Eroaisin todistajista jos uskaltaisin! Konventin paras hetki oli kun kävin vessassa runkkaamassa.
Konventti oli taas täyttä paskaa.
veli17
13285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kertoisitko hieman paljonko väkeä oli ja montako kastettiin?
Tarvitseeko konventissa nykyisin todella mennä piiloon rukkailemaan? Oi aikoja, oi tapoja. Ei ennen tarvinnut. Sillä niiku herra seebajot ja paavali sanoivat kirjeessä kalattalaisille, se joka salaa humputtaa tai piäree on muutenkin mielenvikainen. Ja heidän paikkansa on uskislahkoissa ja sitten iäisyys tulisessa järvessä.
😜😜😜
Ketkä oli ne keskisuomesta tulleet kaksi poikaa jotka suutelivat tauolla vessassa? Olisin halunnut tulla mukaanne invavessaan jos ei vanhin olisi just kävelly ohi
Kaikki elämää rajoittavat uskonlahkot ja uskonnot ovat täyttä paskaa. Ei niiden edessä pidä joustaa tai taipua. Uskot tahi et: - kelvollinen jumala kyllä hyväksyy sinut sellaisena kuin olet. Pointtini on: Kilpailuta jumalat!
Ei taida onnistua, kun on vain yksi tosi Jumala. Tällaistahan kristikunnassa opetetaan, että kelpaa millaisena vain ja seuraukset nähdään. Jeesus sanoi: "Ei jokainen, joka sanoo minulle:Herra, Herra tule enemään taivasten valtakuntaan, vaan se, joka tekee taivaassa olevan Isäni tahdon. Ensin täytyy tuntea tuo Jumala, jonka tahto tulee tehdä ja myös se, mikä tuo tahto on.
Raamatun opetusten edessä pitää jousta ja taipua, muuten emme voi saada Jumalan hyväksyntää. Se on tarkoitettu parhaaksemme.
"Tällaistahan kristikunnassa opetetaan, että kelpaa millaisena vain ja seuraukset nähdään."
Kristikunnassa opetetaan että Jeesus hyväksyy KAIKKI jotka uskovat että Hän on Jumalan Poika.
Ei ole muuta kuin Hän !
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/76/FSM_Logo.svg/300px-FSM_Logo.svg.png
Hyi helvetti
Ei taida onnistua, kun on vain yksi tosi kakkaaukko. Tällaistahan kristikunnassa opetetaan, että kelpaa millaisena vain ja seuraukset nähdään. Jeesus sanoi: "Ei jokainen, joka sanoo minulle: Pylly, Pylly tule laskemaan peräilmaa taivasten valtakuntaan, vaan se, joka pyyhkii taivaassa olevan pyllyn. Ensin täytyy lee tehdä ja myös se, tuntea tuo Juala, jonka tahto tumikä tuo tahto on.
Raamatun opetutuntea tuo Jumjjala, jonka tahttuntea tuo tuntea tuo mala, jonka tahto tu, jonka tahto tuo tusten edessä pitää jousta ja taipua, muuten em nka tahto tusemme
Kookoo voisi opetella ihmisten tavoille, eikä viedä toisten nimimerkkiä, mutta ei kyllä ihmetytä. Nuo tavat ovat varmaan tuntemattomia. Lapsellista puuhailua .
miksifeikata voisi opetella ihmisten tavoille, eikä viedä toisten nimimerkkiä, mutta ei kyllä ihmetytä. Nuo tavat ovat varmaan tuntemattomia. Lapsellista puuhailua .
Rankkarin paljon kun oli Jehova. En runkkaa enää kun erosin. Mulla oli seksuaalisesti halut sekasin.