MTKn todisteet

Niin, onkos niitä muuaalakin kuin jyrin tärähtäneessä päässä plevissa harhaisissa ajatuksisssa jotka hän siellä suljetulla ja kontulalaisessa yksiössään kiljupsykoosissaan on kehitellyt? Ai, ei ole vai? No, sitähän minäkin...
12186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Tyhmä,+kaikki+uskomusvapaa+tiede+on+MTK:ta.+Siis+se+30+%+kaikesta+tieteestä.Eikä+siihen+kuulu+se+ilmiselvä+momoccimainen+uskomus+että+ihmisellä+ja+limanuljaskalla+olisi+muka+yhteinen+kantamuoto.+Näitä+tämänkaltaisia+ikuisesti+todistamattomiksi+jääviä+ääliöuskomuksia+on+evoluutioteoria+täynnä.Eikä+MTK:hon+kuulu+myöskään+se+ylityperä+evouskomus+että+homous+on+luonnollista.Eikä+siihen+kuulu+myöskään+se+uskomus+että+sikiöstä+tulee+ihminen+tiettynä+päivänä+tietyllä+kellonlyömällä+klo+24:00,+joka+ajankohta+vaihtelee+maittain.Jokainen+vähänkin+järkevä+ihminen+näkee+sen+että+evoteoria+on+hyvin+epätieteellinen+ja++vahingollinen+ääliöteoria.

Äänestä
  • Siis edelleenkin vain niitä jyrin päänsisäisiä hullunmölinöitä. Sen sijaan evoluutioteoria on todistettu tieteellinen teoria, homoseksuaalisuuden syyt on onnistuttu selvittämään ja aborttipolitiikka on lainsäädännön, ei evoluutioteorian asia.

    Äänestä

  • DRHouse kirjoitti:

    Siis edelleenkin vain niitä jyrin päänsisäisiä hullunmölinöitä. Sen sijaan evoluutioteoria on todistettu tieteellinen teoria, homoseksuaalisuuden syyt on onnistuttu selvittämään ja aborttipolitiikka on lainsäädännön, ei evoluutioteorian asia.

    Evoluutioteorian omaksumisesta seuraa omaksujalle evomoraali joka on uusi nimi vanhalle moraalittomuudelle joka siis suosii Dr.Housen tarjoileman esimerkin mukaisesti aborttimurhaamista ja homoutta jonka syyt ovat tutkitusti henkistä laatua, ei biologista eikä vatsinkaan periytyvää, sekä kaikenlaista muutakin moraalittomuutta joka tekee ihmiset vain onnettomiksi. Homot keikkuvat jatkuvasti itsarilukemissa keulilla kun kukaan ei osaa heitä auttaa irti itseinhoa tuottavista tavoistaan. Vai osaatko sinä, Dr.House? Ai et vai? No sitähän minäkin.

    En ymmärrä sitä miksi ihmisiä pitää yllyttää homouteen kin kerran siinä on niin suuri itsemurhsriski joka todistaa homouden kiistatta luonnottomuudeksi.

    Äänestä

  • DRHouse kirjoitti:

    Siis edelleenkin vain niitä jyrin päänsisäisiä hullunmölinöitä. Sen sijaan evoluutioteoria on todistettu tieteellinen teoria, homoseksuaalisuuden syyt on onnistuttu selvittämään ja aborttipolitiikka on lainsäädännön, ei evoluutioteorian asia.

    Älä yritä. Olet jo myöntänyt homoutesi joten pitäähän sinun yrittää saada sille hyväksymys, ymmärrän sen. Mutta älä yritä meille muille selittää että homoudelle olisi biologinen syy kun sellaista ei todellisuudessa ole.

    Äänestä

  • Evomoraali ja homous eivät kuulu palstan aihepiiriin. Mene nyt sinä saatanan ateistihomoevokkitrolli niille limaisille seksipalstoille joille kuulut, ettei tarvitse haastaa oikeuteen!

    Ilmoitettu poistoon ja tehty rikosilmoitus.

    Äänestä

  • "Älä yritä. Olet jo myöntänyt homoutesi joten pitäähän sinun yrittää saada sille hyväksymys, ymmärrän sen. Mutta älä yritä meille muille selittää että homoudelle olisi biologinen syy kun sellaista ei todellisuudessa ole"

    Olen edelleen hetero.

    "Evoluutioteorian omaksumisesta seuraa omaksujalle evomoraali joka on uusi nimi vanhalle moraalittomuudelle joka siis suosii Dr.Housen tarjoileman esimerkin mukaisesti aborttimurhaamista ja homoutta jonka syyt ovat tutkitusti henkistä laatua, ei biologista eikä vatsinkaan periytyvää"

    Homoudelle on biologiset syyt, abortti ei ole murha ja ainoa joka täällä homoudesta jauhaa olet sinä, palstan suurin kaappihomo.

    Niin, eikä sinulla ole vieläkään mitään aivopierusi tueksi.

    Äänestä

Voin tunnustaa sen että olin evolutionisti vielä about 15 v., ja se johtui vain siitä että en edes yrittänyt ottaa selvää evoluutioväitteistä vaan olin täysin välinpitämätön sen suhteen että miten nuo asiat olivat.
Noin 16 v. aloin kyseenalaistamaan bilsanmaikan harmiksi hänen evoluutioväittämiään. Kun hän sanoi että ihmisen ristiinpurenta oli merkki etenevästä muutoshakuisesta evoluutiosta niih heitin ilmoille kysymyksen siitä että eikö tuo line pikemminkin jonkinasteinen kehityshäiriö, ja niin sain open ikuiset vihat päälleni.

Kun annoin itselleni luvan perehtyä evoluution väitettyihin todisteisiin huolellisesti niin tietenkin sieltä alkoi erottumaan aina vain selvemmin ja se että evoluutioteoria on vain tyhjiin uskomuksiin perustuva alatimuuttuva korttitalo.
Oli varsin paljastavaa että kaikkien evolutionistien yhteisesti tuntemien evoluution "todisteiden" pohjalta S. J. Gould kykeni rakentamaan ihan muunlaisen kuin vähittäiseen kehittymiseen perustuvan hyppäysevoluutioteorian joka ei siis kaivannut tuekseen niitä ns. puuttuvia renkaita fossiilistossa joiden löytymistä yhä odotellaan ja joilla jo Darwin uskoi evoluutioteorian tulevan toteennäytetyksi. No eipä ole tullut, hehe. Kiitos pajon työstäsi prof. Gould.

Nyt suosittele kaikille että kunnioitatte omaa älyänne hiukan enemmän ettekä usko moloccimaisen sokeasti kaikkea mitä evoluutiosta kerrotaan,

On kaksi selvästi muista erottuvaa tieteenalaa joissa auktoriteettiuskovaisuus vääristää tervettä omaa ajattelua, eli evoluutioteoria ja kosmologia, sillä on ällistyttävää että kuinka vähän me todella loppujen lopuksi tiedämme kosmoksen olemuksesta koska tuo tieteenala on täynnä mitä omituisimpia todistamattomia kuvitelmia ja niitä pukataan ilmoille jatkuvasti uusia kuin tehtaan liukuhihnalta ja hyvä bisneshän se tieteiskirjallisuus on aina olluu, varsinkin scifi, hehe.

Äänestä
  • Ja lisää jyrin hullunmölinää ja harhoja. Eli ei vieläkään todisteita, muustak kuin siitä että aloitus pitää paikkansa.

    Äänestä

  • DRHouse kirjoitti:

    Ja lisää jyrin hullunmölinää ja harhoja. Eli ei vieläkään todisteita, muustak kuin siitä että aloitus pitää paikkansa.

    Onko tämä nyt ymmärrettävä niin että isepäisesti kieltäydyt itsenäisestä ajattelusta edelleenkin ja uskot sokeasti evoguruja?

    Äänestä

  • DRHouse kirjoitti:

    Ja lisää jyrin hullunmölinää ja harhoja. Eli ei vieläkään todisteita, muustak kuin siitä että aloitus pitää paikkansa.

    Oitot Jyrin sanomisia ilman ainoatakaan itse asiaan asiaan liittyvää vastakommenttia, oletko tosiaan noin tyhjäpää?

    Äänestä

  • Tyhjäätäynnäkö kirjoitti:

    Oitot Jyrin sanomisia ilman ainoatakaan itse asiaan asiaan liittyvää vastakommenttia, oletko tosiaan noin tyhjäpää?

    No puutun yhteen väitteeseen, joka koski Gouldia ja jonka suhteen Jyriä on oikaistu useita kertoja.

    Gould: " Taannoisten aukkojen tilalle on astunut joukko uusia todisteita - ja hienoin joukko siirtymäfossiileja, joita evoluutiobiologi voisi ikinä toivoa löytävänsä. Olemme kohdanneet vihollise ja nyt olemme voittaneet. Lisäksi, kääntääkseni puukkoa kreationistien haavassa, nämä löydöt on tehty vähitellen ja peräkkäin - vähän kerrallaan askel askeleelta alkaen viidentoista vuoden takaisesta tunnustelevasta vihjeestä huomattavaan ja selvään todisteeseen alkuvuodesta 1994."

    Kressut sortuvat kerta toisensa jälkeen vetoamaan ajat sitten vnhentuneisiin väitteisiin. Tiede kehittyy, uskonto ja kreationistien aatemaailma ei.
    Jyrin kohdalla on vielä sekin, että vaikka hänelle jotain kertoo, hän ei joko tyhmyyttään tajua asiaa tai dementikkona unohtaa nopeasti koskaan asiasta kuulleensakaan.

    Äänestä

  • Evotonsokeita kirjoitti:

    Onko tämä nyt ymmärrettävä niin että isepäisesti kieltäydyt itsenäisestä ajattelusta edelleenkin ja uskot sokeasti evoguruja?

    " Onko tämä nyt ymmärrettävä niin että isepäisesti kieltäydyt itsenäisestä ajattelusta edelleenkin ja uskot sokeasti evoguruja?"

    Niin jyri, itsenäinen ajattelu pakottaa hyväksymään evoluution todisteiden pohjalta. Se että uskot pedofiilisaarnaajaa, ei tee ajattelustasi itsenäistä vaan naurettavaa.

    "Oitot Jyrin sanomisia ilman ainoatakaan itse asiaan asiaan liittyvää vastakommenttia, oletko tosiaan noin tyhjäpää?"

    Niin jyri, koska sanomisesi ovat vain hullunmölinää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


DRHouse kirjoitti:

Niin, onkos niitä muuaalakin kuin jyrin tärähtäneessä päässä plevissa harhaisissa ajatuksisssa jotka hän siellä suljetulla ja kontulalaisessa yksiössään kiljupsykoosissaan on kehitellyt? Ai, ei ole vai? No, sitähän minäkin...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu