytyy

cretu---

Olen sitä mieltä, että tehtäväni tällä foorumilla on täytetty.

Tavoitteni oli saada nuoren maan kreationistit ja naturalistit huomaamaan se, miten paljon heidän ennalta totena pitämänsä maailmankatsomus ja usko vaikuttavat heidän ajatuksiinsa ja johtopäätöksiin tieteellisen tutkimuksen tuloksista ja luonnosta tehdyistä havainnoista.

Kiitän kaikkia keskusteluun osallistuneita ja toivon teille mitä parhainta tulevaisuutta, onnellisia aikoja ja menestystä elämäänne. :-)

16

369

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jyrikiittää

      Kiitos käynnistä, ja oli ihan kiva huomata että joku muukin on sitä mieltä että fundien lisäksi arvostelukyvyttömiä löytyy myö herkkäusko-evokeista, sillä eihän tieteellä ja evoluutioerialla ole todellisuudessa muuta yhteistä kuin se että uskomusvapaa tiede ( n. 30 % tieteestä), torppaa evoluutioteorian täysin.

      • Jyrin_kiitos_paskaa

        Kiittelehän Jyri sitä pedofiileja suojelevaa jehovakulttiasi, etteivät ole paljastaneet kaappihomouttasi samalla, kun näytät jotain faktaa väitteidesi perustaksi. Hehe, ethän sinä tule näyttämään, koska olet pelkkä palstapelle.


    • Knark5

      Aloituksesi olikin lähes ainoa järkevä tekosi.

      Esitänpä kuitenkin profetian, että parin viikon päästä ilmaannut uudelleen jollakin muulla nimimerkillä.

      • cretu---

        Lupaan sinulle sen, että en tule tälle foorumille jonkin muun nimimerkin kautta. Minä olen cretu--- ja valveutunut lukija huomaa pian, jos joku muu yrittää esiintyä minuna. Jos tulisin tälle foorumille myöhemmin jollakin toisella nimimerkillä, niin fiksut ihmiset huomaisivat sen. Täällä ei tosin ole kovin montaa fiksua ihmistä, joten sellainen harhautus voisi onnistua. Onhan minunkin arveltu olleen milloln kukakin aiemmin täällä kirjoittanut hörhö, vaikka olen ainoa järkevä kreationisti täällä sinä aikana, jona olen seurannut foorumia.

        Terveisin.... nimikirjaimet. :-)


    • Ymmärrän hyvin. Sitten kun väitteitäsi alettiin kyseenalaistaa urakalla, huomasit, ettet niitä pystykään puolustamaan, esimerkkinä vaikkapa tuo K/T-raja. Aika siis vaihtaa maisemaa.

      • cretu---

        Rakas Piikkisika.

        K/T raja ei ole millään tavalla tieteellistä maailmankuvaani vastaan.

        Minä rakastan sinua Piikkisika. Rakastatko sinä minua? :-)

        Elämäni kulkee kohti loppuaan. En jaksa enää kauan jatkaa tätä väittelyä. Kiitän kaikkia keskusteluun osallistuneita ihmisiä ja toivotan teille kaikkea hyvää.


      • "K/T raja ei ole millään tavalla tieteellistä maailmankuvaani vastaan."

        Eihän siitä edes ole kysymys, vaan siitä, ettet kykene järkevästi selittämään, miten nuo lajit ovat tulleet olemassaoloon K/T-rajan jälkeen kun kiistät evoluution. Yrität puhua aiheen vierestä, kun et kykene puhumaan aiheesta.

        "Minä rakastan sinua Piikkisika. Rakastatko sinä minua? :-)"

        En. Pidän sinua tyypillisenä valehtelijana enkä arvosta sitä lainkaan.

        "Elämäni kulkee kohti loppuaan. En jaksa enää kauan jatkaa tätä väittelyä. Kiitän kaikkia keskusteluun osallistuneita ihmisiä ja toivotan teille kaikkea hyvää."

        Kiitos samoin.


      • älyttömyyspaistaa
        moloch_horridus kirjoitti:

        "K/T raja ei ole millään tavalla tieteellistä maailmankuvaani vastaan."

        Eihän siitä edes ole kysymys, vaan siitä, ettet kykene järkevästi selittämään, miten nuo lajit ovat tulleet olemassaoloon K/T-rajan jälkeen kun kiistät evoluution. Yrität puhua aiheen vierestä, kun et kykene puhumaan aiheesta.

        "Minä rakastan sinua Piikkisika. Rakastatko sinä minua? :-)"

        En. Pidän sinua tyypillisenä valehtelijana enkä arvosta sitä lainkaan.

        "Elämäni kulkee kohti loppuaan. En jaksa enää kauan jatkaa tätä väittelyä. Kiitän kaikkia keskusteluun osallistuneita ihmisiä ja toivotan teille kaikkea hyvää."

        Kiitos samoin.

        En tiedä, mistä MH:n katkera sävy mahtaa johtua, mutta olisiko hänenkin aika mennä itseensä ja todeta,että kommenttinsa oli ala-arvoinen? Eikö pelkkä kiitos ja näkemiin olisi riittänyt?! Toisin kuin cretu, en voi sanoa rakastavani ihmistä,joka vastaa noin törkeillä sanoilla ihan asialliseen kirjoitukseen,jotain on MH:lla todella vinossa! Kiitos cretu ja valoisaa jatkoa.


      • Perreles
        älyttömyyspaistaa kirjoitti:

        En tiedä, mistä MH:n katkera sävy mahtaa johtua, mutta olisiko hänenkin aika mennä itseensä ja todeta,että kommenttinsa oli ala-arvoinen? Eikö pelkkä kiitos ja näkemiin olisi riittänyt?! Toisin kuin cretu, en voi sanoa rakastavani ihmistä,joka vastaa noin törkeillä sanoilla ihan asialliseen kirjoitukseen,jotain on MH:lla todella vinossa! Kiitos cretu ja valoisaa jatkoa.

        Molo on sivistymätön ääliö. Ei hänen katkerille höpinöilleen kannata huomiota antaa. Paistukoon helvetissä mokoma ääliö aborttimurhaajahoitsu.


      • älyttömyyspaistaa kirjoitti:

        En tiedä, mistä MH:n katkera sävy mahtaa johtua, mutta olisiko hänenkin aika mennä itseensä ja todeta,että kommenttinsa oli ala-arvoinen? Eikö pelkkä kiitos ja näkemiin olisi riittänyt?! Toisin kuin cretu, en voi sanoa rakastavani ihmistä,joka vastaa noin törkeillä sanoilla ihan asialliseen kirjoitukseen,jotain on MH:lla todella vinossa! Kiitos cretu ja valoisaa jatkoa.

        "En tiedä, mistä MH:n katkera sävy mahtaa johtua, mutta olisiko hänenkin aika mennä itseensä ja todeta,että kommenttinsa oli ala-arvoinen? Eikö pelkkä kiitos ja näkemiin olisi riittänyt?!"

        Tarkoitat siis, että minun olisi pitänyt vain hyväksyä cretun julkinen valehtelu? Sellaistako sinä sieltä Raaatustasi luet? Valehteleminen on siis sinusta ok, kunhan ilmoittaa, että rakastaa kaikkia.

        "Toisin kuin cretu, en voi sanoa rakastavani ihmistä,joka vastaa noin törkeillä sanoilla ihan asialliseen kirjoitukseen,jotain on MH:lla todella vinossa! Kiitos cretu ja valoisaa jatkoa."

        Eli sinä et rakasta minua, koska sanoin, etten rakasta cretua, koska hän valehtelee. Tiedätkö, en minäkään rakasta sinua, vaan pidän sinua yksinkertaisena urpona.


    • tieteenharrastaja

      Ainakin henkselinpaukutusvalehtelusi määrätavoite on komeasti ylitettykin.

    • Tanekod

      Että sellaista tyhjänpäiväisyyttä Jumalan luomisesta. On Hän luonut sen pitkän tai lyhyen kaavan mukaan so what. Ja mikä on Jumalalle aikoja, koska Hän itse luonut ajan? Puhutaan ja väitellään nyt aurinkopäivistä, vaikka koko aika on suhteellista! Toisaalta Luomiskertomuksen asemasta geologisena tutkimuksena, vaikka koko kirjoitus on profetiaa, ja siten luettava. Kukaan ihminen ei ole luomista nähnyt ja siten myös ymmärrettävä, kuten Ilmestyskirja. Tieteessä on paljon totuutta, eikä se sodi Jumalan sanaa vastaan ellei siihen liitetä oheeisena ateistista aspektia, jota kyllä on tehty sitten valistuksen, Feuerbachin, Marxin ja Freudin mutta heidän teoriansa ovat ateistis-asenteellisia lähtökohtaisesti, joten tutkimustulokset ovat siemenensä mukaisia!

    • Onko pulun nyt aika lentää omiensa keskuuteen ja kertoa voittaneensa?

      • On sellainen epäilys, että tuonkin pulun ainoa omainen on viranomainen.


    • IlkimyksenUutispalvelu

      JC:hän oli jossakin vaiheessa sitä mieltä että hänen osuutensa alkaa olla valmis. Mielestään hän oli opettanut evokkeja riittävästi niin taksonomiassa kuin todennäköisyyslaskennossa. Hän taisi surra sitä, että moloch_horridus ei vieläkään aivan usko hänen opetuksiaan ja uttia hän kai piti aivan kehityskelvottomana. :-D

      itte.pirun ajatus siitä, että jyrtsi, cretu-- ja JC ovat kolmoset, kuulostaa melkein todennäköiseltä...

    • Anonyymi

      Et sinä ole mihinkään vetäytynyt.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      203
      2790
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      165
      2496
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1162
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      951
    5. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      904
    6. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      107
      902
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      879
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      307
      874
    9. Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.

      Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k
      Kaste
      453
      778
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      748
    Aihe